Robert Kazík

Robert Kazík

Cestovatel a gentleman. Na vodě jezdí odmala a přes vodní slalom, sjezd a rafting se dostal až k expedičním výpravám a designu nafukovacích lodí. Vystudovanou profesi paleontologa odvrhl a nyní vymýšlí výpravy od prodloužených víkendů až po expedice na řekách celého světa. Autor několika knih a postava několika dokumentů ČT. Vedle toho autor celé řady povedených modelů nafukovacích člunů, které vyrábí pod značkou ROBfin.

Články autora

Jak na packrafting – materiály, opravy a balení

Jak na packrafting – materiály, opravy a balení

Packraft je na našich řekách stále více k vidění. Je mnoho dobrých vodáků, kteří našli v tomto ultralehkém plavidle zalíbení, a také mnoho začátečníků, kteří s packraftem začínají. Je třeba si uvědomit, že jakkoliv se packraft podobá kajaku, některé věci umožňuje dělat jinak. Jak název napovídá – „to pack“ znamená sbalit, jedná se tedy o loď, která je designována i na něco jiného, než je plutí po hladině.

Alsek River – nejkrásnější řeka Yukonu

Alsek River – nejkrásnější řeka Yukonu

Před pár lety mi kamarád Bob Daffe řekl, že se diví, proč jsme ještě nejeli na řeku Alsek, když už máme na Yukonu a Aljašce projeto celkem hodně. Řekl, že ji považuje za asi nejkrásnější řeku Yukonu. Pak se zamyslel a se vztyčeným prstem dodal: „Když se povede počasí!“ No a protože jsme od přírody klikaři, počásko se povedlo a můžu říct, že Bob nekecal – je to nádhera od samotnýho začátku až do konce.

Jak na packrafting – záchrana a sebezáchrana

Jak na packrafting – záchrana a sebezáchrana

Packraft je na našich řekách stále více k vidění. Je mnoho dobrých vodáků, kteří našli v tomto ultralehkém plavidle zalíbení, a také mnoho začátečníků, kteří s packraftem začínají. Je ale třeba si uvědomit, že jakkoliv se packraft podobá kajaku, některé věci umožňuje dělat jinak.

S packrafty na řece Franklin

S packrafty na řece Franklin

Ztracený na jižní polokouli, kousek pod kontinentem zvaným Austrálie, se nachází ostrov zhruba o velikosti České republiky. Do dnešních dob si Tasmánie uchovala ráz divokého a neobydleného ostrova. Přes 40 % jejího území dnes pokrývá hustý porost deštného pralesa či horské masivy. Díky své izolaci přežila na Tasmánii spousta unikátních druhů rostlinstva a živočišstva.