Čeká nás nabitý vodácký víkend!

Čeká nás nabitý vodácký víkend!

Nadcházející víkend bude nabitý vodáckými akcemi. Kromě závodů Světového poháru ve slalomu v pražské Troji můžete například vyrazit na ČPV Úhlava či na Východočeský vodácký maraton. A to není všechno!

První zářijový víkend budou mít vodáci různých disciplín napilno. Přinášíme vám proto přehled akcí, na které můžete tento víkend 3. – 4.9. vyrazit. Buď jako fanoušci nebo i jako aktivní závodníci. Vybrali jsme pro vás následující akce:

2. – 4. 9. 2016: Závody SP v pražské Troji

Již od pátku budou vodní slalomáři měřit své síly v letošních již čtvrtých závodech Světového poháru. Na umělém kanále v Troji se sejde světová slalomářská elita a vy budete moci být u toho. Vstupenky zakoupíte v předprodeji v síti Ticketpro, vstup na páteční závody je zdarma. V sobotu od 15 hodin uvidíte letošní novinku, Slalom Cross.

Světový pohár ve vodním slalomu, Praha - Troja

Slalomáři přesednou do plastových lodí a na chvíli zapomenou na ladné prosmýkání mezi bránami. Slalom Cross je disciplínou, kdy čtyři závodníci naráz odstartují z rampy a pustí se do drsných soubojů. Na trati musí projet určitý počet branek, ale dotyky se nepočítají. Soupeř nesmí být ohrožen pádlem či kontaktem lodí do těla, kontakt loděmi je povolen. Naším reprezentantům se na minulých závodech SP v této disciplíně dařilo, Vávra Hradilek zvítězil v Ivrea, Vítek Přindiš pak v Pau a La Seu d´Urgell. Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách www.slalomtroja.cz.

3. 9. 2016: Východočeský vodácký maraton

Objevte krásná vodácká místa řeky Orlice, nepoznaná zákoutí řeky Labe a divoký protiproud řeky Chrudimky. Opět s odpoledním dětským programem, velkým party stanem a hudbou. Výborné jídlo, soutěž o nejlepší buchtu, dobré pivo, mažoretky, táborák a další překvapení. To vše na vás čeká na 47. ročníku této akce, jež má počátky již v roce 1967. Přihlásit se můžete do závodů o délce 60 nebo 12 km v různých kategoriích. Na účastníky čeká v cíli pěkné tričko.

VVM

Zároveň si vás dovolujeme si pozvat na otevřený závod pramic všech kategorií na sobotu 3.9.2016 ze Sezemic na loděnici KVT Pardubice. Délka tratě je 12km a budou v ní povinné 3 označené průjezdy. Pro kategorii pramic je snížené startovné na 250 Kč/os (guláš, polévka, pivo, limo, triko a sladkosti v cíli). Odpoledne je připraven program pro děti, odpolední koncert skupiny VATA a večerní koncert i k tanci skupiny LOFOŠI.

Více informací naleznete na stránkách pořadatele.

3. 9. 2016: Splutí Jihlavy z Mohelna

V sobotu se také bude vypouštět od 8 do 12 hodin Jihlava z Mohelna. Nasedá se u mostu silnice II/392 mezi Mohelnem a Dukovany na levém břehu, vysednout lze buď v Hrubšicích  nebo v Ivančicích.  Přijeďte si sjet Jihlávku údolím pod Biskoupským kopečkem a kolem zříceniny hradu Templštejn. Další (poslední) letošní termín by měl být 18. 9. Více informací naleznete na stránkách pořadatele.

Splutí Jihlavy z Mohelna

3. 9. 2016: Plavba kuriózních plavidel ve Vyšším Brodě

Pořadatelé vás společně s hrdinskou posádkou zvou na 44. Plavbu kuriózních plavidel na tradičním úseku Vltavy mezi Vyšším Brodem a Rožmberkem nad Vltavou. Po roce znovu nastává ta přeradostná chvíle, kdy můžete smočit bidlo ve Vltavě pod Vyšším Brodem a od břehu odrazit svojí bárku, jež si vyrobíte. Opět se budete otloukat o kameny a padat do peřejí k pobavení všech okounějících lidí lemujících břehy řeky, abyste zdárně dopluli do cíle v Rožmberku nad Vltavou. Více informací na oficiálních stránkách.

Plavba kuriozních plavidel

3. 9. 2016: Vltavotýnské vodácké slavnosti [Mezi mosty]

První ročník Vltavotýnských vodáckých slavností [Mezi mosty] je určen nejen vrcholovým sportovcům, ale především pro širokou sportující veřejnost. Závodníci všech věkových kategoríí se mohou přihlásit s rychlostní lodí, sjezdovým kajakem, sea kajakem, cestovní kanoí, paddleboardem..

na tratích:

  • kratší závod [ Mezi mosty ] (750 m, 50Kč)
  • Vltavotýnský LAKER maraton (24 km, 200Kč)
  • sestav svůj vítězný tým na turnaj v kanoepolu (tým 500Kč)

Připravený bude bohatý doprovodý program, kdy budou hrát a zpívat místní kapely, pro děti bude připravený skákací hrad a závěrem večera se můžete těšit na Benátskou noc s možností zapůjčení loďek. Více informací na stránkách pořadatele.

3. 9. – 4. 9. 2016: Supermaraton

7. ročník Česko-polského amaterského maratonu na řece Ostravici a Odře. Závod je rozdělen na dvě etapy, v první závodníci v časových intervalech startují v Ostravě na řece Ostravici s povinným průjezdem branek a způsobem překonání jezů a pokračují dale po řece Odře do cíle první etapy Racibórz (42 km).

Supermaraton

Druhý den závodu začíná Racibórz a končí v Kędzierzyn-Koźle (42Km), společným hromadným startem s účastníky turistického sjezdu. V cíli se uskuteční vyhlášení vítěze druhé etapy a celkového závodu. Pro náročné vytrvalce je připravena i varianta „nonstop“ maratonu 84Km Ostrava – Kędzierzyn-Koźle. Podmínkou je přihlášení minimálně 4 účastníků.

3. 9. – 4. 9. 2016: ČPV Úhlava

Blíží se podzim a s ním pokračování seriálu závodů Českého poháru vodáků. Vodní nádrž Nýrsko v sobotu 3.9. otevře klapku a vy budete moci již první zářijovou sobotu změřit síly v brankovištích na desetikilometrové trati na řece Úhlavě.

ČPV Úhlava

Trať je dlouhá 10 km. Řeka má zvýšený vodní průtok, který je zajišťován pořadatelem z nýrské přehrady. Na trati je umístěno cca dvacet branek soustředěných do 5-6 míst. Několik vodácky atraktivních míst a vždy nejméně polovina brankovišť je umístěna přímo ve středu města Nýrsko. Bezpečnost účastníků na exponovaných místech je zajištěna odbornou záchranou. V neděli poteče voda od 10 do 12 hodin. Více informací naleznete v propozicích na stránkách pořadatele, formuláře na přihlášení jsou ke stažení.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: