Čerťáky Crazy – za opravdu malé vody….

Čerťáky Crazy – za opravdu malé vody….

Čtvrteční prosluněné ráno, slibovaných odpouštěných 6 m³/s v sestavě napůl robocop se šrouby v nohách Robin, nejlepší chlap z naší skupiny, Katka a já průměrný jezdec a fotograf vyrážíme na start pod přehradu na legendární Čertovy proudy.

Z cesty se zdají úseky sjízdné. Na vodočet nekoukáme, vždyť z článku, který jsem přeposílal i s fotkami je jasné, že při těch šesti kubáncích to půjde. Nešlo.

Dál je to opět drsné, ale kousek procedíme a dostáváme se k dojezdu s vlnkama do Loučovic.

I tak se dá přenést Škvíra.

Pravidlo, když nevíš kam tak vlevo, nepomáhá. Proskáčeme Schody a slunce pomalu mizí za obzor.

Celková bilance: 4 km – 4 hodiny. Utahaní magoři s jedinečným zážitkem dorazí za stmívání do kempu, aby si v klidu dali sprchu, víno a začali grilovat. 

text a foto: Marek Palisa

Zkušenosti čtenářů

žralok

je fakt minimum a pro pohodlné sjetí by to chtělo alespoň 8 . Jste fakt skalní jít do toho za zřejmě klasického 1 kubíku . Koukali jste alespoň zpětně kolik teklo ?

Marek Palisa

Ahoj, no když jsme koukali na recepci ve Vyšším brodě v kempu na net tak teklo přesně 0 m3/s :-D, snad redakce doplní ještě fotky ze schodů ty jsou fákt supr. jinak jsou zde : http://wwpaddlers.rajce.idnes.cz/CERTY_DOPLNENO_SCHODY

Václav

Tu taky dávali nějací nadšenci za velmi podobného stavu, jako je na vašich fotkách.Dodrnccali se až na Mejto, ale možná měli takovej ten kajak s dírama na nohy, co byl v nějakém filmu…. 🙂 Pak jsem viděl další partičku nasedat na Kamenici, ta měla celé čtyři kubánce…. Dlouhý absťák dělá věci:-)

Snížák

Možná bychom mohli udělat anketu, kdo jel jakou řeku za co nejmenší vody… Předhánět se v co nejvyšší vodě už je docela ohraný 🙂

Kmochacek

to byl přeci první den, co avízovali znovuspuštění elektrárny, tedy opět voda jen v trubkách 😉

Ale pěkný, od srdce jsem se zasmál!!!

Honza

Krásně zdokumentované, aspoň člověk vidí po čem jezdí, když teče voda …

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: