Čeští kajakáři opanovali mistrovství Oceánie. Hradilek slaví zlato, Přindiš bronz

Čeští kajakáři opanovali mistrovství Oceánie. Hradilek slaví zlato, Přindiš bronz

Druhý závod během dvou týdnů odjela skupina vodních slalomářů připravujících se na novou sezónu v australském Penrithu. Zastoupení ve startovním poli bylo téměř identické, jedinou změnou bylo rozhodnutí posádky Koplík-Vrzáň do druhého závodu nastoupit. Češi znovu zanechali velice výraznou stopu v nabité světové konkurenci a vše vyvrcholilo závodem kajakářů.

Program závodu byl navlas identický s tím, který se v Austrálii uskutečnil před čtrnácti dny, ve kterém Češi získali čtyři medaile. Pátek patřil již tradičně kvalifikacím všech kategorií, ze kterých postupovaly předem dané počty závodníků do víkendových bojů o cenná umístění.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Sobotní finálový den byly na programu tři lodní kategorie. Na start se postavili kajakářky, singlkanoisté a deblkanoisté. Kajakářky znovu ukázaly svoji sílu a hned dvě se probojovaly do finále. Své dovednosti ve finálové jízdě znovu předvedla Veronika Vojtová, která solidní jízdou obsadila čtvrtou pozici a po bronzu z prvního závodu si tak připsala druhý velmi dobrý výsledek v krátkém čase. Druhou kajakářkou ve finále byla Karolína Galušková, pro kterou to byl vůbec první závod po zranění a následné operaci ramene, které si přivodila při tréninku na olympijské trati v Londýně. Galušková obsadila v konečném pořadí páté místo a naznačila své možnosti promluvit do jarní nominace o místo v reprezentaci.

,,Jsem moc ráda za páté místo v takto kvalitním závodě, ale do nominace zbývá ještě spoustu času a mě čeká hromada práce dostat se do formy, kterou bych chtěla v té době mít ,‘‘ říká Karolína Galušková, vracející se po vážném zranění na světovou scénu.

Vavřinec Hradilek si jede pro zlato
Vavřinec Hradilek si jede pro zlato

V kanoistických disciplínách jsme zastoupení ve finále měli pouze v posádce Koplík-Vrzáň. Ti trochu opatrnou jízdou zakončili první závodní vystoupení v novém roce na osmém místě. Medailisté z Australien Open, Ježek s Rohanem inkasovali padesátivteřinové penalizace za chybné průjezdy protivodných bran 9 a 10 a byli tím pádem ze hry o cennější umístění. Zejména u Ježka bylo hodnocení více než sporné, ale rozhodčí ani po zhlédnutí videa nechtěli rozhodnutí změnit.

Kompletní výsedky hledejte na www.canoeicf.com.

V neděli patřila trať v Penrithu kajakářům. Na start se postavili čtyři naši zástupci a všichni si dokázali v silné mezinárodní konkurenci vyjet finálovou účast. Kajakářům se podařilo potvrdit svoji vysokou výkonnost i ve finále a ukořistili čtyři místa v první pětce závodu. Vavřinec Hradilek celý závod skvělou jízdou bez chyb opanoval, Vít Přindiš obsadil třetí místo a navázal tak na úspěch z minulého závodu. Těsně čtvrtý skončil Ondřej Tunka a pětku uzavíral úřadující mistr světa Jiří Prskavec.

Bronzový Vít Přindiš
Bronzový Vít Přindiš

,,Necítil jsem se před závodem v úplně optimální formě. Šli jsme do něj z plného tréninku a trápili mě i zdravotní potíže, takže jsem od závodu tolik nečekal. Chtěl jsem předvést kvalitní jízdy a mít z nich radost. Celkový výsledek je jen třešničkou na dortu,‘‘ svěřuje se Vávra Hradilek, nový mistr Oceánie pro rok 2016.

O autorovi

Vít Přindiš je profesionílní kajakář, reprezentant ČR ve vodním slalomu. Vicemistr Evropy a druhý muž celkového hodnocení světového poháru v roce 2014. Vystudoval fakultu biomedicínského inženýrství na ČVUT, kde má v současné době přerušeno postgraduální studium. Kajaku ve všech jeho formách se věnuje od malička a v současné době ho nejvíce láká zlepšování se na SUP. S magazínem Pádler spolupracuje coby zpravodaj ze světa slalomových závodů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: