CESTOVATELSKÉ ODPOLEDNE – 4. ROČNÍK CESTOVATELSKÝCH PŘEDNÁŠEK

CESTOVATELSKÉ ODPOLEDNE – 4. ROČNÍK CESTOVATELSKÝCH PŘEDNÁŠEK

Skandinávský dům ve spolupráci s Českým centrem Praha a CK Periscope pořádá v sobotu 18. 4. 2015 od 14:00 tradiční Cestovatelské odpoledne.

18. dubna 14–17 hod
České centrum Praha (Rytířská 31, Praha 1)

Letošní, již 4. ročník přednáškového odpoledne nabídne tipy na rybolov ve Švédsku a Norsku, seznámí s běžnými i méně známými rybami, představí mořský kajak a jeho možnosti, zaplaví vlnou pohody i adrenalinu a přinese proud fotografií z výprav přednášejících.

„Cestovatelské odpoledne je určeno všem, kteří si chtějí zavzpomínat na svou dovolenou na severu Evropy, ale i těm, co se zatím na své první setkání se severskou krajinou teprve těší,“ říká Eliška Zoubková ze Skandinávského domu, organizátorka akce. „Letos divákům přineseme přednášky spojené se snad nejtypičtějším severským živlem – vodou,“ dodává spoluorganizátorka Adéla Šímová, rovněž ze Skandinávského domu.

Program odpoledne:
14:00–15:30 180 dní s mořským kajakem – Cesta z Prahy až za polární kruh
15:30–17:00 Rybaření na Severu – S kajakem za dravými rybami a přírodou Skandinávie
Vstupné: 50 Kč / 40 Kč pro členy Skandinávského domu

Podrobný program

180 dní s mořským kajakem (180 Day Trip) – Cesta z Prahy až za polární kruh
14:00–15:30

Na nejsevernější bod Evropy vede mnoho zajímavých cest. Napadlo by vás však pádlovat do těchto končin 5 000 km na mořském kajaku? Petr „Mejdží“ Major se této myšlenky nebál a vydal se sám na šestiměsíční cestu z Prahy na sever, podél skandinávského pobřeží až na Nordkapp. Ani zde dobrodružná výprava ještě neskončila. Petr zavěsil kajak na pojízdnou konstrukci a pěšky pokračoval dalších 550 km přes Norsko a Finsko až k Botnickému zálivu. Co taková expedice obnáší, co Petra Majora uchvátilo, s čím se musel „poprat“ a jaké zážitky ze Skandinávie se mu vryly do paměti? Impozantní výkon a zajímavé zkušenosti dokreslí fotografie z cesty.

Rybaření na Severu – S kajakem za dravými rybami a přírodou Skandinávie
15:30–17:00

Milovníci rybaření i „méně zasvěcení“ se mohou těšit na zážitky z cest za dravými rybami na švédské mořské pobřeží i jezera. O své bohaté zkušenosti se podělí Jakub Kabát. Dozvíte se mnoho zajímavého o rybářském kajaku, lovných druzích ryb v brakických vodách Švédska, technikách rybaření i možných rizicích, která na člověka číhají. Zájemci o rybaření v této oblasti také jistě velmi ocení rady, jakými pravidly je třeba se na mořských vlnách řídit. Přednášku doplní obrazový materiál.

Více informací na www.skandinavskydum.cz/cestovatelske-odpoledne-4

Skandinávský dům působí jako kulturně vzdělávací centrum, jehož hlavním cílem je prezentace kultury zemí evropského Severu (Dánsko, Estonsko, Finsko, Island, Litva, Lotyšsko, Norsko, Švédsko) v České republice. Za tímto účelem pořádá rozmanité kulturní akce (přednášky, literární besedy, filmová promítání, výstavy, hudební akce), provozuje informační webové stránky a knihovnu severské literatury.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: