Čistá řeka Berounka 2016

Čistá řeka Berounka 2016

  Poslední dubnovou sobotu se uskuteční jedno z velkých čištění Berounky zvané Čistá řeka Berounka. Čistit se bude z Chrástu do Zvíkovce, tedy úsek dlouhý 44 km. O týden později se pak bude čistit jedenáctikilometrový úsek z Plzně do Chrástu. Obě čištění zaštiťuje Vodácká Berounka, z.s., která se letos snažila všechna čištění sjednotit.

Sjednocení všech čištění na řece Berounce se ještě úplně nezdařilo, Místní akční skupina Rakovnicko pořádá ve spolupráci se 70 dobrovolníky akci Čistá Berounka v tradičním termínu již tento víkend a čistí úsek ze Skryjí do Roztok. Skupiny ale čistí různé úseky, nedochází tedy k tomu, že by se jeden úsek čistil vícekrát.

Čistí se pět úseků

Společnými silami odklidíme z řeky Berounky a ze břehů odpadky, které do přírody nepatří. Čištění bude probíhat od Plzně až po Zvíkovec, takže nás čeká zhruba 55 km řeky. Abychom dokázali odklidit co nejvíce nepořádku, rozdělili jsme tuto trasu na 5 kratších úseků a je jen na tobě, jaký si vybereš. Kromě úseku z Plzně do Chrástu, který se čistí 7.5., probíhá čištění 30.4.

Pokud by ses rád(a) (a aktivně) zúčastnil(a) čištění řeky Berounky, tak se k nám můžeš připojit v sobotu 30. dubna 2016. 

Na všechny úseky i oba termíny se můžeš přihlásit přes tento formulář.

1. úsek: Plzeň – Chrást (11 km) – čistí se 7.5.2016
2. úsek: Chrást – Planá (12 km)
3. úsek: Planá – Liblín (9 km)
4. úsek: Liblín – Třímany (13 km)
5. úsek: Třímany – Zvíkovec (9 km)

Organizační pokyny

Pro úsek z Plzně do Chrástu a z Chrástu do Plané je sraz stanoven na sobotu ráno v 9 hodin v Chrástu (Tábořiště U Dolanského mostu). Dobrovolníci, kteří se rozhodnou pro úsek z Plané do Liblína budou mít sraz v sobotu v 9 hodin ráno v kempu Na Kobylce. Pro úseky z Liblína k Mlokovi a od Mloka na Zvíkovec je sraz v sobotu v 9 hodin ráno v tábořišti U Mloka. Rádi tě uvidíme na všech místech už v pátek večer. Obzvláště muzikanti jsou vítáni. U Mloka je možnost ubytování v chatkách za zvýhodněnou cenu 100,-/dospělý a 50,-/dítě/noc. Spaní ve stanech nebo autech je zdarma.

Po ranním meetingu tě naložíme do auta a odvezeme na začátek úseku, který sis vybral. Ideální je nechat auto na místě srazu. Na začátek úseku je svoz zajištěn ráno, to samé platí i pro svoz odpoledne z cíle zpět k autům. A večer po čištění se všichni sejdeme ve Zvíkovci. Ten bude patřit dobré muzice a zároveň budeš moct svým podpisem podpořit petici proti stavbě retenční nádrže na řece Berounce.

Čistit se bude za každého počasí, takže se podle toho vhodně obleč a obuj.

Berounka

Co zajistíme?

Pro úklid: lodě, pádla, vesty, barely, pytle na odpadky, ochranné rukavice.

Pro tebe: pitný režim, buřty v cíli, přepravu osobních věcí doprovodným vozidlem, odvoz řidičů zpět k autům.

Je možné, že se program bude dále upravovat, proto doporučujeme sledovat stránky nebo facebook, abys měl vždy aktuální informace.

Více zde informací naleznete na stránkách pořadatele Vodácká Berounka.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: