Čištění Orlice

Čištění Orlice

Klub dětí a mládeže z Hradce Králové, pořadatel čištění řeky Orlice, zve všechny, kterým není lhostejný stav koryta řek, přilehlých břehů a slepých ramen v Přírodním parku Orlice na 4. ročník, který se se uskuteční ve dnech [b]16. až 17. dubna 2011[/b].

Vzhledem k charakteru území, kterým protéká řeka v Přírodním parku Orlice bude čištění koryta řeky a přilehlých břehů  probíhat především „z vody“ to znamená z lodí. Dobrovolná práce na řece bude vyžadovat vzhledem k charakteru říční nivy řeky Orlice od účastníků určité vodácké dovednosti a neobejde se bez pomoci zkušených vodáků. Vlastní vodácké vybavení je vítáno!!

Letos se bude čistit i Tichá a Divoká Orlice, celkově se čistí následující úseky:

[b]Sobota:[/b]

Tichá Orlice: Borohrádek – Albrechtice nad Orlicí (7 km)

Divoká Orlice: Doudleby – Albrechtice nad Orlicí (21 km)

[b]Neděle: [/b]

Orlice: Albrechtice nad Orlicí – Hradce Králové (32 km)

Toky řek se budou čistit od veškerého civilizačního odpadu, prostě od všeho co do řeky nepatří. Je s podivem, že se na řece najdou kromě plastových obalů i kusy nábytku, vysloužilé lodě, kola, sudy, pneumatiky, ledničky, sporáky, kuchyňské nádobí atd.

► Pracovní a ochranné pomůcky pro čištění řeky (rukavice, pytle, háky)

► Půjčení vodáckého vybavení (v omezeném množství) (loď, pádlo)

► Doprava podél řeky (svoz věcí na spaní, týlové zabezpečení)

► Ubytování (vlastní spacák a karimatka)

► Stravování (večeře – sobota)

► Bavlněné triko s logem akce

Uvítáme i pomoc nevodáků, kteří se budou chtít zapojit do akce. Mohou pomoci při úklidu ze břehu, při zabezpečení technicko-organizačního servisu při zahájení akce, při zajištění dopravy a přepravy materiálu a účastníků akce.

Součástí akce bude i slavnostní zahájení otevírání řeky Orlice.

Máte-li zájem zúčastnit se této akce sdělte v jakém rozsahu (oba dva dny nebo pouze jeden den / zároveň i velkost trika) na [email]ci***********@se****.cz[/email].

Více informací dále zájemci  naleznou na internetových stránkách [redir=http://reky.hradectivodaci.cz/ newwindow]reky.hradectivodaci.cz/[/redir].

Těšíme se na vaši pomoc!!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: