Co udělat pro vyšší bezpečnost na jezech?

Co udělat pro vyšší bezpečnost na jezech?

Nabídkou na konzultaci ve věci zvýšení bezpečnosti pro vodáky na sázavských jezech Černé Budy a Šternberk, která je výsledkem aktivity Pavla Šálka, pověřeného člena výboru SVT ČSK, dostala sekce VT Českého svazu kanoistů hozenou rukavici, kterou se Pavel, zvaný Ešus, rozhodl zvednout. Tady je jeho námět k další vodácké diskusi a spolupráci.

„Začal jsem horečně přemýšlet, konzultovat pošetilé nápady, honit kamarády a známé, prostě jsem do toho jako naprostý laik vpadnul po hlavě s tím , že buď mi někdo pomůže, nebo budu mít nějaký nápad, nebo si namelu po zásluze kokos. Ale aspoň si budu moci říct, že jsem to prostě zkusil. Anebo že se dá dohromady jistý obecný koncept, který bude možné prokonzultovat s hasiči, s povodím, se školu vodní záchrany, s vodáky a že se povede třeba jeden lidský život zachránit.“ říká Pavel „Ešus“ Šálek z ČSK.

[b]1/ Bezpečné přenášení a nasedání[/b]

Zkušenosti čtenářů

Ešus

ahoj, dodávám jednu připomínku od Kuřete, a sice že šlajsny by měly končit až za čárou válce, který vznikne za VV. Jinak komunikuji s panem mgr.Drábkem, technikem povodí Vltavy ohledně schůzky na jezu Šternberk na Sázavě.

Střelec

Ještě by v těch bodech mělo bejt nekompromisní zajištění přístupnosti k jezu a rozumná konstrukce přenášecí trasy. Na řadě míst jsou buď oba břehy, nebo alespoň ten (z hlediska terénu) přístupný až do vody zablokovány majiteli přilehlých pozemků. Terén pro přenášení je taky leckde k zblití – třeba v Horažďovicích, kde je metr široká navigace zalomená za roh a končí skalním podložím bez náznaku schodů. Dostat sebe a loď ze skoro dvoumětrového hupu je opravdu chuťovka….

Ešus

Ahoj Střelče
o tom přenášení je to tam zmíněno v bodě 1.
Začneme s tím Šternberkem, a uvidíme. Tam, kde bude možná diskuze s povodím,tam se budeme pokoušet i Tebou zmíněný popžadavek prosadit. Bohužel to ale vždycky bude kompromis mezi našimi požadavky a požadavky ostatních. Trochu mne štve jedna věc. Pokud se jedná o kecy ohledně helem, vest, případně práv člověka, to se zde najde vždycky spousta zasvěceně diskutujících. Když je potřeba ale věcně pouvažovat a pomoct třeba jen nápadem, tak se najde jen pár lidí, co jsou ochotni něčím přispět.
Dík a ahoj , Ešus

J.J.

Ahoj Pavle, hrozne rad bych s nejakym napadem prisel, ale na nasich turistickych rekach jsem uz delsi dobu nebyl, takze me zrovna nic nenapada – mozna je takovych ctenaru tohohle serveru vic (treba me neco napadne v cervnu na Ohri). Co se tyce helem a vest (a alkoholu a takyvodaku) tak jsou tu takove diskuze zrejme proto, ze se jedna o obecne zalezitosti…

Ešus

Každý člověk, kterého ten článek donutil k zamyšlení, a k diskuzi, se počítá, protže každý může mít realizovatelný nápad. Teď mi třeba Medák poslal emailem návrh , jestli by na jezdu nešlo jednosuše vyznačit, třeba barvou, jestli je MV, SV a nebo VV. Asi šlo, pokud povodí tyto hodnoty bude na jednotlivých jezech znát. Kždopádně jsem si to zapsal jako bod, o kterém se dá mluvit.
Ahoj Ešus

J.J.

To uz se tam muze rovnou dat semafor, ten pozna snad vetsina dospele populace, ktery se bude rozsvecet podle stavu vody… Pruhy na brehu/navigaci/propusti jsou dobry, ale musi o nich clovek vedet a co znamenaji… Navic pri VV budou pod vodou.

Střelec

Semafor ne, ten by někdo obratem ukrad! Obarvit jako semafor kozu od šlajsny nebo navigaci je mnohem lepší – vyjde to levnějc a nedá se to „zhodnotit“ jinde.Co se týká průchodu kolem jezů a upozornění na jejich nebezpečnost – horažďovičtí radní rozmístili před největší obludou pár efektních cedulí a tím to zvadlo. Přistát nad jezem se dá, ale dostat se dolů se zdravou kůží je dost problém – po vodě to nejde a po suchu je to jen o málo lepší.

Meloun

Problém by byl asi v tom, že když bude vody moc, tak malba zmizí pod hladinou a nebude tak vidět, zda je jez nesjízdný, nebo zda je nepomalovaný. Vycházím z předpokladu, že tuhle informaci má získat ten, který má pramalé zkušenosti s vodou, ne ten, kdo to při pohledu na jez pozná. Určitě dražší a bohužel i zpeněžitelnější devastovatelnější zařízení by byl plovák v nějaké průhlené trubce (polykarbonát?) a barvy namalované na ní. Pokud by se to podařilo dostat do nějakého standardu vodních staveb, bylo by to fajn, a to nejen pro vodáky, jez přece využívají i rudí břichouši a k nim přidružená skupina.

Medák

Jednak by bylo ideální, jak je v původním návrhu, kdyby před každým jezem byla tabule, a na té bude i toto s vysvětlením uvedeno. Tabule asi nebudou nejlevnější, pokud mají něco vydržet, ale řekl bych, že to je věc, na kterou by snad nemělo být nemožné sehnat nějakou dotaci. Jednak 1-3 horizontální čáry nejsou to pravé, lepší je vertikála, která by měla různě barevné úseky (opět buď 2 nebo 3), a tam pak není problém mít pro vyšší stav dostatečnou rezervu. A když už je jez pod vodou celý, tak už je to stejně fuk:-).

Střelec

Na Lužnici jsou u řady jezů varovné cedule, podle loga sponzorované pojišťovnou, na Ohři je běžné značení. Na takových místech by stačilo doplnit obsah stávajících cedulí….
Celková situace je ale do značné míry výsledkem mozkové nedostatečnosti ČSK jako celku – soudruzi vodní svazáci dvacet let „s politiky netančí“ (na rozdíl od myslivců a rybářů) a všechna jednání nechávají na iniciativě soudných jednotlivců (zaplať Melounek za Ešuse), které podle potřeby buďto podepřou, nebo spíš potopí. Výsledky takové politiky jsou evidentní.
Zároveň by to chtělo práskaného právníka – momentálně by nám silně pomohlo zrušení Strany zelených jakožto subjektu, který mj. na základě víry omezuje práva a svobody občanů a podporuje či přímo organizuje trestnou činnost (konkrétně vydírání, fakticky klasický raketýring), ze kterého fakticky žijí různé zelené spolky.

Anička

Na jezu ve Šternberku schody jsou. I přenášení je pohodové. Informační cedule se určitě hodí, stejně jako nějaká ta oka. Největší problém je ale úzká retardérka, do které se začátečníci na kanoích těžko trefují. Já si pamatuju, že když jsem jela poprvé v kanoi, netrefila jsem šlajsnu širokou 3 metry, tak chápu, že tuhle sotva metrovou občas někdo mine. A pak hups a už je ve válci… Místní ve Šternberku vzpomínají, že tu bývala pěkná široká šlajsna (vorová propust) a pod jezem se „prý“ před přestavbou v 80. letech válec nedělal. Ale chtít po povodí Vltavy, aby to vrátili do původního stavu asi nemůžeme, že?

Medák

Přestavět čistě kvůli vodákům jez je podle mého názoru utopie, takže je asi potřeba se spíše zaměřit na maximalizaci možného. Označení, konzultace v situacích, kdy z nějakého důvodu ke stavebním změnám na jezu dochází, zabezpečení bezproblémového přenášení.

To Střelec … ono to ale vyplývá ze situace. Težko můžeš být myslivec a nebýt členem sdružení, u rybářů je to hodně podobně. Navíc, obojí jsou koníčky celoroční a relativně intenzivně provozované. Lidí, kteří se takto intenzivně věnují vodáctví na řekách (neberu výkonostní a vrcholový sport na kanálech) je pět a půl, ostatní si vyjedou jednou za rok na pár dní, a kvůli tomu se ti na nějakou průkazku logicky zvysoka. Navíc ani ti „jezdiči“ nijak organizovaní být nemusí…většinou/často ani nejsou. Takže ČSK sám o sobě moc velký mandát k jednání nemá, resp. je snadné na něj kašlat. U půjčoven je zase problém, že pokud nějaká sídlí na konkrétní řece, má tam nějakou pozici (jak vůči samosprávě, tak i mezi lidmi), a může situaci do určité míry ovlivnit. Pokud ale sídlí někde jinde, kde skladuje lodě, a má s řekou/regionem společné maximálně to, že na nějakou louku zajede občas vlekem s loďma, tak ji má z místních logicky každý na háku.

J.J.

No napriklad tuhnice se prestavuji podle projektu „hlavne kvuli zvyseni bezpecnosti vodaku“… uvidime jak to dopadne, osobne delam pruzkum v cervnu.

Wikk

Medáku, víceméně s tebou souhlasím. To méně je, že vodáckých klůbů a spolků je dost na to, aby mohli být pod nějakou jednotou (ČSK, Sokol:-) ). Takové spolky si své členy opečovávají celoročné. Ať se jedná o jinou turistiku, o eskymáky v bazénu, o vyuku teorie apod. Odtud lze získávat podporu. Dalším subjektem, který by mohl zasahovat do lobby jsou cestovky, ale ty většinou taky vedou vodáci a ne politici či právníci. Ale to je OT.
Mě se moc líbí oka na chytání lodí, linka pro odhad vody, informační tabule, asi by bylo fajn dostatečně dopředu před jez umístit nějakou značku, z které by šlo lehce přečíst, na které straně toho jezu přistát. Ostatně, kdyby se ti co na tu vodu, teď mluvím spíše o takyvodácích, naučili číst v kilometráži a informovali se pře výjezdem na vodu o splouvaném toku co nejvíce informací….. kdyby, kdyby, kdyby . nemusela by se řešit tato tématika.
Ešusi, držím palce.

Medák

To Wikk … pokud těch subjektů bude x a nebudou postupovat koordinovaně, tak to na ty myslivce:-) nikdy nebude mít.

Takyvodáků bude už vždy kvantitativně většina, s tím je potřeba se dnes smířit…prostě se to v létě navalí a pojede. A šance, že budou natolik střízliví, že zvládnout si přečíst ceduli nad jezem, bude vždy řádově větší, než šance, že mají nastudovanou kilometráž (která je občas pro začátečníka navíc trochu neurčitá). A ok, tohle je prevence především pro nás, méně znalé. Nicméně prasácky postavený jez nesjede asi nikdo a přenášení je průda pro každého, zejména když to podobná taškařice, o jaké píše Střelec.

Bixbi

No, já bych to zkusil z jiného konce. Zkusit předhodit konkrétní správce konkrétní šlajsny pádlující veřejnosti na vhodném portále. Každá vodní stavba musí být v nějakém registru – katastru. Má svého majitele a ten určuje správce. Správce musí být nějak „kontaktovatelný“. No a to je ta pravá veřejná informace, kterou je potřeba „vytesat“ na jezu, rozhlásit na webu a EVIDOVAT v ČSK. Mobily vozíme i na vodu a číslo pro stížnosti by nám nám možná trochu ulevilo. Nadávání přiopilého národa ale nebude správce motivovat. Spíš by to byl hlas lidu, koledujícího si o naschvály. Lepší bude statistika na úplně jiné číslo. S daty lze pracovat! Inspirace podle Šmída: „Kdo tady najel na traverzu a řekl sprostý slovo, ať pošle za trest placenou DMS na ČSK č. 9XXXXXXXX ve tvaru: „Šlajsna_X_Y, kde X je počet nadávajících členů party a Y je jedno z následujícího: 1) zranění_druh, 2)ohrožení_druh 3)škoda_druh. 4)opruz_druh.“ To by snad mohlo profinancovat ty cedulky a základní výstrahy. Zlepšení a řešení lze najít jen s tou statistikou v ruce, to bude konečně nějak kvantifikovaný argument.

Ještě k těm myslivcům-lovcům: To jsou lidé, kteří se spolčili, aby mohli legálně mít zbraň, zabíjet, vychutnávat si MOC. Proto to často jsou (velmi pracovití) podnikatelé-obchodníci a egoisté, motivovaní (už) jen seberealizací – tj. sebeprosazením bez ohledů,=> predátoři, agresoři, politici, win-looze věřící. Takže je to úplně jiná rasa a povaha, než win-win pohodář a salámista-lenoch vodák. Tomu se nikdo z cesty neklidí, když je líný se i organizovat nebo se dokonce angažovat. NENÍ NEBEZPEČNÝ. Je to náturou „sběrač“, bere, co život (řeka, příroda, kamarád) dává a už z povahy své typické akce samotné NEUSILUJE, ale veze se, přijímá dary a tak trochu parazituje na statcích veřejných (a dnes bohužel i soukromých – vydřených).

Ešus

Ahoj
dostal jsem od Kmocháčka internetovou adresu, kde se objevují stavební záměry ještě před územním rozhodnutím. Když jsem si jí otevřel, tak tam na mne vykoukly třei MVE letos, dva na Tiché Orlici a jeden na Jizeře u Mohelnice. Hned jsem psal na místní samosprávy a na obce s rozšířenou působností s tím , že tyto stavby chceme z důvodu bezpečnosti připomínkovat.
Uvidím, co se povede.
Ešus

Střelec

Semafor ne, ten by někdo obratem ukrad! Obarvit jako semafor kozu od šlajsny nebo navigaci je mnohem lepší – vyjde to levnějc a nedá se to „zhodnotit“ jinde.Co se týká průchodu kolem jezů a upozornění na jejich nebezpečnost – horažďovičtí radní rozmístili před největší obludou pár efektních cedulí a tím to zvadlo. Přistát nad jezem se dá, ale dostat se dolů se zdravou kůží je dost problém – po vodě to nejde a po suchu je to jen o málo lepší.

Střelec

Na Lužnici jsou u řady jezů varovné cedule, podle loga sponzorované pojišťovnou, na Ohři je běžné značení. Na takových místech by stačilo doplnit obsah stávajících cedulí….
Celková situace je ale do značné míry výsledkem mozkové nedostatečnosti ČSK jako celku – soudruzi vodní svazáci dvacet let „s politiky netančí“ (na rozdíl od myslivců a rybářů) a všechna jednání nechávají na iniciativě soudných jednotlivců (zaplať Melounek za Ešuse), které podle potřeby buďto podepřou, nebo spíš potopí. Výsledky takové politiky jsou evidentní.
Zároveň by to chtělo práskaného právníka – momentálně by nám silně pomohlo zrušení Strany zelených jakožto subjektu, který mj. na základě víry omezuje práva a svobody občanů a podporuje či přímo organizuje trestnou činnost (konkrétně vydírání, fakticky klasický raketýring), ze kterého fakticky žijí různé zelené spolky.

Anička

Na jezu ve Šternberku schody jsou. I přenášení je pohodové. Informační cedule se určitě hodí, stejně jako nějaká ta oka. Největší problém je ale úzká retardérka, do které se začátečníci na kanoích těžko trefují. Já si pamatuju, že když jsem jela poprvé v kanoi, netrefila jsem šlajsnu širokou 3 metry, tak chápu, že tuhle sotva metrovou občas někdo mine. A pak hups a už je ve válci… Místní ve Šternberku vzpomínají, že tu bývala pěkná široká šlajsna (vorová propust) a pod jezem se „prý“ před přestavbou v 80. letech válec nedělal. Ale chtít po povodí Vltavy, aby to vrátili do původního stavu asi nemůžeme, že?

Medák

Přestavět čistě kvůli vodákům jez je podle mého názoru utopie, takže je asi potřeba se spíše zaměřit na maximalizaci možného. Označení, konzultace v situacích, kdy z nějakého důvodu ke stavebním změnám na jezu dochází, zabezpečení bezproblémového přenášení.

To Střelec … ono to ale vyplývá ze situace. Težko můžeš být myslivec a nebýt členem sdružení, u rybářů je to hodně podobně. Navíc, obojí jsou koníčky celoroční a relativně intenzivně provozované. Lidí, kteří se takto intenzivně věnují vodáctví na řekách (neberu výkonostní a vrcholový sport na kanálech) je pět a půl, ostatní si vyjedou jednou za rok na pár dní, a kvůli tomu se ti na nějakou průkazku logicky zvysoka. Navíc ani ti „jezdiči“ nijak organizovaní být nemusí…většinou/často ani nejsou. Takže ČSK sám o sobě moc velký mandát k jednání nemá, resp. je snadné na něj kašlat. U půjčoven je zase problém, že pokud nějaká sídlí na konkrétní řece, má tam nějakou pozici (jak vůči samosprávě, tak i mezi lidmi), a může situaci do určité míry ovlivnit. Pokud ale sídlí někde jinde, kde skladuje lodě, a má s řekou/regionem společné maximálně to, že na nějakou louku zajede občas vlekem s loďma, tak ji má z místních logicky každý na háku.

J.J.

No napriklad tuhnice se prestavuji podle projektu „hlavne kvuli zvyseni bezpecnosti vodaku“… uvidime jak to dopadne, osobne delam pruzkum v cervnu.

Bixbi

No, já bych to zkusil z jiného konce. Zkusit předhodit konkrétní správce konkrétní šlajsny pádlující veřejnosti na vhodném portále. Každá vodní stavba musí být v nějakém registru – katastru. Má svého majitele a ten určuje správce. Správce musí být nějak „kontaktovatelný“. No a to je ta pravá veřejná informace, kterou je potřeba „vytesat“ na jezu, rozhlásit na webu a EVIDOVAT v ČSK. Mobily vozíme i na vodu a číslo pro stížnosti by nám nám možná trochu ulevilo. Nadávání přiopilého národa ale nebude správce motivovat. Spíš by to byl hlas lidu, koledujícího si o naschvály. Lepší bude statistika na úplně jiné číslo. S daty lze pracovat! Inspirace podle Šmída: „Kdo tady najel na traverzu a řekl sprostý slovo, ať pošle za trest placenou DMS na ČSK č. 9XXXXXXXX ve tvaru: „Šlajsna_X_Y, kde X je počet nadávajících členů party a Y je jedno z následujícího: 1) zranění_druh, 2)ohrožení_druh 3)škoda_druh. 4)opruz_druh.“ To by snad mohlo profinancovat ty cedulky a základní výstrahy. Zlepšení a řešení lze najít jen s tou statistikou v ruce, to bude konečně nějak kvantifikovaný argument.

Ještě k těm myslivcům-lovcům: To jsou lidé, kteří se spolčili, aby mohli legálně mít zbraň, zabíjet, vychutnávat si MOC. Proto to často jsou (velmi pracovití) podnikatelé-obchodníci a egoisté, motivovaní (už) jen seberealizací – tj. sebeprosazením bez ohledů,=> predátoři, agresoři, politici, win-looze věřící. Takže je to úplně jiná rasa a povaha, než win-win pohodář a salámista-lenoch vodák. Tomu se nikdo z cesty neklidí, když je líný se i organizovat nebo se dokonce angažovat. NENÍ NEBEZPEČNÝ. Je to náturou „sběrač“, bere, co život (řeka, příroda, kamarád) dává a už z povahy své typické akce samotné NEUSILUJE, ale veze se, přijímá dary a tak trochu parazituje na statcích veřejných (a dnes bohužel i soukromých – vydřených).

Střelec

Semafor ne, ten by někdo obratem ukrad! Obarvit jako semafor kozu od šlajsny nebo navigaci je mnohem lepší – vyjde to levnějc a nedá se to „zhodnotit“ jinde.Co se týká průchodu kolem jezů a upozornění na jejich nebezpečnost – horažďovičtí radní rozmístili před největší obludou pár efektních cedulí a tím to zvadlo. Přistát nad jezem se dá, ale dostat se dolů se zdravou kůží je dost problém – po vodě to nejde a po suchu je to jen o málo lepší.

Střelec

Na Lužnici jsou u řady jezů varovné cedule, podle loga sponzorované pojišťovnou, na Ohři je běžné značení. Na takových místech by stačilo doplnit obsah stávajících cedulí….
Celková situace je ale do značné míry výsledkem mozkové nedostatečnosti ČSK jako celku – soudruzi vodní svazáci dvacet let „s politiky netančí“ (na rozdíl od myslivců a rybářů) a všechna jednání nechávají na iniciativě soudných jednotlivců (zaplať Melounek za Ešuse), které podle potřeby buďto podepřou, nebo spíš potopí. Výsledky takové politiky jsou evidentní.
Zároveň by to chtělo práskaného právníka – momentálně by nám silně pomohlo zrušení Strany zelených jakožto subjektu, který mj. na základě víry omezuje práva a svobody občanů a podporuje či přímo organizuje trestnou činnost (konkrétně vydírání, fakticky klasický raketýring), ze kterého fakticky žijí různé zelené spolky.

Anička

Na jezu ve Šternberku schody jsou. I přenášení je pohodové. Informační cedule se určitě hodí, stejně jako nějaká ta oka. Největší problém je ale úzká retardérka, do které se začátečníci na kanoích těžko trefují. Já si pamatuju, že když jsem jela poprvé v kanoi, netrefila jsem šlajsnu širokou 3 metry, tak chápu, že tuhle sotva metrovou občas někdo mine. A pak hups a už je ve válci… Místní ve Šternberku vzpomínají, že tu bývala pěkná široká šlajsna (vorová propust) a pod jezem se „prý“ před přestavbou v 80. letech válec nedělal. Ale chtít po povodí Vltavy, aby to vrátili do původního stavu asi nemůžeme, že?

Medák

Přestavět čistě kvůli vodákům jez je podle mého názoru utopie, takže je asi potřeba se spíše zaměřit na maximalizaci možného. Označení, konzultace v situacích, kdy z nějakého důvodu ke stavebním změnám na jezu dochází, zabezpečení bezproblémového přenášení.

To Střelec … ono to ale vyplývá ze situace. Težko můžeš být myslivec a nebýt členem sdružení, u rybářů je to hodně podobně. Navíc, obojí jsou koníčky celoroční a relativně intenzivně provozované. Lidí, kteří se takto intenzivně věnují vodáctví na řekách (neberu výkonostní a vrcholový sport na kanálech) je pět a půl, ostatní si vyjedou jednou za rok na pár dní, a kvůli tomu se ti na nějakou průkazku logicky zvysoka. Navíc ani ti „jezdiči“ nijak organizovaní být nemusí…většinou/často ani nejsou. Takže ČSK sám o sobě moc velký mandát k jednání nemá, resp. je snadné na něj kašlat. U půjčoven je zase problém, že pokud nějaká sídlí na konkrétní řece, má tam nějakou pozici (jak vůči samosprávě, tak i mezi lidmi), a může situaci do určité míry ovlivnit. Pokud ale sídlí někde jinde, kde skladuje lodě, a má s řekou/regionem společné maximálně to, že na nějakou louku zajede občas vlekem s loďma, tak ji má z místních logicky každý na háku.

J.J.

No napriklad tuhnice se prestavuji podle projektu „hlavne kvuli zvyseni bezpecnosti vodaku“… uvidime jak to dopadne, osobne delam pruzkum v cervnu.

Bixbi

No, já bych to zkusil z jiného konce. Zkusit předhodit konkrétní správce konkrétní šlajsny pádlující veřejnosti na vhodném portále. Každá vodní stavba musí být v nějakém registru – katastru. Má svého majitele a ten určuje správce. Správce musí být nějak „kontaktovatelný“. No a to je ta pravá veřejná informace, kterou je potřeba „vytesat“ na jezu, rozhlásit na webu a EVIDOVAT v ČSK. Mobily vozíme i na vodu a číslo pro stížnosti by nám nám možná trochu ulevilo. Nadávání přiopilého národa ale nebude správce motivovat. Spíš by to byl hlas lidu, koledujícího si o naschvály. Lepší bude statistika na úplně jiné číslo. S daty lze pracovat! Inspirace podle Šmída: „Kdo tady najel na traverzu a řekl sprostý slovo, ať pošle za trest placenou DMS na ČSK č. 9XXXXXXXX ve tvaru: „Šlajsna_X_Y, kde X je počet nadávajících členů party a Y je jedno z následujícího: 1) zranění_druh, 2)ohrožení_druh 3)škoda_druh. 4)opruz_druh.“ To by snad mohlo profinancovat ty cedulky a základní výstrahy. Zlepšení a řešení lze najít jen s tou statistikou v ruce, to bude konečně nějak kvantifikovaný argument.

Ještě k těm myslivcům-lovcům: To jsou lidé, kteří se spolčili, aby mohli legálně mít zbraň, zabíjet, vychutnávat si MOC. Proto to často jsou (velmi pracovití) podnikatelé-obchodníci a egoisté, motivovaní (už) jen seberealizací – tj. sebeprosazením bez ohledů,=> predátoři, agresoři, politici, win-looze věřící. Takže je to úplně jiná rasa a povaha, než win-win pohodář a salámista-lenoch vodák. Tomu se nikdo z cesty neklidí, když je líný se i organizovat nebo se dokonce angažovat. NENÍ NEBEZPEČNÝ. Je to náturou „sběrač“, bere, co život (řeka, příroda, kamarád) dává a už z povahy své typické akce samotné NEUSILUJE, ale veze se, přijímá dary a tak trochu parazituje na statcích veřejných (a dnes bohužel i soukromých – vydřených).

Střelec

Semafor ne, ten by někdo obratem ukrad! Obarvit jako semafor kozu od šlajsny nebo navigaci je mnohem lepší – vyjde to levnějc a nedá se to „zhodnotit“ jinde.Co se týká průchodu kolem jezů a upozornění na jejich nebezpečnost – horažďovičtí radní rozmístili před největší obludou pár efektních cedulí a tím to zvadlo. Přistát nad jezem se dá, ale dostat se dolů se zdravou kůží je dost problém – po vodě to nejde a po suchu je to jen o málo lepší.

Střelec

Na Lužnici jsou u řady jezů varovné cedule, podle loga sponzorované pojišťovnou, na Ohři je běžné značení. Na takových místech by stačilo doplnit obsah stávajících cedulí….
Celková situace je ale do značné míry výsledkem mozkové nedostatečnosti ČSK jako celku – soudruzi vodní svazáci dvacet let „s politiky netančí“ (na rozdíl od myslivců a rybářů) a všechna jednání nechávají na iniciativě soudných jednotlivců (zaplať Melounek za Ešuse), které podle potřeby buďto podepřou, nebo spíš potopí. Výsledky takové politiky jsou evidentní.
Zároveň by to chtělo práskaného právníka – momentálně by nám silně pomohlo zrušení Strany zelených jakožto subjektu, který mj. na základě víry omezuje práva a svobody občanů a podporuje či přímo organizuje trestnou činnost (konkrétně vydírání, fakticky klasický raketýring), ze kterého fakticky žijí různé zelené spolky.

Anička

Na jezu ve Šternberku schody jsou. I přenášení je pohodové. Informační cedule se určitě hodí, stejně jako nějaká ta oka. Největší problém je ale úzká retardérka, do které se začátečníci na kanoích těžko trefují. Já si pamatuju, že když jsem jela poprvé v kanoi, netrefila jsem šlajsnu širokou 3 metry, tak chápu, že tuhle sotva metrovou občas někdo mine. A pak hups a už je ve válci… Místní ve Šternberku vzpomínají, že tu bývala pěkná široká šlajsna (vorová propust) a pod jezem se „prý“ před přestavbou v 80. letech válec nedělal. Ale chtít po povodí Vltavy, aby to vrátili do původního stavu asi nemůžeme, že?

Medák

Přestavět čistě kvůli vodákům jez je podle mého názoru utopie, takže je asi potřeba se spíše zaměřit na maximalizaci možného. Označení, konzultace v situacích, kdy z nějakého důvodu ke stavebním změnám na jezu dochází, zabezpečení bezproblémového přenášení.

To Střelec … ono to ale vyplývá ze situace. Težko můžeš být myslivec a nebýt členem sdružení, u rybářů je to hodně podobně. Navíc, obojí jsou koníčky celoroční a relativně intenzivně provozované. Lidí, kteří se takto intenzivně věnují vodáctví na řekách (neberu výkonostní a vrcholový sport na kanálech) je pět a půl, ostatní si vyjedou jednou za rok na pár dní, a kvůli tomu se ti na nějakou průkazku logicky zvysoka. Navíc ani ti „jezdiči“ nijak organizovaní být nemusí…většinou/často ani nejsou. Takže ČSK sám o sobě moc velký mandát k jednání nemá, resp. je snadné na něj kašlat. U půjčoven je zase problém, že pokud nějaká sídlí na konkrétní řece, má tam nějakou pozici (jak vůči samosprávě, tak i mezi lidmi), a může situaci do určité míry ovlivnit. Pokud ale sídlí někde jinde, kde skladuje lodě, a má s řekou/regionem společné maximálně to, že na nějakou louku zajede občas vlekem s loďma, tak ji má z místních logicky každý na háku.

J.J.

No napriklad tuhnice se prestavuji podle projektu „hlavne kvuli zvyseni bezpecnosti vodaku“… uvidime jak to dopadne, osobne delam pruzkum v cervnu.

Bixbi

No, já bych to zkusil z jiného konce. Zkusit předhodit konkrétní správce konkrétní šlajsny pádlující veřejnosti na vhodném portále. Každá vodní stavba musí být v nějakém registru – katastru. Má svého majitele a ten určuje správce. Správce musí být nějak „kontaktovatelný“. No a to je ta pravá veřejná informace, kterou je potřeba „vytesat“ na jezu, rozhlásit na webu a EVIDOVAT v ČSK. Mobily vozíme i na vodu a číslo pro stížnosti by nám nám možná trochu ulevilo. Nadávání přiopilého národa ale nebude správce motivovat. Spíš by to byl hlas lidu, koledujícího si o naschvály. Lepší bude statistika na úplně jiné číslo. S daty lze pracovat! Inspirace podle Šmída: „Kdo tady najel na traverzu a řekl sprostý slovo, ať pošle za trest placenou DMS na ČSK č. 9XXXXXXXX ve tvaru: „Šlajsna_X_Y, kde X je počet nadávajících členů party a Y je jedno z následujícího: 1) zranění_druh, 2)ohrožení_druh 3)škoda_druh. 4)opruz_druh.“ To by snad mohlo profinancovat ty cedulky a základní výstrahy. Zlepšení a řešení lze najít jen s tou statistikou v ruce, to bude konečně nějak kvantifikovaný argument.

Ještě k těm myslivcům-lovcům: To jsou lidé, kteří se spolčili, aby mohli legálně mít zbraň, zabíjet, vychutnávat si MOC. Proto to často jsou (velmi pracovití) podnikatelé-obchodníci a egoisté, motivovaní (už) jen seberealizací – tj. sebeprosazením bez ohledů,=> predátoři, agresoři, politici, win-looze věřící. Takže je to úplně jiná rasa a povaha, než win-win pohodář a salámista-lenoch vodák. Tomu se nikdo z cesty neklidí, když je líný se i organizovat nebo se dokonce angažovat. NENÍ NEBEZPEČNÝ. Je to náturou „sběrač“, bere, co život (řeka, příroda, kamarád) dává a už z povahy své typické akce samotné NEUSILUJE, ale veze se, přijímá dary a tak trochu parazituje na statcích veřejných (a dnes bohužel i soukromých – vydřených).

Střelec

Semafor ne, ten by někdo obratem ukrad! Obarvit jako semafor kozu od šlajsny nebo navigaci je mnohem lepší – vyjde to levnějc a nedá se to „zhodnotit“ jinde.Co se týká průchodu kolem jezů a upozornění na jejich nebezpečnost – horažďovičtí radní rozmístili před největší obludou pár efektních cedulí a tím to zvadlo. Přistát nad jezem se dá, ale dostat se dolů se zdravou kůží je dost problém – po vodě to nejde a po suchu je to jen o málo lepší.

Střelec

Na Lužnici jsou u řady jezů varovné cedule, podle loga sponzorované pojišťovnou, na Ohři je běžné značení. Na takových místech by stačilo doplnit obsah stávajících cedulí….
Celková situace je ale do značné míry výsledkem mozkové nedostatečnosti ČSK jako celku – soudruzi vodní svazáci dvacet let „s politiky netančí“ (na rozdíl od myslivců a rybářů) a všechna jednání nechávají na iniciativě soudných jednotlivců (zaplať Melounek za Ešuse), které podle potřeby buďto podepřou, nebo spíš potopí. Výsledky takové politiky jsou evidentní.
Zároveň by to chtělo práskaného právníka – momentálně by nám silně pomohlo zrušení Strany zelených jakožto subjektu, který mj. na základě víry omezuje práva a svobody občanů a podporuje či přímo organizuje trestnou činnost (konkrétně vydírání, fakticky klasický raketýring), ze kterého fakticky žijí různé zelené spolky.

Anička

Na jezu ve Šternberku schody jsou. I přenášení je pohodové. Informační cedule se určitě hodí, stejně jako nějaká ta oka. Největší problém je ale úzká retardérka, do které se začátečníci na kanoích těžko trefují. Já si pamatuju, že když jsem jela poprvé v kanoi, netrefila jsem šlajsnu širokou 3 metry, tak chápu, že tuhle sotva metrovou občas někdo mine. A pak hups a už je ve válci… Místní ve Šternberku vzpomínají, že tu bývala pěkná široká šlajsna (vorová propust) a pod jezem se „prý“ před přestavbou v 80. letech válec nedělal. Ale chtít po povodí Vltavy, aby to vrátili do původního stavu asi nemůžeme, že?

Medák

Přestavět čistě kvůli vodákům jez je podle mého názoru utopie, takže je asi potřeba se spíše zaměřit na maximalizaci možného. Označení, konzultace v situacích, kdy z nějakého důvodu ke stavebním změnám na jezu dochází, zabezpečení bezproblémového přenášení.

To Střelec … ono to ale vyplývá ze situace. Težko můžeš být myslivec a nebýt členem sdružení, u rybářů je to hodně podobně. Navíc, obojí jsou koníčky celoroční a relativně intenzivně provozované. Lidí, kteří se takto intenzivně věnují vodáctví na řekách (neberu výkonostní a vrcholový sport na kanálech) je pět a půl, ostatní si vyjedou jednou za rok na pár dní, a kvůli tomu se ti na nějakou průkazku logicky zvysoka. Navíc ani ti „jezdiči“ nijak organizovaní být nemusí…většinou/často ani nejsou. Takže ČSK sám o sobě moc velký mandát k jednání nemá, resp. je snadné na něj kašlat. U půjčoven je zase problém, že pokud nějaká sídlí na konkrétní řece, má tam nějakou pozici (jak vůči samosprávě, tak i mezi lidmi), a může situaci do určité míry ovlivnit. Pokud ale sídlí někde jinde, kde skladuje lodě, a má s řekou/regionem společné maximálně to, že na nějakou louku zajede občas vlekem s loďma, tak ji má z místních logicky každý na háku.

J.J.

No napriklad tuhnice se prestavuji podle projektu „hlavne kvuli zvyseni bezpecnosti vodaku“… uvidime jak to dopadne, osobne delam pruzkum v cervnu.

Bixbi

No, já bych to zkusil z jiného konce. Zkusit předhodit konkrétní správce konkrétní šlajsny pádlující veřejnosti na vhodném portále. Každá vodní stavba musí být v nějakém registru – katastru. Má svého majitele a ten určuje správce. Správce musí být nějak „kontaktovatelný“. No a to je ta pravá veřejná informace, kterou je potřeba „vytesat“ na jezu, rozhlásit na webu a EVIDOVAT v ČSK. Mobily vozíme i na vodu a číslo pro stížnosti by nám nám možná trochu ulevilo. Nadávání přiopilého národa ale nebude správce motivovat. Spíš by to byl hlas lidu, koledujícího si o naschvály. Lepší bude statistika na úplně jiné číslo. S daty lze pracovat! Inspirace podle Šmída: „Kdo tady najel na traverzu a řekl sprostý slovo, ať pošle za trest placenou DMS na ČSK č. 9XXXXXXXX ve tvaru: „Šlajsna_X_Y, kde X je počet nadávajících členů party a Y je jedno z následujícího: 1) zranění_druh, 2)ohrožení_druh 3)škoda_druh. 4)opruz_druh.“ To by snad mohlo profinancovat ty cedulky a základní výstrahy. Zlepšení a řešení lze najít jen s tou statistikou v ruce, to bude konečně nějak kvantifikovaný argument.

Ještě k těm myslivcům-lovcům: To jsou lidé, kteří se spolčili, aby mohli legálně mít zbraň, zabíjet, vychutnávat si MOC. Proto to často jsou (velmi pracovití) podnikatelé-obchodníci a egoisté, motivovaní (už) jen seberealizací – tj. sebeprosazením bez ohledů,=> predátoři, agresoři, politici, win-looze věřící. Takže je to úplně jiná rasa a povaha, než win-win pohodář a salámista-lenoch vodák. Tomu se nikdo z cesty neklidí, když je líný se i organizovat nebo se dokonce angažovat. NENÍ NEBEZPEČNÝ. Je to náturou „sběrač“, bere, co život (řeka, příroda, kamarád) dává a už z povahy své typické akce samotné NEUSILUJE, ale veze se, přijímá dary a tak trochu parazituje na statcích veřejných (a dnes bohužel i soukromých – vydřených).

Střelec

Semafor ne, ten by někdo obratem ukrad! Obarvit jako semafor kozu od šlajsny nebo navigaci je mnohem lepší – vyjde to levnějc a nedá se to „zhodnotit“ jinde.Co se týká průchodu kolem jezů a upozornění na jejich nebezpečnost – horažďovičtí radní rozmístili před největší obludou pár efektních cedulí a tím to zvadlo. Přistát nad jezem se dá, ale dostat se dolů se zdravou kůží je dost problém – po vodě to nejde a po suchu je to jen o málo lepší.

Střelec

Na Lužnici jsou u řady jezů varovné cedule, podle loga sponzorované pojišťovnou, na Ohři je běžné značení. Na takových místech by stačilo doplnit obsah stávajících cedulí….
Celková situace je ale do značné míry výsledkem mozkové nedostatečnosti ČSK jako celku – soudruzi vodní svazáci dvacet let „s politiky netančí“ (na rozdíl od myslivců a rybářů) a všechna jednání nechávají na iniciativě soudných jednotlivců (zaplať Melounek za Ešuse), které podle potřeby buďto podepřou, nebo spíš potopí. Výsledky takové politiky jsou evidentní.
Zároveň by to chtělo práskaného právníka – momentálně by nám silně pomohlo zrušení Strany zelených jakožto subjektu, který mj. na základě víry omezuje práva a svobody občanů a podporuje či přímo organizuje trestnou činnost (konkrétně vydírání, fakticky klasický raketýring), ze kterého fakticky žijí různé zelené spolky.

Anička

Na jezu ve Šternberku schody jsou. I přenášení je pohodové. Informační cedule se určitě hodí, stejně jako nějaká ta oka. Největší problém je ale úzká retardérka, do které se začátečníci na kanoích těžko trefují. Já si pamatuju, že když jsem jela poprvé v kanoi, netrefila jsem šlajsnu širokou 3 metry, tak chápu, že tuhle sotva metrovou občas někdo mine. A pak hups a už je ve válci… Místní ve Šternberku vzpomínají, že tu bývala pěkná široká šlajsna (vorová propust) a pod jezem se „prý“ před přestavbou v 80. letech válec nedělal. Ale chtít po povodí Vltavy, aby to vrátili do původního stavu asi nemůžeme, že?

Medák

Přestavět čistě kvůli vodákům jez je podle mého názoru utopie, takže je asi potřeba se spíše zaměřit na maximalizaci možného. Označení, konzultace v situacích, kdy z nějakého důvodu ke stavebním změnám na jezu dochází, zabezpečení bezproblémového přenášení.

To Střelec … ono to ale vyplývá ze situace. Težko můžeš být myslivec a nebýt členem sdružení, u rybářů je to hodně podobně. Navíc, obojí jsou koníčky celoroční a relativně intenzivně provozované. Lidí, kteří se takto intenzivně věnují vodáctví na řekách (neberu výkonostní a vrcholový sport na kanálech) je pět a půl, ostatní si vyjedou jednou za rok na pár dní, a kvůli tomu se ti na nějakou průkazku logicky zvysoka. Navíc ani ti „jezdiči“ nijak organizovaní být nemusí…většinou/často ani nejsou. Takže ČSK sám o sobě moc velký mandát k jednání nemá, resp. je snadné na něj kašlat. U půjčoven je zase problém, že pokud nějaká sídlí na konkrétní řece, má tam nějakou pozici (jak vůči samosprávě, tak i mezi lidmi), a může situaci do určité míry ovlivnit. Pokud ale sídlí někde jinde, kde skladuje lodě, a má s řekou/regionem společné maximálně to, že na nějakou louku zajede občas vlekem s loďma, tak ji má z místních logicky každý na háku.

J.J.

No napriklad tuhnice se prestavuji podle projektu „hlavne kvuli zvyseni bezpecnosti vodaku“… uvidime jak to dopadne, osobne delam pruzkum v cervnu.

Bixbi

No, já bych to zkusil z jiného konce. Zkusit předhodit konkrétní správce konkrétní šlajsny pádlující veřejnosti na vhodném portále. Každá vodní stavba musí být v nějakém registru – katastru. Má svého majitele a ten určuje správce. Správce musí být nějak „kontaktovatelný“. No a to je ta pravá veřejná informace, kterou je potřeba „vytesat“ na jezu, rozhlásit na webu a EVIDOVAT v ČSK. Mobily vozíme i na vodu a číslo pro stížnosti by nám nám možná trochu ulevilo. Nadávání přiopilého národa ale nebude správce motivovat. Spíš by to byl hlas lidu, koledujícího si o naschvály. Lepší bude statistika na úplně jiné číslo. S daty lze pracovat! Inspirace podle Šmída: „Kdo tady najel na traverzu a řekl sprostý slovo, ať pošle za trest placenou DMS na ČSK č. 9XXXXXXXX ve tvaru: „Šlajsna_X_Y, kde X je počet nadávajících členů party a Y je jedno z následujícího: 1) zranění_druh, 2)ohrožení_druh 3)škoda_druh. 4)opruz_druh.“ To by snad mohlo profinancovat ty cedulky a základní výstrahy. Zlepšení a řešení lze najít jen s tou statistikou v ruce, to bude konečně nějak kvantifikovaný argument.

Ještě k těm myslivcům-lovcům: To jsou lidé, kteří se spolčili, aby mohli legálně mít zbraň, zabíjet, vychutnávat si MOC. Proto to často jsou (velmi pracovití) podnikatelé-obchodníci a egoisté, motivovaní (už) jen seberealizací – tj. sebeprosazením bez ohledů,=> predátoři, agresoři, politici, win-looze věřící. Takže je to úplně jiná rasa a povaha, než win-win pohodář a salámista-lenoch vodák. Tomu se nikdo z cesty neklidí, když je líný se i organizovat nebo se dokonce angažovat. NENÍ NEBEZPEČNÝ. Je to náturou „sběrač“, bere, co život (řeka, příroda, kamarád) dává a už z povahy své typické akce samotné NEUSILUJE, ale veze se, přijímá dary a tak trochu parazituje na statcích veřejných (a dnes bohužel i soukromých – vydřených).

Střelec

Semafor ne, ten by někdo obratem ukrad! Obarvit jako semafor kozu od šlajsny nebo navigaci je mnohem lepší – vyjde to levnějc a nedá se to „zhodnotit“ jinde.Co se týká průchodu kolem jezů a upozornění na jejich nebezpečnost – horažďovičtí radní rozmístili před největší obludou pár efektních cedulí a tím to zvadlo. Přistát nad jezem se dá, ale dostat se dolů se zdravou kůží je dost problém – po vodě to nejde a po suchu je to jen o málo lepší.

Střelec

Na Lužnici jsou u řady jezů varovné cedule, podle loga sponzorované pojišťovnou, na Ohři je běžné značení. Na takových místech by stačilo doplnit obsah stávajících cedulí….
Celková situace je ale do značné míry výsledkem mozkové nedostatečnosti ČSK jako celku – soudruzi vodní svazáci dvacet let „s politiky netančí“ (na rozdíl od myslivců a rybářů) a všechna jednání nechávají na iniciativě soudných jednotlivců (zaplať Melounek za Ešuse), které podle potřeby buďto podepřou, nebo spíš potopí. Výsledky takové politiky jsou evidentní.
Zároveň by to chtělo práskaného právníka – momentálně by nám silně pomohlo zrušení Strany zelených jakožto subjektu, který mj. na základě víry omezuje práva a svobody občanů a podporuje či přímo organizuje trestnou činnost (konkrétně vydírání, fakticky klasický raketýring), ze kterého fakticky žijí různé zelené spolky.

Anička

Na jezu ve Šternberku schody jsou. I přenášení je pohodové. Informační cedule se určitě hodí, stejně jako nějaká ta oka. Největší problém je ale úzká retardérka, do které se začátečníci na kanoích těžko trefují. Já si pamatuju, že když jsem jela poprvé v kanoi, netrefila jsem šlajsnu širokou 3 metry, tak chápu, že tuhle sotva metrovou občas někdo mine. A pak hups a už je ve válci… Místní ve Šternberku vzpomínají, že tu bývala pěkná široká šlajsna (vorová propust) a pod jezem se „prý“ před přestavbou v 80. letech válec nedělal. Ale chtít po povodí Vltavy, aby to vrátili do původního stavu asi nemůžeme, že?

Medák

Přestavět čistě kvůli vodákům jez je podle mého názoru utopie, takže je asi potřeba se spíše zaměřit na maximalizaci možného. Označení, konzultace v situacích, kdy z nějakého důvodu ke stavebním změnám na jezu dochází, zabezpečení bezproblémového přenášení.

To Střelec … ono to ale vyplývá ze situace. Težko můžeš být myslivec a nebýt členem sdružení, u rybářů je to hodně podobně. Navíc, obojí jsou koníčky celoroční a relativně intenzivně provozované. Lidí, kteří se takto intenzivně věnují vodáctví na řekách (neberu výkonostní a vrcholový sport na kanálech) je pět a půl, ostatní si vyjedou jednou za rok na pár dní, a kvůli tomu se ti na nějakou průkazku logicky zvysoka. Navíc ani ti „jezdiči“ nijak organizovaní být nemusí…většinou/často ani nejsou. Takže ČSK sám o sobě moc velký mandát k jednání nemá, resp. je snadné na něj kašlat. U půjčoven je zase problém, že pokud nějaká sídlí na konkrétní řece, má tam nějakou pozici (jak vůči samosprávě, tak i mezi lidmi), a může situaci do určité míry ovlivnit. Pokud ale sídlí někde jinde, kde skladuje lodě, a má s řekou/regionem společné maximálně to, že na nějakou louku zajede občas vlekem s loďma, tak ji má z místních logicky každý na háku.

J.J.

No napriklad tuhnice se prestavuji podle projektu „hlavne kvuli zvyseni bezpecnosti vodaku“… uvidime jak to dopadne, osobne delam pruzkum v cervnu.

Bixbi

No, já bych to zkusil z jiného konce. Zkusit předhodit konkrétní správce konkrétní šlajsny pádlující veřejnosti na vhodném portále. Každá vodní stavba musí být v nějakém registru – katastru. Má svého majitele a ten určuje správce. Správce musí být nějak „kontaktovatelný“. No a to je ta pravá veřejná informace, kterou je potřeba „vytesat“ na jezu, rozhlásit na webu a EVIDOVAT v ČSK. Mobily vozíme i na vodu a číslo pro stížnosti by nám nám možná trochu ulevilo. Nadávání přiopilého národa ale nebude správce motivovat. Spíš by to byl hlas lidu, koledujícího si o naschvály. Lepší bude statistika na úplně jiné číslo. S daty lze pracovat! Inspirace podle Šmída: „Kdo tady najel na traverzu a řekl sprostý slovo, ať pošle za trest placenou DMS na ČSK č. 9XXXXXXXX ve tvaru: „Šlajsna_X_Y, kde X je počet nadávajících členů party a Y je jedno z následujícího: 1) zranění_druh, 2)ohrožení_druh 3)škoda_druh. 4)opruz_druh.“ To by snad mohlo profinancovat ty cedulky a základní výstrahy. Zlepšení a řešení lze najít jen s tou statistikou v ruce, to bude konečně nějak kvantifikovaný argument.

Ještě k těm myslivcům-lovcům: To jsou lidé, kteří se spolčili, aby mohli legálně mít zbraň, zabíjet, vychutnávat si MOC. Proto to často jsou (velmi pracovití) podnikatelé-obchodníci a egoisté, motivovaní (už) jen seberealizací – tj. sebeprosazením bez ohledů,=> predátoři, agresoři, politici, win-looze věřící. Takže je to úplně jiná rasa a povaha, než win-win pohodář a salámista-lenoch vodák. Tomu se nikdo z cesty neklidí, když je líný se i organizovat nebo se dokonce angažovat. NENÍ NEBEZPEČNÝ. Je to náturou „sběrač“, bere, co život (řeka, příroda, kamarád) dává a už z povahy své typické akce samotné NEUSILUJE, ale veze se, přijímá dary a tak trochu parazituje na statcích veřejných (a dnes bohužel i soukromých – vydřených).

kosto

Ahoj,
nie je to priamo moj napad. Casto vsak o tom hovori kamarat, okrem ineho na skoleniach vodackych instruktorov. Ide hlavne o jezy, kde nie su ziadne slajsne (na slovensku vacsina). Ak sa jez na niektorom mieste znizi (hrana jezu ma potom tvar V) a toto znizenie ani nemusi byt velke, vytvori sa vo valci miesto, kde je slabsi a voda z tadial odteka. Je tak moznost dostat sa z valca pod jezom prec.

Honza Hrubeš

Snížení na hraně jezu může taky vytvářet přesně opačný efekt, znám to z vlastní zkušenosti např. na druhém jezu u Žermanického přivaděče na Morávce. To je třeba posuzovat ve vztahu k příčnému i podélnému profilu jezu, dá se to konzultovat na stavební fakultě.
Jinak k předchozím příspěvkům: Jsem pro řešení jednoduchá a levná, nechoďme s flintou na vrabce. Nastříkat barevné značky sprejem na kozu nebo na navigaci můžeme sami, bez schvalování, hned, a stojí nás to pár šušňů. Sám jsem to v minulosti praktikoval, rád se k tomu zase vrátím. Je to řešení, které tolik neláká nikoho ke zničení, ukrást se to nedá. Problém s přenášením je horší, mnozí z nás tu situaci dobře známe, kdy přenést nelze ani po pravém, ani po levém břehu. Za nižšího stavu vody se třeba dá přirazit ke koze, ale někdy ani to. Za vyššího stavu je taková situace nebezpečná a život ohrožující. Tehdy je třeba trvat na tom, že vlastník pozemku má věcné břemeno a musí umožnit přenesení. Takových míst naštěstí není tolik, většina z nich je obecně známá a není těžké dohledat, s kým o tomto nároku jednat. Jednání ale nemůže vést HH ani žádný jiný hejhula, to je na ČSK a na SVČR, musí na to být někdo se štemplem. Už proto, že vlastník pozemku se dost pravděpodobně bude šprajcovat, může dojít k vynucení soudní cestou, a dohoda nebo soudní rozhodnutí musí být archivované a dohledatelné na logickém a obecně srozumitelném místě. Někde může pomoci i jednoduchá dřevěná konstrukce v podobě schůdků nebo jednoduchého skluzu na spuštění lodi (shodit loď ze dvou metrů a pak za ní s kozy skákat je blbost, což pochopí každý čtenář Rychlých Šípů). To je samozřejmě už dražší opatření než nastříkat něco sprejem, problém je s ukotvením na těleso jezu nebo na navigaci (nejen technicky, ale také je k tomu nutný souhlas), ničit to budou nejen hloupí nenechavci, ale při povodni i voda sama a klády, které sebou ponese). Vím však nejméně o dvou jezech, kde by to bylo asi jednodušší než jednání s majiteli přilehlých pozemků.
Spreje, které jsem zmínil, mohou posloužit i k vyznačení vhodného přistání u pravého(levého) břehu, dají se nastříkat na strom, na kámen, na navigaci. Nabízel by se symbol kotvy, ale já bych byl pro ještě jednodušší symboliku, ať se dá sprejem nastříkat kdykoli kdekoli a bez výtvarného nadání.
Ano, některá opatření by byla nesmírně žádoucí, ale jsou buď nerealizovatelná, nebo jsou během na dlouhou trať. Udělejme tedy bez zbytečných odkladů a cirátů to, co udělat můžeme hned a s minimálním úsilím, minimálními náklady. Možná budeme překvapení, jaký účinek to může přinést.
Samozřejmě je žádoucí, aby takové značky byly srozumitelné, aby každý pochopil proč tam jsou a co znamenají. Věřím však, že kdo je schopný pochopit, jak se drží pádlo, pochopí i to.

Střelec

Semafor ne, ten by někdo obratem ukrad! Obarvit jako semafor kozu od šlajsny nebo navigaci je mnohem lepší – vyjde to levnějc a nedá se to „zhodnotit“ jinde.Co se týká průchodu kolem jezů a upozornění na jejich nebezpečnost – horažďovičtí radní rozmístili před největší obludou pár efektních cedulí a tím to zvadlo. Přistát nad jezem se dá, ale dostat se dolů se zdravou kůží je dost problém – po vodě to nejde a po suchu je to jen o málo lepší.

Střelec

Na Lužnici jsou u řady jezů varovné cedule, podle loga sponzorované pojišťovnou, na Ohři je běžné značení. Na takových místech by stačilo doplnit obsah stávajících cedulí….
Celková situace je ale do značné míry výsledkem mozkové nedostatečnosti ČSK jako celku – soudruzi vodní svazáci dvacet let „s politiky netančí“ (na rozdíl od myslivců a rybářů) a všechna jednání nechávají na iniciativě soudných jednotlivců (zaplať Melounek za Ešuse), které podle potřeby buďto podepřou, nebo spíš potopí. Výsledky takové politiky jsou evidentní.
Zároveň by to chtělo práskaného právníka – momentálně by nám silně pomohlo zrušení Strany zelených jakožto subjektu, který mj. na základě víry omezuje práva a svobody občanů a podporuje či přímo organizuje trestnou činnost (konkrétně vydírání, fakticky klasický raketýring), ze kterého fakticky žijí různé zelené spolky.

Anička

Na jezu ve Šternberku schody jsou. I přenášení je pohodové. Informační cedule se určitě hodí, stejně jako nějaká ta oka. Největší problém je ale úzká retardérka, do které se začátečníci na kanoích těžko trefují. Já si pamatuju, že když jsem jela poprvé v kanoi, netrefila jsem šlajsnu širokou 3 metry, tak chápu, že tuhle sotva metrovou občas někdo mine. A pak hups a už je ve válci… Místní ve Šternberku vzpomínají, že tu bývala pěkná široká šlajsna (vorová propust) a pod jezem se „prý“ před přestavbou v 80. letech válec nedělal. Ale chtít po povodí Vltavy, aby to vrátili do původního stavu asi nemůžeme, že?

Medák

Přestavět čistě kvůli vodákům jez je podle mého názoru utopie, takže je asi potřeba se spíše zaměřit na maximalizaci možného. Označení, konzultace v situacích, kdy z nějakého důvodu ke stavebním změnám na jezu dochází, zabezpečení bezproblémového přenášení.

To Střelec … ono to ale vyplývá ze situace. Težko můžeš být myslivec a nebýt členem sdružení, u rybářů je to hodně podobně. Navíc, obojí jsou koníčky celoroční a relativně intenzivně provozované. Lidí, kteří se takto intenzivně věnují vodáctví na řekách (neberu výkonostní a vrcholový sport na kanálech) je pět a půl, ostatní si vyjedou jednou za rok na pár dní, a kvůli tomu se ti na nějakou průkazku logicky zvysoka. Navíc ani ti „jezdiči“ nijak organizovaní být nemusí…většinou/často ani nejsou. Takže ČSK sám o sobě moc velký mandát k jednání nemá, resp. je snadné na něj kašlat. U půjčoven je zase problém, že pokud nějaká sídlí na konkrétní řece, má tam nějakou pozici (jak vůči samosprávě, tak i mezi lidmi), a může situaci do určité míry ovlivnit. Pokud ale sídlí někde jinde, kde skladuje lodě, a má s řekou/regionem společné maximálně to, že na nějakou louku zajede občas vlekem s loďma, tak ji má z místních logicky každý na háku.

J.J.

No napriklad tuhnice se prestavuji podle projektu „hlavne kvuli zvyseni bezpecnosti vodaku“… uvidime jak to dopadne, osobne delam pruzkum v cervnu.

Bixbi

No, já bych to zkusil z jiného konce. Zkusit předhodit konkrétní správce konkrétní šlajsny pádlující veřejnosti na vhodném portále. Každá vodní stavba musí být v nějakém registru – katastru. Má svého majitele a ten určuje správce. Správce musí být nějak „kontaktovatelný“. No a to je ta pravá veřejná informace, kterou je potřeba „vytesat“ na jezu, rozhlásit na webu a EVIDOVAT v ČSK. Mobily vozíme i na vodu a číslo pro stížnosti by nám nám možná trochu ulevilo. Nadávání přiopilého národa ale nebude správce motivovat. Spíš by to byl hlas lidu, koledujícího si o naschvály. Lepší bude statistika na úplně jiné číslo. S daty lze pracovat! Inspirace podle Šmída: „Kdo tady najel na traverzu a řekl sprostý slovo, ať pošle za trest placenou DMS na ČSK č. 9XXXXXXXX ve tvaru: „Šlajsna_X_Y, kde X je počet nadávajících členů party a Y je jedno z následujícího: 1) zranění_druh, 2)ohrožení_druh 3)škoda_druh. 4)opruz_druh.“ To by snad mohlo profinancovat ty cedulky a základní výstrahy. Zlepšení a řešení lze najít jen s tou statistikou v ruce, to bude konečně nějak kvantifikovaný argument.

Ještě k těm myslivcům-lovcům: To jsou lidé, kteří se spolčili, aby mohli legálně mít zbraň, zabíjet, vychutnávat si MOC. Proto to často jsou (velmi pracovití) podnikatelé-obchodníci a egoisté, motivovaní (už) jen seberealizací – tj. sebeprosazením bez ohledů,=> predátoři, agresoři, politici, win-looze věřící. Takže je to úplně jiná rasa a povaha, než win-win pohodář a salámista-lenoch vodák. Tomu se nikdo z cesty neklidí, když je líný se i organizovat nebo se dokonce angažovat. NENÍ NEBEZPEČNÝ. Je to náturou „sběrač“, bere, co život (řeka, příroda, kamarád) dává a už z povahy své typické akce samotné NEUSILUJE, ale veze se, přijímá dary a tak trochu parazituje na statcích veřejných (a dnes bohužel i soukromých – vydřených).

Střelec

Semafor ne, ten by někdo obratem ukrad! Obarvit jako semafor kozu od šlajsny nebo navigaci je mnohem lepší – vyjde to levnějc a nedá se to „zhodnotit“ jinde.Co se týká průchodu kolem jezů a upozornění na jejich nebezpečnost – horažďovičtí radní rozmístili před největší obludou pár efektních cedulí a tím to zvadlo. Přistát nad jezem se dá, ale dostat se dolů se zdravou kůží je dost problém – po vodě to nejde a po suchu je to jen o málo lepší.

Střelec

Na Lužnici jsou u řady jezů varovné cedule, podle loga sponzorované pojišťovnou, na Ohři je běžné značení. Na takových místech by stačilo doplnit obsah stávajících cedulí….
Celková situace je ale do značné míry výsledkem mozkové nedostatečnosti ČSK jako celku – soudruzi vodní svazáci dvacet let „s politiky netančí“ (na rozdíl od myslivců a rybářů) a všechna jednání nechávají na iniciativě soudných jednotlivců (zaplať Melounek za Ešuse), které podle potřeby buďto podepřou, nebo spíš potopí. Výsledky takové politiky jsou evidentní.
Zároveň by to chtělo práskaného právníka – momentálně by nám silně pomohlo zrušení Strany zelených jakožto subjektu, který mj. na základě víry omezuje práva a svobody občanů a podporuje či přímo organizuje trestnou činnost (konkrétně vydírání, fakticky klasický raketýring), ze kterého fakticky žijí různé zelené spolky.

Anička

Na jezu ve Šternberku schody jsou. I přenášení je pohodové. Informační cedule se určitě hodí, stejně jako nějaká ta oka. Největší problém je ale úzká retardérka, do které se začátečníci na kanoích těžko trefují. Já si pamatuju, že když jsem jela poprvé v kanoi, netrefila jsem šlajsnu širokou 3 metry, tak chápu, že tuhle sotva metrovou občas někdo mine. A pak hups a už je ve válci… Místní ve Šternberku vzpomínají, že tu bývala pěkná široká šlajsna (vorová propust) a pod jezem se „prý“ před přestavbou v 80. letech válec nedělal. Ale chtít po povodí Vltavy, aby to vrátili do původního stavu asi nemůžeme, že?

Medák

Přestavět čistě kvůli vodákům jez je podle mého názoru utopie, takže je asi potřeba se spíše zaměřit na maximalizaci možného. Označení, konzultace v situacích, kdy z nějakého důvodu ke stavebním změnám na jezu dochází, zabezpečení bezproblémového přenášení.

To Střelec … ono to ale vyplývá ze situace. Težko můžeš být myslivec a nebýt členem sdružení, u rybářů je to hodně podobně. Navíc, obojí jsou koníčky celoroční a relativně intenzivně provozované. Lidí, kteří se takto intenzivně věnují vodáctví na řekách (neberu výkonostní a vrcholový sport na kanálech) je pět a půl, ostatní si vyjedou jednou za rok na pár dní, a kvůli tomu se ti na nějakou průkazku logicky zvysoka. Navíc ani ti „jezdiči“ nijak organizovaní být nemusí…většinou/často ani nejsou. Takže ČSK sám o sobě moc velký mandát k jednání nemá, resp. je snadné na něj kašlat. U půjčoven je zase problém, že pokud nějaká sídlí na konkrétní řece, má tam nějakou pozici (jak vůči samosprávě, tak i mezi lidmi), a může situaci do určité míry ovlivnit. Pokud ale sídlí někde jinde, kde skladuje lodě, a má s řekou/regionem společné maximálně to, že na nějakou louku zajede občas vlekem s loďma, tak ji má z místních logicky každý na háku.

J.J.

No napriklad tuhnice se prestavuji podle projektu „hlavne kvuli zvyseni bezpecnosti vodaku“… uvidime jak to dopadne, osobne delam pruzkum v cervnu.

Bixbi

No, já bych to zkusil z jiného konce. Zkusit předhodit konkrétní správce konkrétní šlajsny pádlující veřejnosti na vhodném portále. Každá vodní stavba musí být v nějakém registru – katastru. Má svého majitele a ten určuje správce. Správce musí být nějak „kontaktovatelný“. No a to je ta pravá veřejná informace, kterou je potřeba „vytesat“ na jezu, rozhlásit na webu a EVIDOVAT v ČSK. Mobily vozíme i na vodu a číslo pro stížnosti by nám nám možná trochu ulevilo. Nadávání přiopilého národa ale nebude správce motivovat. Spíš by to byl hlas lidu, koledujícího si o naschvály. Lepší bude statistika na úplně jiné číslo. S daty lze pracovat! Inspirace podle Šmída: „Kdo tady najel na traverzu a řekl sprostý slovo, ať pošle za trest placenou DMS na ČSK č. 9XXXXXXXX ve tvaru: „Šlajsna_X_Y, kde X je počet nadávajících členů party a Y je jedno z následujícího: 1) zranění_druh, 2)ohrožení_druh 3)škoda_druh. 4)opruz_druh.“ To by snad mohlo profinancovat ty cedulky a základní výstrahy. Zlepšení a řešení lze najít jen s tou statistikou v ruce, to bude konečně nějak kvantifikovaný argument.

Ještě k těm myslivcům-lovcům: To jsou lidé, kteří se spolčili, aby mohli legálně mít zbraň, zabíjet, vychutnávat si MOC. Proto to často jsou (velmi pracovití) podnikatelé-obchodníci a egoisté, motivovaní (už) jen seberealizací – tj. sebeprosazením bez ohledů,=> predátoři, agresoři, politici, win-looze věřící. Takže je to úplně jiná rasa a povaha, než win-win pohodář a salámista-lenoch vodák. Tomu se nikdo z cesty neklidí, když je líný se i organizovat nebo se dokonce angažovat. NENÍ NEBEZPEČNÝ. Je to náturou „sběrač“, bere, co život (řeka, příroda, kamarád) dává a už z povahy své typické akce samotné NEUSILUJE, ale veze se, přijímá dary a tak trochu parazituje na statcích veřejných (a dnes bohužel i soukromých – vydřených).

Střelec

Semafor ne, ten by někdo obratem ukrad! Obarvit jako semafor kozu od šlajsny nebo navigaci je mnohem lepší – vyjde to levnějc a nedá se to „zhodnotit“ jinde.Co se týká průchodu kolem jezů a upozornění na jejich nebezpečnost – horažďovičtí radní rozmístili před největší obludou pár efektních cedulí a tím to zvadlo. Přistát nad jezem se dá, ale dostat se dolů se zdravou kůží je dost problém – po vodě to nejde a po suchu je to jen o málo lepší.

Střelec

Na Lužnici jsou u řady jezů varovné cedule, podle loga sponzorované pojišťovnou, na Ohři je běžné značení. Na takových místech by stačilo doplnit obsah stávajících cedulí….
Celková situace je ale do značné míry výsledkem mozkové nedostatečnosti ČSK jako celku – soudruzi vodní svazáci dvacet let „s politiky netančí“ (na rozdíl od myslivců a rybářů) a všechna jednání nechávají na iniciativě soudných jednotlivců (zaplať Melounek za Ešuse), které podle potřeby buďto podepřou, nebo spíš potopí. Výsledky takové politiky jsou evidentní.
Zároveň by to chtělo práskaného právníka – momentálně by nám silně pomohlo zrušení Strany zelených jakožto subjektu, který mj. na základě víry omezuje práva a svobody občanů a podporuje či přímo organizuje trestnou činnost (konkrétně vydírání, fakticky klasický raketýring), ze kterého fakticky žijí různé zelené spolky.

Anička

Na jezu ve Šternberku schody jsou. I přenášení je pohodové. Informační cedule se určitě hodí, stejně jako nějaká ta oka. Největší problém je ale úzká retardérka, do které se začátečníci na kanoích těžko trefují. Já si pamatuju, že když jsem jela poprvé v kanoi, netrefila jsem šlajsnu širokou 3 metry, tak chápu, že tuhle sotva metrovou občas někdo mine. A pak hups a už je ve válci… Místní ve Šternberku vzpomínají, že tu bývala pěkná široká šlajsna (vorová propust) a pod jezem se „prý“ před přestavbou v 80. letech válec nedělal. Ale chtít po povodí Vltavy, aby to vrátili do původního stavu asi nemůžeme, že?

Medák

Přestavět čistě kvůli vodákům jez je podle mého názoru utopie, takže je asi potřeba se spíše zaměřit na maximalizaci možného. Označení, konzultace v situacích, kdy z nějakého důvodu ke stavebním změnám na jezu dochází, zabezpečení bezproblémového přenášení.

To Střelec … ono to ale vyplývá ze situace. Težko můžeš být myslivec a nebýt členem sdružení, u rybářů je to hodně podobně. Navíc, obojí jsou koníčky celoroční a relativně intenzivně provozované. Lidí, kteří se takto intenzivně věnují vodáctví na řekách (neberu výkonostní a vrcholový sport na kanálech) je pět a půl, ostatní si vyjedou jednou za rok na pár dní, a kvůli tomu se ti na nějakou průkazku logicky zvysoka. Navíc ani ti „jezdiči“ nijak organizovaní být nemusí…většinou/často ani nejsou. Takže ČSK sám o sobě moc velký mandát k jednání nemá, resp. je snadné na něj kašlat. U půjčoven je zase problém, že pokud nějaká sídlí na konkrétní řece, má tam nějakou pozici (jak vůči samosprávě, tak i mezi lidmi), a může situaci do určité míry ovlivnit. Pokud ale sídlí někde jinde, kde skladuje lodě, a má s řekou/regionem společné maximálně to, že na nějakou louku zajede občas vlekem s loďma, tak ji má z místních logicky každý na háku.

J.J.

No napriklad tuhnice se prestavuji podle projektu „hlavne kvuli zvyseni bezpecnosti vodaku“… uvidime jak to dopadne, osobne delam pruzkum v cervnu.

Bixbi

No, já bych to zkusil z jiného konce. Zkusit předhodit konkrétní správce konkrétní šlajsny pádlující veřejnosti na vhodném portále. Každá vodní stavba musí být v nějakém registru – katastru. Má svého majitele a ten určuje správce. Správce musí být nějak „kontaktovatelný“. No a to je ta pravá veřejná informace, kterou je potřeba „vytesat“ na jezu, rozhlásit na webu a EVIDOVAT v ČSK. Mobily vozíme i na vodu a číslo pro stížnosti by nám nám možná trochu ulevilo. Nadávání přiopilého národa ale nebude správce motivovat. Spíš by to byl hlas lidu, koledujícího si o naschvály. Lepší bude statistika na úplně jiné číslo. S daty lze pracovat! Inspirace podle Šmída: „Kdo tady najel na traverzu a řekl sprostý slovo, ať pošle za trest placenou DMS na ČSK č. 9XXXXXXXX ve tvaru: „Šlajsna_X_Y, kde X je počet nadávajících členů party a Y je jedno z následujícího: 1) zranění_druh, 2)ohrožení_druh 3)škoda_druh. 4)opruz_druh.“ To by snad mohlo profinancovat ty cedulky a základní výstrahy. Zlepšení a řešení lze najít jen s tou statistikou v ruce, to bude konečně nějak kvantifikovaný argument.

Ještě k těm myslivcům-lovcům: To jsou lidé, kteří se spolčili, aby mohli legálně mít zbraň, zabíjet, vychutnávat si MOC. Proto to často jsou (velmi pracovití) podnikatelé-obchodníci a egoisté, motivovaní (už) jen seberealizací – tj. sebeprosazením bez ohledů,=> predátoři, agresoři, politici, win-looze věřící. Takže je to úplně jiná rasa a povaha, než win-win pohodář a salámista-lenoch vodák. Tomu se nikdo z cesty neklidí, když je líný se i organizovat nebo se dokonce angažovat. NENÍ NEBEZPEČNÝ. Je to náturou „sběrač“, bere, co život (řeka, příroda, kamarád) dává a už z povahy své typické akce samotné NEUSILUJE, ale veze se, přijímá dary a tak trochu parazituje na statcích veřejných (a dnes bohužel i soukromých – vydřených).

Střelec

Semafor ne, ten by někdo obratem ukrad! Obarvit jako semafor kozu od šlajsny nebo navigaci je mnohem lepší – vyjde to levnějc a nedá se to „zhodnotit“ jinde.Co se týká průchodu kolem jezů a upozornění na jejich nebezpečnost – horažďovičtí radní rozmístili před největší obludou pár efektních cedulí a tím to zvadlo. Přistát nad jezem se dá, ale dostat se dolů se zdravou kůží je dost problém – po vodě to nejde a po suchu je to jen o málo lepší.

Střelec

Na Lužnici jsou u řady jezů varovné cedule, podle loga sponzorované pojišťovnou, na Ohři je běžné značení. Na takových místech by stačilo doplnit obsah stávajících cedulí….
Celková situace je ale do značné míry výsledkem mozkové nedostatečnosti ČSK jako celku – soudruzi vodní svazáci dvacet let „s politiky netančí“ (na rozdíl od myslivců a rybářů) a všechna jednání nechávají na iniciativě soudných jednotlivců (zaplať Melounek za Ešuse), které podle potřeby buďto podepřou, nebo spíš potopí. Výsledky takové politiky jsou evidentní.
Zároveň by to chtělo práskaného právníka – momentálně by nám silně pomohlo zrušení Strany zelených jakožto subjektu, který mj. na základě víry omezuje práva a svobody občanů a podporuje či přímo organizuje trestnou činnost (konkrétně vydírání, fakticky klasický raketýring), ze kterého fakticky žijí různé zelené spolky.

Anička

Na jezu ve Šternberku schody jsou. I přenášení je pohodové. Informační cedule se určitě hodí, stejně jako nějaká ta oka. Největší problém je ale úzká retardérka, do které se začátečníci na kanoích těžko trefují. Já si pamatuju, že když jsem jela poprvé v kanoi, netrefila jsem šlajsnu širokou 3 metry, tak chápu, že tuhle sotva metrovou občas někdo mine. A pak hups a už je ve válci… Místní ve Šternberku vzpomínají, že tu bývala pěkná široká šlajsna (vorová propust) a pod jezem se „prý“ před přestavbou v 80. letech válec nedělal. Ale chtít po povodí Vltavy, aby to vrátili do původního stavu asi nemůžeme, že?

Medák

Přestavět čistě kvůli vodákům jez je podle mého názoru utopie, takže je asi potřeba se spíše zaměřit na maximalizaci možného. Označení, konzultace v situacích, kdy z nějakého důvodu ke stavebním změnám na jezu dochází, zabezpečení bezproblémového přenášení.

To Střelec … ono to ale vyplývá ze situace. Težko můžeš být myslivec a nebýt členem sdružení, u rybářů je to hodně podobně. Navíc, obojí jsou koníčky celoroční a relativně intenzivně provozované. Lidí, kteří se takto intenzivně věnují vodáctví na řekách (neberu výkonostní a vrcholový sport na kanálech) je pět a půl, ostatní si vyjedou jednou za rok na pár dní, a kvůli tomu se ti na nějakou průkazku logicky zvysoka. Navíc ani ti „jezdiči“ nijak organizovaní být nemusí…většinou/často ani nejsou. Takže ČSK sám o sobě moc velký mandát k jednání nemá, resp. je snadné na něj kašlat. U půjčoven je zase problém, že pokud nějaká sídlí na konkrétní řece, má tam nějakou pozici (jak vůči samosprávě, tak i mezi lidmi), a může situaci do určité míry ovlivnit. Pokud ale sídlí někde jinde, kde skladuje lodě, a má s řekou/regionem společné maximálně to, že na nějakou louku zajede občas vlekem s loďma, tak ji má z místních logicky každý na háku.

J.J.

No napriklad tuhnice se prestavuji podle projektu „hlavne kvuli zvyseni bezpecnosti vodaku“… uvidime jak to dopadne, osobne delam pruzkum v cervnu.

Bixbi

No, já bych to zkusil z jiného konce. Zkusit předhodit konkrétní správce konkrétní šlajsny pádlující veřejnosti na vhodném portále. Každá vodní stavba musí být v nějakém registru – katastru. Má svého majitele a ten určuje správce. Správce musí být nějak „kontaktovatelný“. No a to je ta pravá veřejná informace, kterou je potřeba „vytesat“ na jezu, rozhlásit na webu a EVIDOVAT v ČSK. Mobily vozíme i na vodu a číslo pro stížnosti by nám nám možná trochu ulevilo. Nadávání přiopilého národa ale nebude správce motivovat. Spíš by to byl hlas lidu, koledujícího si o naschvály. Lepší bude statistika na úplně jiné číslo. S daty lze pracovat! Inspirace podle Šmída: „Kdo tady najel na traverzu a řekl sprostý slovo, ať pošle za trest placenou DMS na ČSK č. 9XXXXXXXX ve tvaru: „Šlajsna_X_Y, kde X je počet nadávajících členů party a Y je jedno z následujícího: 1) zranění_druh, 2)ohrožení_druh 3)škoda_druh. 4)opruz_druh.“ To by snad mohlo profinancovat ty cedulky a základní výstrahy. Zlepšení a řešení lze najít jen s tou statistikou v ruce, to bude konečně nějak kvantifikovaný argument.

Ještě k těm myslivcům-lovcům: To jsou lidé, kteří se spolčili, aby mohli legálně mít zbraň, zabíjet, vychutnávat si MOC. Proto to často jsou (velmi pracovití) podnikatelé-obchodníci a egoisté, motivovaní (už) jen seberealizací – tj. sebeprosazením bez ohledů,=> predátoři, agresoři, politici, win-looze věřící. Takže je to úplně jiná rasa a povaha, než win-win pohodář a salámista-lenoch vodák. Tomu se nikdo z cesty neklidí, když je líný se i organizovat nebo se dokonce angažovat. NENÍ NEBEZPEČNÝ. Je to náturou „sběrač“, bere, co život (řeka, příroda, kamarád) dává a už z povahy své typické akce samotné NEUSILUJE, ale veze se, přijímá dary a tak trochu parazituje na statcích veřejných (a dnes bohužel i soukromých – vydřených).

Střelec

Semafor ne, ten by někdo obratem ukrad! Obarvit jako semafor kozu od šlajsny nebo navigaci je mnohem lepší – vyjde to levnějc a nedá se to „zhodnotit“ jinde.Co se týká průchodu kolem jezů a upozornění na jejich nebezpečnost – horažďovičtí radní rozmístili před největší obludou pár efektních cedulí a tím to zvadlo. Přistát nad jezem se dá, ale dostat se dolů se zdravou kůží je dost problém – po vodě to nejde a po suchu je to jen o málo lepší.

Střelec

Na Lužnici jsou u řady jezů varovné cedule, podle loga sponzorované pojišťovnou, na Ohři je běžné značení. Na takových místech by stačilo doplnit obsah stávajících cedulí….
Celková situace je ale do značné míry výsledkem mozkové nedostatečnosti ČSK jako celku – soudruzi vodní svazáci dvacet let „s politiky netančí“ (na rozdíl od myslivců a rybářů) a všechna jednání nechávají na iniciativě soudných jednotlivců (zaplať Melounek za Ešuse), které podle potřeby buďto podepřou, nebo spíš potopí. Výsledky takové politiky jsou evidentní.
Zároveň by to chtělo práskaného právníka – momentálně by nám silně pomohlo zrušení Strany zelených jakožto subjektu, který mj. na základě víry omezuje práva a svobody občanů a podporuje či přímo organizuje trestnou činnost (konkrétně vydírání, fakticky klasický raketýring), ze kterého fakticky žijí různé zelené spolky.

Anička

Na jezu ve Šternberku schody jsou. I přenášení je pohodové. Informační cedule se určitě hodí, stejně jako nějaká ta oka. Největší problém je ale úzká retardérka, do které se začátečníci na kanoích těžko trefují. Já si pamatuju, že když jsem jela poprvé v kanoi, netrefila jsem šlajsnu širokou 3 metry, tak chápu, že tuhle sotva metrovou občas někdo mine. A pak hups a už je ve válci… Místní ve Šternberku vzpomínají, že tu bývala pěkná široká šlajsna (vorová propust) a pod jezem se „prý“ před přestavbou v 80. letech válec nedělal. Ale chtít po povodí Vltavy, aby to vrátili do původního stavu asi nemůžeme, že?

Medák

Přestavět čistě kvůli vodákům jez je podle mého názoru utopie, takže je asi potřeba se spíše zaměřit na maximalizaci možného. Označení, konzultace v situacích, kdy z nějakého důvodu ke stavebním změnám na jezu dochází, zabezpečení bezproblémového přenášení.

To Střelec … ono to ale vyplývá ze situace. Težko můžeš být myslivec a nebýt členem sdružení, u rybářů je to hodně podobně. Navíc, obojí jsou koníčky celoroční a relativně intenzivně provozované. Lidí, kteří se takto intenzivně věnují vodáctví na řekách (neberu výkonostní a vrcholový sport na kanálech) je pět a půl, ostatní si vyjedou jednou za rok na pár dní, a kvůli tomu se ti na nějakou průkazku logicky zvysoka. Navíc ani ti „jezdiči“ nijak organizovaní být nemusí…většinou/často ani nejsou. Takže ČSK sám o sobě moc velký mandát k jednání nemá, resp. je snadné na něj kašlat. U půjčoven je zase problém, že pokud nějaká sídlí na konkrétní řece, má tam nějakou pozici (jak vůči samosprávě, tak i mezi lidmi), a může situaci do určité míry ovlivnit. Pokud ale sídlí někde jinde, kde skladuje lodě, a má s řekou/regionem společné maximálně to, že na nějakou louku zajede občas vlekem s loďma, tak ji má z místních logicky každý na háku.

J.J.

No napriklad tuhnice se prestavuji podle projektu „hlavne kvuli zvyseni bezpecnosti vodaku“… uvidime jak to dopadne, osobne delam pruzkum v cervnu.

Bixbi

No, já bych to zkusil z jiného konce. Zkusit předhodit konkrétní správce konkrétní šlajsny pádlující veřejnosti na vhodném portále. Každá vodní stavba musí být v nějakém registru – katastru. Má svého majitele a ten určuje správce. Správce musí být nějak „kontaktovatelný“. No a to je ta pravá veřejná informace, kterou je potřeba „vytesat“ na jezu, rozhlásit na webu a EVIDOVAT v ČSK. Mobily vozíme i na vodu a číslo pro stížnosti by nám nám možná trochu ulevilo. Nadávání přiopilého národa ale nebude správce motivovat. Spíš by to byl hlas lidu, koledujícího si o naschvály. Lepší bude statistika na úplně jiné číslo. S daty lze pracovat! Inspirace podle Šmída: „Kdo tady najel na traverzu a řekl sprostý slovo, ať pošle za trest placenou DMS na ČSK č. 9XXXXXXXX ve tvaru: „Šlajsna_X_Y, kde X je počet nadávajících členů party a Y je jedno z následujícího: 1) zranění_druh, 2)ohrožení_druh 3)škoda_druh. 4)opruz_druh.“ To by snad mohlo profinancovat ty cedulky a základní výstrahy. Zlepšení a řešení lze najít jen s tou statistikou v ruce, to bude konečně nějak kvantifikovaný argument.

Ještě k těm myslivcům-lovcům: To jsou lidé, kteří se spolčili, aby mohli legálně mít zbraň, zabíjet, vychutnávat si MOC. Proto to často jsou (velmi pracovití) podnikatelé-obchodníci a egoisté, motivovaní (už) jen seberealizací – tj. sebeprosazením bez ohledů,=> predátoři, agresoři, politici, win-looze věřící. Takže je to úplně jiná rasa a povaha, než win-win pohodář a salámista-lenoch vodák. Tomu se nikdo z cesty neklidí, když je líný se i organizovat nebo se dokonce angažovat. NENÍ NEBEZPEČNÝ. Je to náturou „sběrač“, bere, co život (řeka, příroda, kamarád) dává a už z povahy své typické akce samotné NEUSILUJE, ale veze se, přijímá dary a tak trochu parazituje na statcích veřejných (a dnes bohužel i soukromých – vydřených).

Střelec

Semafor ne, ten by někdo obratem ukrad! Obarvit jako semafor kozu od šlajsny nebo navigaci je mnohem lepší – vyjde to levnějc a nedá se to „zhodnotit“ jinde.Co se týká průchodu kolem jezů a upozornění na jejich nebezpečnost – horažďovičtí radní rozmístili před největší obludou pár efektních cedulí a tím to zvadlo. Přistát nad jezem se dá, ale dostat se dolů se zdravou kůží je dost problém – po vodě to nejde a po suchu je to jen o málo lepší.

Střelec

Na Lužnici jsou u řady jezů varovné cedule, podle loga sponzorované pojišťovnou, na Ohři je běžné značení. Na takových místech by stačilo doplnit obsah stávajících cedulí….
Celková situace je ale do značné míry výsledkem mozkové nedostatečnosti ČSK jako celku – soudruzi vodní svazáci dvacet let „s politiky netančí“ (na rozdíl od myslivců a rybářů) a všechna jednání nechávají na iniciativě soudných jednotlivců (zaplať Melounek za Ešuse), které podle potřeby buďto podepřou, nebo spíš potopí. Výsledky takové politiky jsou evidentní.
Zároveň by to chtělo práskaného právníka – momentálně by nám silně pomohlo zrušení Strany zelených jakožto subjektu, který mj. na základě víry omezuje práva a svobody občanů a podporuje či přímo organizuje trestnou činnost (konkrétně vydírání, fakticky klasický raketýring), ze kterého fakticky žijí různé zelené spolky.

Anička

Na jezu ve Šternberku schody jsou. I přenášení je pohodové. Informační cedule se určitě hodí, stejně jako nějaká ta oka. Největší problém je ale úzká retardérka, do které se začátečníci na kanoích těžko trefují. Já si pamatuju, že když jsem jela poprvé v kanoi, netrefila jsem šlajsnu širokou 3 metry, tak chápu, že tuhle sotva metrovou občas někdo mine. A pak hups a už je ve válci… Místní ve Šternberku vzpomínají, že tu bývala pěkná široká šlajsna (vorová propust) a pod jezem se „prý“ před přestavbou v 80. letech válec nedělal. Ale chtít po povodí Vltavy, aby to vrátili do původního stavu asi nemůžeme, že?

Medák

Přestavět čistě kvůli vodákům jez je podle mého názoru utopie, takže je asi potřeba se spíše zaměřit na maximalizaci možného. Označení, konzultace v situacích, kdy z nějakého důvodu ke stavebním změnám na jezu dochází, zabezpečení bezproblémového přenášení.

To Střelec … ono to ale vyplývá ze situace. Težko můžeš být myslivec a nebýt členem sdružení, u rybářů je to hodně podobně. Navíc, obojí jsou koníčky celoroční a relativně intenzivně provozované. Lidí, kteří se takto intenzivně věnují vodáctví na řekách (neberu výkonostní a vrcholový sport na kanálech) je pět a půl, ostatní si vyjedou jednou za rok na pár dní, a kvůli tomu se ti na nějakou průkazku logicky zvysoka. Navíc ani ti „jezdiči“ nijak organizovaní být nemusí…většinou/často ani nejsou. Takže ČSK sám o sobě moc velký mandát k jednání nemá, resp. je snadné na něj kašlat. U půjčoven je zase problém, že pokud nějaká sídlí na konkrétní řece, má tam nějakou pozici (jak vůči samosprávě, tak i mezi lidmi), a může situaci do určité míry ovlivnit. Pokud ale sídlí někde jinde, kde skladuje lodě, a má s řekou/regionem společné maximálně to, že na nějakou louku zajede občas vlekem s loďma, tak ji má z místních logicky každý na háku.

J.J.

No napriklad tuhnice se prestavuji podle projektu „hlavne kvuli zvyseni bezpecnosti vodaku“… uvidime jak to dopadne, osobne delam pruzkum v cervnu.

Bixbi

No, já bych to zkusil z jiného konce. Zkusit předhodit konkrétní správce konkrétní šlajsny pádlující veřejnosti na vhodném portále. Každá vodní stavba musí být v nějakém registru – katastru. Má svého majitele a ten určuje správce. Správce musí být nějak „kontaktovatelný“. No a to je ta pravá veřejná informace, kterou je potřeba „vytesat“ na jezu, rozhlásit na webu a EVIDOVAT v ČSK. Mobily vozíme i na vodu a číslo pro stížnosti by nám nám možná trochu ulevilo. Nadávání přiopilého národa ale nebude správce motivovat. Spíš by to byl hlas lidu, koledujícího si o naschvály. Lepší bude statistika na úplně jiné číslo. S daty lze pracovat! Inspirace podle Šmída: „Kdo tady najel na traverzu a řekl sprostý slovo, ať pošle za trest placenou DMS na ČSK č. 9XXXXXXXX ve tvaru: „Šlajsna_X_Y, kde X je počet nadávajících členů party a Y je jedno z následujícího: 1) zranění_druh, 2)ohrožení_druh 3)škoda_druh. 4)opruz_druh.“ To by snad mohlo profinancovat ty cedulky a základní výstrahy. Zlepšení a řešení lze najít jen s tou statistikou v ruce, to bude konečně nějak kvantifikovaný argument.

Ještě k těm myslivcům-lovcům: To jsou lidé, kteří se spolčili, aby mohli legálně mít zbraň, zabíjet, vychutnávat si MOC. Proto to často jsou (velmi pracovití) podnikatelé-obchodníci a egoisté, motivovaní (už) jen seberealizací – tj. sebeprosazením bez ohledů,=> predátoři, agresoři, politici, win-looze věřící. Takže je to úplně jiná rasa a povaha, než win-win pohodář a salámista-lenoch vodák. Tomu se nikdo z cesty neklidí, když je líný se i organizovat nebo se dokonce angažovat. NENÍ NEBEZPEČNÝ. Je to náturou „sběrač“, bere, co život (řeka, příroda, kamarád) dává a už z povahy své typické akce samotné NEUSILUJE, ale veze se, přijímá dary a tak trochu parazituje na statcích veřejných (a dnes bohužel i soukromých – vydřených).

Střelec

Semafor ne, ten by někdo obratem ukrad! Obarvit jako semafor kozu od šlajsny nebo navigaci je mnohem lepší – vyjde to levnějc a nedá se to „zhodnotit“ jinde.Co se týká průchodu kolem jezů a upozornění na jejich nebezpečnost – horažďovičtí radní rozmístili před největší obludou pár efektních cedulí a tím to zvadlo. Přistát nad jezem se dá, ale dostat se dolů se zdravou kůží je dost problém – po vodě to nejde a po suchu je to jen o málo lepší.

Střelec

Na Lužnici jsou u řady jezů varovné cedule, podle loga sponzorované pojišťovnou, na Ohři je běžné značení. Na takových místech by stačilo doplnit obsah stávajících cedulí….
Celková situace je ale do značné míry výsledkem mozkové nedostatečnosti ČSK jako celku – soudruzi vodní svazáci dvacet let „s politiky netančí“ (na rozdíl od myslivců a rybářů) a všechna jednání nechávají na iniciativě soudných jednotlivců (zaplať Melounek za Ešuse), které podle potřeby buďto podepřou, nebo spíš potopí. Výsledky takové politiky jsou evidentní.
Zároveň by to chtělo práskaného právníka – momentálně by nám silně pomohlo zrušení Strany zelených jakožto subjektu, který mj. na základě víry omezuje práva a svobody občanů a podporuje či přímo organizuje trestnou činnost (konkrétně vydírání, fakticky klasický raketýring), ze kterého fakticky žijí různé zelené spolky.

Anička

Na jezu ve Šternberku schody jsou. I přenášení je pohodové. Informační cedule se určitě hodí, stejně jako nějaká ta oka. Největší problém je ale úzká retardérka, do které se začátečníci na kanoích těžko trefují. Já si pamatuju, že když jsem jela poprvé v kanoi, netrefila jsem šlajsnu širokou 3 metry, tak chápu, že tuhle sotva metrovou občas někdo mine. A pak hups a už je ve válci… Místní ve Šternberku vzpomínají, že tu bývala pěkná široká šlajsna (vorová propust) a pod jezem se „prý“ před přestavbou v 80. letech válec nedělal. Ale chtít po povodí Vltavy, aby to vrátili do původního stavu asi nemůžeme, že?

Medák

Přestavět čistě kvůli vodákům jez je podle mého názoru utopie, takže je asi potřeba se spíše zaměřit na maximalizaci možného. Označení, konzultace v situacích, kdy z nějakého důvodu ke stavebním změnám na jezu dochází, zabezpečení bezproblémového přenášení.

To Střelec … ono to ale vyplývá ze situace. Težko můžeš být myslivec a nebýt členem sdružení, u rybářů je to hodně podobně. Navíc, obojí jsou koníčky celoroční a relativně intenzivně provozované. Lidí, kteří se takto intenzivně věnují vodáctví na řekách (neberu výkonostní a vrcholový sport na kanálech) je pět a půl, ostatní si vyjedou jednou za rok na pár dní, a kvůli tomu se ti na nějakou průkazku logicky zvysoka. Navíc ani ti „jezdiči“ nijak organizovaní být nemusí…většinou/často ani nejsou. Takže ČSK sám o sobě moc velký mandát k jednání nemá, resp. je snadné na něj kašlat. U půjčoven je zase problém, že pokud nějaká sídlí na konkrétní řece, má tam nějakou pozici (jak vůči samosprávě, tak i mezi lidmi), a může situaci do určité míry ovlivnit. Pokud ale sídlí někde jinde, kde skladuje lodě, a má s řekou/regionem společné maximálně to, že na nějakou louku zajede občas vlekem s loďma, tak ji má z místních logicky každý na háku.

J.J.

No napriklad tuhnice se prestavuji podle projektu „hlavne kvuli zvyseni bezpecnosti vodaku“… uvidime jak to dopadne, osobne delam pruzkum v cervnu.

Bixbi

No, já bych to zkusil z jiného konce. Zkusit předhodit konkrétní správce konkrétní šlajsny pádlující veřejnosti na vhodném portále. Každá vodní stavba musí být v nějakém registru – katastru. Má svého majitele a ten určuje správce. Správce musí být nějak „kontaktovatelný“. No a to je ta pravá veřejná informace, kterou je potřeba „vytesat“ na jezu, rozhlásit na webu a EVIDOVAT v ČSK. Mobily vozíme i na vodu a číslo pro stížnosti by nám nám možná trochu ulevilo. Nadávání přiopilého národa ale nebude správce motivovat. Spíš by to byl hlas lidu, koledujícího si o naschvály. Lepší bude statistika na úplně jiné číslo. S daty lze pracovat! Inspirace podle Šmída: „Kdo tady najel na traverzu a řekl sprostý slovo, ať pošle za trest placenou DMS na ČSK č. 9XXXXXXXX ve tvaru: „Šlajsna_X_Y, kde X je počet nadávajících členů party a Y je jedno z následujícího: 1) zranění_druh, 2)ohrožení_druh 3)škoda_druh. 4)opruz_druh.“ To by snad mohlo profinancovat ty cedulky a základní výstrahy. Zlepšení a řešení lze najít jen s tou statistikou v ruce, to bude konečně nějak kvantifikovaný argument.

Ještě k těm myslivcům-lovcům: To jsou lidé, kteří se spolčili, aby mohli legálně mít zbraň, zabíjet, vychutnávat si MOC. Proto to často jsou (velmi pracovití) podnikatelé-obchodníci a egoisté, motivovaní (už) jen seberealizací – tj. sebeprosazením bez ohledů,=> predátoři, agresoři, politici, win-looze věřící. Takže je to úplně jiná rasa a povaha, než win-win pohodář a salámista-lenoch vodák. Tomu se nikdo z cesty neklidí, když je líný se i organizovat nebo se dokonce angažovat. NENÍ NEBEZPEČNÝ. Je to náturou „sběrač“, bere, co život (řeka, příroda, kamarád) dává a už z povahy své typické akce samotné NEUSILUJE, ale veze se, přijímá dary a tak trochu parazituje na statcích veřejných (a dnes bohužel i soukromých – vydřených).

Střelec

Semafor ne, ten by někdo obratem ukrad! Obarvit jako semafor kozu od šlajsny nebo navigaci je mnohem lepší – vyjde to levnějc a nedá se to „zhodnotit“ jinde.Co se týká průchodu kolem jezů a upozornění na jejich nebezpečnost – horažďovičtí radní rozmístili před největší obludou pár efektních cedulí a tím to zvadlo. Přistát nad jezem se dá, ale dostat se dolů se zdravou kůží je dost problém – po vodě to nejde a po suchu je to jen o málo lepší.

Střelec

Na Lužnici jsou u řady jezů varovné cedule, podle loga sponzorované pojišťovnou, na Ohři je běžné značení. Na takových místech by stačilo doplnit obsah stávajících cedulí….
Celková situace je ale do značné míry výsledkem mozkové nedostatečnosti ČSK jako celku – soudruzi vodní svazáci dvacet let „s politiky netančí“ (na rozdíl od myslivců a rybářů) a všechna jednání nechávají na iniciativě soudných jednotlivců (zaplať Melounek za Ešuse), které podle potřeby buďto podepřou, nebo spíš potopí. Výsledky takové politiky jsou evidentní.
Zároveň by to chtělo práskaného právníka – momentálně by nám silně pomohlo zrušení Strany zelených jakožto subjektu, který mj. na základě víry omezuje práva a svobody občanů a podporuje či přímo organizuje trestnou činnost (konkrétně vydírání, fakticky klasický raketýring), ze kterého fakticky žijí různé zelené spolky.

Anička

Na jezu ve Šternberku schody jsou. I přenášení je pohodové. Informační cedule se určitě hodí, stejně jako nějaká ta oka. Největší problém je ale úzká retardérka, do které se začátečníci na kanoích těžko trefují. Já si pamatuju, že když jsem jela poprvé v kanoi, netrefila jsem šlajsnu širokou 3 metry, tak chápu, že tuhle sotva metrovou občas někdo mine. A pak hups a už je ve válci… Místní ve Šternberku vzpomínají, že tu bývala pěkná široká šlajsna (vorová propust) a pod jezem se „prý“ před přestavbou v 80. letech válec nedělal. Ale chtít po povodí Vltavy, aby to vrátili do původního stavu asi nemůžeme, že?

Medák

Přestavět čistě kvůli vodákům jez je podle mého názoru utopie, takže je asi potřeba se spíše zaměřit na maximalizaci možného. Označení, konzultace v situacích, kdy z nějakého důvodu ke stavebním změnám na jezu dochází, zabezpečení bezproblémového přenášení.

To Střelec … ono to ale vyplývá ze situace. Težko můžeš být myslivec a nebýt členem sdružení, u rybářů je to hodně podobně. Navíc, obojí jsou koníčky celoroční a relativně intenzivně provozované. Lidí, kteří se takto intenzivně věnují vodáctví na řekách (neberu výkonostní a vrcholový sport na kanálech) je pět a půl, ostatní si vyjedou jednou za rok na pár dní, a kvůli tomu se ti na nějakou průkazku logicky zvysoka. Navíc ani ti „jezdiči“ nijak organizovaní být nemusí…většinou/často ani nejsou. Takže ČSK sám o sobě moc velký mandát k jednání nemá, resp. je snadné na něj kašlat. U půjčoven je zase problém, že pokud nějaká sídlí na konkrétní řece, má tam nějakou pozici (jak vůči samosprávě, tak i mezi lidmi), a může situaci do určité míry ovlivnit. Pokud ale sídlí někde jinde, kde skladuje lodě, a má s řekou/regionem společné maximálně to, že na nějakou louku zajede občas vlekem s loďma, tak ji má z místních logicky každý na háku.

J.J.

No napriklad tuhnice se prestavuji podle projektu „hlavne kvuli zvyseni bezpecnosti vodaku“… uvidime jak to dopadne, osobne delam pruzkum v cervnu.

Bixbi

No, já bych to zkusil z jiného konce. Zkusit předhodit konkrétní správce konkrétní šlajsny pádlující veřejnosti na vhodném portále. Každá vodní stavba musí být v nějakém registru – katastru. Má svého majitele a ten určuje správce. Správce musí být nějak „kontaktovatelný“. No a to je ta pravá veřejná informace, kterou je potřeba „vytesat“ na jezu, rozhlásit na webu a EVIDOVAT v ČSK. Mobily vozíme i na vodu a číslo pro stížnosti by nám nám možná trochu ulevilo. Nadávání přiopilého národa ale nebude správce motivovat. Spíš by to byl hlas lidu, koledujícího si o naschvály. Lepší bude statistika na úplně jiné číslo. S daty lze pracovat! Inspirace podle Šmída: „Kdo tady najel na traverzu a řekl sprostý slovo, ať pošle za trest placenou DMS na ČSK č. 9XXXXXXXX ve tvaru: „Šlajsna_X_Y, kde X je počet nadávajících členů party a Y je jedno z následujícího: 1) zranění_druh, 2)ohrožení_druh 3)škoda_druh. 4)opruz_druh.“ To by snad mohlo profinancovat ty cedulky a základní výstrahy. Zlepšení a řešení lze najít jen s tou statistikou v ruce, to bude konečně nějak kvantifikovaný argument.

Ještě k těm myslivcům-lovcům: To jsou lidé, kteří se spolčili, aby mohli legálně mít zbraň, zabíjet, vychutnávat si MOC. Proto to často jsou (velmi pracovití) podnikatelé-obchodníci a egoisté, motivovaní (už) jen seberealizací – tj. sebeprosazením bez ohledů,=> predátoři, agresoři, politici, win-looze věřící. Takže je to úplně jiná rasa a povaha, než win-win pohodář a salámista-lenoch vodák. Tomu se nikdo z cesty neklidí, když je líný se i organizovat nebo se dokonce angažovat. NENÍ NEBEZPEČNÝ. Je to náturou „sběrač“, bere, co život (řeka, příroda, kamarád) dává a už z povahy své typické akce samotné NEUSILUJE, ale veze se, přijímá dary a tak trochu parazituje na statcích veřejných (a dnes bohužel i soukromých – vydřených).

Střelec

Semafor ne, ten by někdo obratem ukrad! Obarvit jako semafor kozu od šlajsny nebo navigaci je mnohem lepší – vyjde to levnějc a nedá se to „zhodnotit“ jinde.Co se týká průchodu kolem jezů a upozornění na jejich nebezpečnost – horažďovičtí radní rozmístili před největší obludou pár efektních cedulí a tím to zvadlo. Přistát nad jezem se dá, ale dostat se dolů se zdravou kůží je dost problém – po vodě to nejde a po suchu je to jen o málo lepší.

Střelec

Na Lužnici jsou u řady jezů varovné cedule, podle loga sponzorované pojišťovnou, na Ohři je běžné značení. Na takových místech by stačilo doplnit obsah stávajících cedulí….
Celková situace je ale do značné míry výsledkem mozkové nedostatečnosti ČSK jako celku – soudruzi vodní svazáci dvacet let „s politiky netančí“ (na rozdíl od myslivců a rybářů) a všechna jednání nechávají na iniciativě soudných jednotlivců (zaplať Melounek za Ešuse), které podle potřeby buďto podepřou, nebo spíš potopí. Výsledky takové politiky jsou evidentní.
Zároveň by to chtělo práskaného právníka – momentálně by nám silně pomohlo zrušení Strany zelených jakožto subjektu, který mj. na základě víry omezuje práva a svobody občanů a podporuje či přímo organizuje trestnou činnost (konkrétně vydírání, fakticky klasický raketýring), ze kterého fakticky žijí různé zelené spolky.

Anička

Na jezu ve Šternberku schody jsou. I přenášení je pohodové. Informační cedule se určitě hodí, stejně jako nějaká ta oka. Největší problém je ale úzká retardérka, do které se začátečníci na kanoích těžko trefují. Já si pamatuju, že když jsem jela poprvé v kanoi, netrefila jsem šlajsnu širokou 3 metry, tak chápu, že tuhle sotva metrovou občas někdo mine. A pak hups a už je ve válci… Místní ve Šternberku vzpomínají, že tu bývala pěkná široká šlajsna (vorová propust) a pod jezem se „prý“ před přestavbou v 80. letech válec nedělal. Ale chtít po povodí Vltavy, aby to vrátili do původního stavu asi nemůžeme, že?

Medák

Přestavět čistě kvůli vodákům jez je podle mého názoru utopie, takže je asi potřeba se spíše zaměřit na maximalizaci možného. Označení, konzultace v situacích, kdy z nějakého důvodu ke stavebním změnám na jezu dochází, zabezpečení bezproblémového přenášení.

To Střelec … ono to ale vyplývá ze situace. Težko můžeš být myslivec a nebýt členem sdružení, u rybářů je to hodně podobně. Navíc, obojí jsou koníčky celoroční a relativně intenzivně provozované. Lidí, kteří se takto intenzivně věnují vodáctví na řekách (neberu výkonostní a vrcholový sport na kanálech) je pět a půl, ostatní si vyjedou jednou za rok na pár dní, a kvůli tomu se ti na nějakou průkazku logicky zvysoka. Navíc ani ti „jezdiči“ nijak organizovaní být nemusí…většinou/často ani nejsou. Takže ČSK sám o sobě moc velký mandát k jednání nemá, resp. je snadné na něj kašlat. U půjčoven je zase problém, že pokud nějaká sídlí na konkrétní řece, má tam nějakou pozici (jak vůči samosprávě, tak i mezi lidmi), a může situaci do určité míry ovlivnit. Pokud ale sídlí někde jinde, kde skladuje lodě, a má s řekou/regionem společné maximálně to, že na nějakou louku zajede občas vlekem s loďma, tak ji má z místních logicky každý na háku.

J.J.

No napriklad tuhnice se prestavuji podle projektu „hlavne kvuli zvyseni bezpecnosti vodaku“… uvidime jak to dopadne, osobne delam pruzkum v cervnu.

Bixbi

No, já bych to zkusil z jiného konce. Zkusit předhodit konkrétní správce konkrétní šlajsny pádlující veřejnosti na vhodném portále. Každá vodní stavba musí být v nějakém registru – katastru. Má svého majitele a ten určuje správce. Správce musí být nějak „kontaktovatelný“. No a to je ta pravá veřejná informace, kterou je potřeba „vytesat“ na jezu, rozhlásit na webu a EVIDOVAT v ČSK. Mobily vozíme i na vodu a číslo pro stížnosti by nám nám možná trochu ulevilo. Nadávání přiopilého národa ale nebude správce motivovat. Spíš by to byl hlas lidu, koledujícího si o naschvály. Lepší bude statistika na úplně jiné číslo. S daty lze pracovat! Inspirace podle Šmída: „Kdo tady najel na traverzu a řekl sprostý slovo, ať pošle za trest placenou DMS na ČSK č. 9XXXXXXXX ve tvaru: „Šlajsna_X_Y, kde X je počet nadávajících členů party a Y je jedno z následujícího: 1) zranění_druh, 2)ohrožení_druh 3)škoda_druh. 4)opruz_druh.“ To by snad mohlo profinancovat ty cedulky a základní výstrahy. Zlepšení a řešení lze najít jen s tou statistikou v ruce, to bude konečně nějak kvantifikovaný argument.

Ještě k těm myslivcům-lovcům: To jsou lidé, kteří se spolčili, aby mohli legálně mít zbraň, zabíjet, vychutnávat si MOC. Proto to často jsou (velmi pracovití) podnikatelé-obchodníci a egoisté, motivovaní (už) jen seberealizací – tj. sebeprosazením bez ohledů,=> predátoři, agresoři, politici, win-looze věřící. Takže je to úplně jiná rasa a povaha, než win-win pohodář a salámista-lenoch vodák. Tomu se nikdo z cesty neklidí, když je líný se i organizovat nebo se dokonce angažovat. NENÍ NEBEZPEČNÝ. Je to náturou „sběrač“, bere, co život (řeka, příroda, kamarád) dává a už z povahy své typické akce samotné NEUSILUJE, ale veze se, přijímá dary a tak trochu parazituje na statcích veřejných (a dnes bohužel i soukromých – vydřených).

Střelec

Semafor ne, ten by někdo obratem ukrad! Obarvit jako semafor kozu od šlajsny nebo navigaci je mnohem lepší – vyjde to levnějc a nedá se to „zhodnotit“ jinde.Co se týká průchodu kolem jezů a upozornění na jejich nebezpečnost – horažďovičtí radní rozmístili před největší obludou pár efektních cedulí a tím to zvadlo. Přistát nad jezem se dá, ale dostat se dolů se zdravou kůží je dost problém – po vodě to nejde a po suchu je to jen o málo lepší.

Střelec

Na Lužnici jsou u řady jezů varovné cedule, podle loga sponzorované pojišťovnou, na Ohři je běžné značení. Na takových místech by stačilo doplnit obsah stávajících cedulí….
Celková situace je ale do značné míry výsledkem mozkové nedostatečnosti ČSK jako celku – soudruzi vodní svazáci dvacet let „s politiky netančí“ (na rozdíl od myslivců a rybářů) a všechna jednání nechávají na iniciativě soudných jednotlivců (zaplať Melounek za Ešuse), které podle potřeby buďto podepřou, nebo spíš potopí. Výsledky takové politiky jsou evidentní.
Zároveň by to chtělo práskaného právníka – momentálně by nám silně pomohlo zrušení Strany zelených jakožto subjektu, který mj. na základě víry omezuje práva a svobody občanů a podporuje či přímo organizuje trestnou činnost (konkrétně vydírání, fakticky klasický raketýring), ze kterého fakticky žijí různé zelené spolky.

Anička

Na jezu ve Šternberku schody jsou. I přenášení je pohodové. Informační cedule se určitě hodí, stejně jako nějaká ta oka. Největší problém je ale úzká retardérka, do které se začátečníci na kanoích těžko trefují. Já si pamatuju, že když jsem jela poprvé v kanoi, netrefila jsem šlajsnu širokou 3 metry, tak chápu, že tuhle sotva metrovou občas někdo mine. A pak hups a už je ve válci… Místní ve Šternberku vzpomínají, že tu bývala pěkná široká šlajsna (vorová propust) a pod jezem se „prý“ před přestavbou v 80. letech válec nedělal. Ale chtít po povodí Vltavy, aby to vrátili do původního stavu asi nemůžeme, že?

Medák

Přestavět čistě kvůli vodákům jez je podle mého názoru utopie, takže je asi potřeba se spíše zaměřit na maximalizaci možného. Označení, konzultace v situacích, kdy z nějakého důvodu ke stavebním změnám na jezu dochází, zabezpečení bezproblémového přenášení.

To Střelec … ono to ale vyplývá ze situace. Težko můžeš být myslivec a nebýt členem sdružení, u rybářů je to hodně podobně. Navíc, obojí jsou koníčky celoroční a relativně intenzivně provozované. Lidí, kteří se takto intenzivně věnují vodáctví na řekách (neberu výkonostní a vrcholový sport na kanálech) je pět a půl, ostatní si vyjedou jednou za rok na pár dní, a kvůli tomu se ti na nějakou průkazku logicky zvysoka. Navíc ani ti „jezdiči“ nijak organizovaní být nemusí…většinou/často ani nejsou. Takže ČSK sám o sobě moc velký mandát k jednání nemá, resp. je snadné na něj kašlat. U půjčoven je zase problém, že pokud nějaká sídlí na konkrétní řece, má tam nějakou pozici (jak vůči samosprávě, tak i mezi lidmi), a může situaci do určité míry ovlivnit. Pokud ale sídlí někde jinde, kde skladuje lodě, a má s řekou/regionem společné maximálně to, že na nějakou louku zajede občas vlekem s loďma, tak ji má z místních logicky každý na háku.

J.J.

No napriklad tuhnice se prestavuji podle projektu „hlavne kvuli zvyseni bezpecnosti vodaku“… uvidime jak to dopadne, osobne delam pruzkum v cervnu.

Bixbi

No, já bych to zkusil z jiného konce. Zkusit předhodit konkrétní správce konkrétní šlajsny pádlující veřejnosti na vhodném portále. Každá vodní stavba musí být v nějakém registru – katastru. Má svého majitele a ten určuje správce. Správce musí být nějak „kontaktovatelný“. No a to je ta pravá veřejná informace, kterou je potřeba „vytesat“ na jezu, rozhlásit na webu a EVIDOVAT v ČSK. Mobily vozíme i na vodu a číslo pro stížnosti by nám nám možná trochu ulevilo. Nadávání přiopilého národa ale nebude správce motivovat. Spíš by to byl hlas lidu, koledujícího si o naschvály. Lepší bude statistika na úplně jiné číslo. S daty lze pracovat! Inspirace podle Šmída: „Kdo tady najel na traverzu a řekl sprostý slovo, ať pošle za trest placenou DMS na ČSK č. 9XXXXXXXX ve tvaru: „Šlajsna_X_Y, kde X je počet nadávajících členů party a Y je jedno z následujícího: 1) zranění_druh, 2)ohrožení_druh 3)škoda_druh. 4)opruz_druh.“ To by snad mohlo profinancovat ty cedulky a základní výstrahy. Zlepšení a řešení lze najít jen s tou statistikou v ruce, to bude konečně nějak kvantifikovaný argument.

Ještě k těm myslivcům-lovcům: To jsou lidé, kteří se spolčili, aby mohli legálně mít zbraň, zabíjet, vychutnávat si MOC. Proto to často jsou (velmi pracovití) podnikatelé-obchodníci a egoisté, motivovaní (už) jen seberealizací – tj. sebeprosazením bez ohledů,=> predátoři, agresoři, politici, win-looze věřící. Takže je to úplně jiná rasa a povaha, než win-win pohodář a salámista-lenoch vodák. Tomu se nikdo z cesty neklidí, když je líný se i organizovat nebo se dokonce angažovat. NENÍ NEBEZPEČNÝ. Je to náturou „sběrač“, bere, co život (řeka, příroda, kamarád) dává a už z povahy své typické akce samotné NEUSILUJE, ale veze se, přijímá dary a tak trochu parazituje na statcích veřejných (a dnes bohužel i soukromých – vydřených).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: