Collegas Orlice Cup 2015

Collegas Orlice Cup 2015

V dubnu 2014 proběhl historicky první Orlice Cup – jarní extrémní závod tříčlenných týmů ve složení běh, MTB XCO a kajak s možností absolvovat jej i v jednom člověku jako extrémní triatlon. Závod je koncipován především pro nadšené hobíky a bylo ověřeno, že tratě jsou takové povahy, že ani poloprofesionální borci se nenudí a je to i pro ně výzva.

Trasy jednotlivých disciplín jsou specifické tím, že neprotínají žádnou silniční komunikaci a z 95% jsou v lese a na lesních cestách a pěšinách, což účastníci velmi ocenili a motivovali tak svou zpětnou vazbou k uspořádání dalšího ročníku.

Jako první opět vyběhnou [b]25. 4. 2015[/b] běžci a běžkyně na trať dlouhou 14,5 km s převýšením 350 m, která vede lesem, asfaltu se nohy dotknou jen výjimečně a to pár metrů u startu a pak cca 150 metrů staré lesní silničky (stav ala silničky v Orlických horách). Jinak jen kořeny, jehličí, bahno a spadané listí. Štafetu budou předávat bikerům.

Ti obdrží štafetu od běžců, a vydají se ve šlépějích svých kolegů a záhy zmizí v lese… aby z něj stejně jako běžci vyjeli až do cíle. Trasa je unikátní tím, že nekříží žádnou silnici a nevjíždí do žádné obce. Celou dobu se pojede v lese, jen párkrát bude „líznut“ okraj a bahno oklepáno jen na asi 200 m asfaltu. Jinak bikery čeká 30 km po lese s převýšením cca 450 m a nudit se určitě nebudou. Charakter první třetiny je XC, druhá je spíše línější XCM a závěr je opět XC.

Finiš týmu zajistí vodáci a vodačky na libovolné nemotorové a bezplachtové lodi (pořadatel zde neklade v podstatě žádná omezení, nicméně necky zřejmě k výhře nepovedou – ideál je sjezdový kajak). Lodě musí urazit 4,5 km po proudu (bez problému) a pak díky pohonu své jednočlenné posádky také 4,5 km zpět.

Pro druhý ročník byl stanoven organizační limit na 150 startovních čísel (tedy týmů i triatlonistů dohromady) a zároveň byla v říjnu spuštěna registrace. Pokud se tedy chcete tohoto počinu zúčastnit, sestavte tým nebo se rozhodněte pro samostatný extrém a přihlaste se co nejdříve, neb kapacity bude velmi pravděpodobně dosaženo!

Registrace na Collegas Orlice Cup 2015 je spuštěna.

Případné dotazy směřujte na kontakty na www.orlicecup.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: