ČPV Hamerský potok 2015

ČPV Hamerský potok 2015

Jak již avizoval Ešus, Hamerák bude! Ani sucho nepřekazilo pořádání této oblíbené tradiční akce, a tak o víkendu 3.- 4. října můžeme již po 55. vyrazit na čtyři hamerské kaskády. Obtížnost závodu je WW I – III a vyžaduje znalost jízdy na rychle tekoucí vodě.

Úsek: Hamerský potok v úseku Malý Ratmírov – Jindřiš
Obtížnost: WW 1 – 3, zejména horní úsek Ratmírov – Dvoreček je peřejnatý a vyžaduje dobrou znalost jízdy na úzké, rychlé, divoké a nepřehledné řece.
Ředitel závodu: Pavel Šálek (Ešus) 603 195 224
Přihlášky: v místě startu dle rozpisu pro sobotu, stáhnout si je můžete zde.
Startovné: 100,- Kč za závodníka pro oba dny splatné při přihlašování. Při ztrátě čísla účtujeme 500 Kč.
Pravidla: jede se podle pravidel ČPV platných pro rok 2015.
Bezpečnost: Každý závodník musí mít po celou dobu jízdy v závodě na sobě plovací vestu a helmu na hlavě, jinak bude diskvalifikován. Závodu se mohou účastnit závodníci od 15 let. Za mladistvé zodpovídá vysílající složka. Každý závodník jede na vlastní nebezpečí.
Záchrana: Pořadatel zajistí záchranu na 4 kaskádě, kde bude u záchranářů uložena lékárna. Každý účastník je povinen poskytnout pomoc a záchranu dle svých schopností, bude-li to nutné.
Splutí: 80,– Kč za osobu za den nebo 100,- Kč za osobu za oba dny mimo soutěž splatné u odbočení do kempu na hrázi anebo u prezentace v kempu v okamžiku prvního příchodu.Prosíme, nepleťte se v době závodu na trati! Rafty nesmí v době závodu na trať!
Start: na rybníku, startovní interval 30s.

Program:
Pátek 2.10.2015
Možný příjezd do kempu Malý Ratmírov, tel. 384397148, 384361798, 723628583

Sobota 3.10.2015
9:00 – 17:00 pouštění vody
8:00 – 11:30 Přihlašování, placení a příprava na start
9:00 Výklad trati
9:30 Start první lodi na rybníku v kempu Malý Ratmírov
12:30 Start poslední lodi a uzavření závodu
14:00 Start soutěže mládeže ve Dvorečku
15:30 Předpokládaný dojezd poslední lodě dospělých do Jindřiše
15:00 Ukončení občerstvení v Jindřiši
18:00 Tombola, termín vyhlášení výsledků oznámíme nejpozději při výkladu tratě.

V sobotu v době konání závodu od 9:30 do 12:30 platí zákaz volného splouvání bez startovního čísla.

Neděle 4.10. 2015
Předpokládané vyhlášení výsledků v 8:30 h. Volné splouvání s dodržením bezpečnosti a dopravních a přístupových opatření od 9:00 do 14:00.

Doprava zajišťovaná pořadatelem: mHd (místní Hamerská doprava):
Pořadatel zajistí svými autobusy dopravu z Jindřiše a Dvorečku do Ratmírova po oba dva dny dle jízdního řádu. Jízdní řád bude uveřejněn na internetu začátkem září. Podle dohody pojede i několikrát denně speciální vodácký vlak, který zastaví v Jindřiši na označeném místě u vody a odveze Vás do zastávky Malý Ratmírov. Po oba dva dny bude tato doprava k dispozici těm vodákům, kteří si na startu nebo od dopravní služby, příp. v nouzi od řidičů, zakoupí permanentku za cenu více méně symbolickou (80 Kč na víkend, 60 Kč za 1 den, 20 Kč jednotlivá jízda busem, splatné u řidiče). S ní se budete prokazovat při nástupu do busu nebo do vlaku. Lodě si navážete vlastním vázáním, ve vlaku je budete dávat volně do uhláků. Doprava pojede tak dlouho, dokud poteče voda, takže všichni budete moci nechat auta nahoře v kempu a s sebou brát jen permanentku a vázání. Rádi bychom Vám nabídli lepší variantu než pendl s auty.

Jízdní řád ke stažení zde.

SVÁ AUTA NECHTE NAHOŘE V KEMPU!!!

Objízdné trasy:
1. Ratmírov – Jindřiš: Malý Ratmírov – Vlčice – Mutyněves – Jarošov nad Nežárkou – Jindřichův Hradec – Jindřiš
2. Jindřiš – Ratmírov: z obce nahoru, na křižovatce vlevo na Blažejov a Ratmírov
3. Ratmírov – Dvoreček: Ratmírov – Vlčice – Mutyněves – Dvoreček
4. Dvoreček – Jindřiš: Blažejov – Hospříz – Jindřichův Hradec – Jindřiš

Změny užívání komunikací:
• Výjezd z kempu: odbočení povoleno na hráz rybníka, nikoliv na Blažejov.
• Hráz rybníka: od železničního přejezdu snížená rychlost na 30 km/h až za hráz.
• Dvoreček: Výstup z vody je povolen pouze za mostem vlevo, tak jako vloni. Od Blažejova po křižovatku na Oldřiš je snížena rychlost na 30 km/h a zároveň zákaz zastavení. Je absolutně zakázáno parkování mimo silnici ve Dvorečku.
• Vjezd ke 4. kaskádě: bude zakázán. Pokud někdo zaparkuje mimo povolená místa, bude mu auto odtaženo.
• Jindřiš: vjezd do obce bude umožněn pro všechny účastníky akce Hamerský potok pouze od Jindřichova Hradce. Od Blažejova bude platit zákaz vjezdu pro vodáky. Výjezd z obce bude směrem na Blažejov. Na pravém břehu v prostoru cíle bude vyhrazeno místo pro mHd.

Dodržujte tato opatření, slouží Vám pro bezpečnou dopravu a pohyb na startu i v cíli. Na dodržování předpisů bude dohlížet i policie ČR. Provoz bude řízen označenou pořadatelskou službou, a to v sobotu od 8:00 do 18:00 a v neděli od 9:00 do 15:30. Parkování vozidel bude umožněno na startu pouze v kempu, ne před hrází. Dodržujte prosím dopravní značky a omezení, chrání Vás a Vaše zdraví. Pokud nebudete dodržovat dopravní objížďky, způsobíte chaos. Pokud někdo vjede do Jindřiše od Blažejova, bude muset couvat! Objízdné trasy, jízdní řády a mapky obdržíte též na startu.

Občerstvení:
Pro účastníky soutěže v sobotu v prostoru cíle v Jindřiši. Bude vydáno proti vrácení startovního čísla. Pozor – občerstvení mládeže je v jiném stánku.

Upozornění:
Dodržujte vyhrazené přístupové koridory k vodě, budou označeny páskou. Zejména se jedná o nástup a výstup ve Dvorečku na levém břehu za mostem i v okolí stavení a výstup k vlaku v Jindřiši. V době závodu nebudou jezdit autobusy mHd ze Dvorečka.
Nepoškozujte soukromý majetek, ublížíte tím nám všem.

Více informací naleznete na stránkách pořadatele stránkách pořadatele.

Foto: Žralok

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: