HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

ČPV Hamerský potok, Hamerák a Hameráček 2019

ČPV Hamerský potok, Hamerák a Hameráček 2019

V termínu od 4. – 6. října se uskuteční letošní poslední závod ze série ČPV, Hamerský potok. Na účastníky čeká tradiční úsek z Malého Ratmírova do Jindřiše o obtížnosti až WW I – III, který vyžaduje dobrou znalost ovládání lodi na rychle tekoucí peřejnaté vodě.

TJ Bohemians Praha pořádá letos už 58. ročník splutí Hamerského potoka a závodu ČPV Hamerský potok. Trasa závodu je stále stejná – pojede se z Malého Ratmírova do Jindřiše, což je 9 km s šesti brankovišti o obtížností až WW III. Hamerák je peřejnatá říčka se čtyřmi kaskádami, kde je lepší rychlá krysa než pomalý eskymák. Míň to bolí.

Volné splutí během závodu nebude, dodržujte to!

Stejně jako v minulých letech není dovoleno volné splutí během konání závodu, tzn. v sobotu od 9:30 do 12:30 nebudete vpuštěni na trať bez startovního čísla. Volně splouvat mohou účastníci až po odstartování posledního závodníka. Voda poteče v sobotu od 9 do 17 hodin a v neděli od 9 do 14 hodin.

Auta nechte v kempu!

Dopravu okolo potoka bude stejně jako v minulých letech zajišťovat pořadatel akce a i když se letos nepodařilo vyjednat dopravu vlakem, měl by být k dispozici dostatečný počet autobusových spojů.

Před tím, než na Hamerský potok vyrazíte, doporučujeme nastudovat si propozice a doporučení od pořadatele, které jsou buď na webové stránce www.hthsystem.cz/hamerak nebo ke stažení přimo zde v PDF.
Hamerský potok

Hameráček 2019

Kromě závodu dospělých se na spodním úseku koná i 42. ročník závodu mládeže – Hameráček. Letos jej opět pořádá Vodácký klub Slavia Hradec Králové.

Novinkou na Hameráčku ale letos bude vložený závod dospělých, který se pojede na totožné trati jako závod mládeže. Myslíme si, že je to vhodná forma měření sil vodáků, kteří si netroufnou na kaskády nad Dvorečkem. Ostatně již předloni jsme zaznamenali dost dospělých posádek, které vyrazily na tuto trať po odjetí mládežnických kategorií. Závody se řídí platnými pravidly Českého poháru vodáků, výsledky závodu Hameráček dospělých však nejsou započítávány do celkového pořadí Českého poháru vodáků.

Trať: Hamerský potok v úseku Dvoreček – Jindřiš, délka 6 km, obtížnost WW I-II

Startovné: 30,- Kč na osobu

Časový program:

08:00  prezentace v kempu Malý Ratmírov

13:00  prezentace v místě startu ve Dvorečeku

14:00 výklad trati

14:20 start první lodi, startovní interval 30 sekund.

Bezpečnost: Každý soutěžící musí mít po celou dobu závodu přilbu, plovací vestu, loď zajištěnou proti potopení. Za závodníky mladší 18 let odpovídá vysílající složka.

Občerstvení: Po ukončení závodu bude pro závodníky nachystáno občerstvení vlevo na louce u kostela (za pomníkem) pod cílem v Jindřiši.

Ceny: Tombola, vyhlášení výsledků a předání cen pro kategorie mládeže bude společné se závodem přes kaskády v kempu v Malém Ratmírově

Doprava: Využijte místní Hamerskou dopravu. Pokud v nezbytném případě musíte použít svůj dopravní prostředek, je nutné dodržovat jednosměrný provoz – viz propozice pro závod přes kaskády.

Se startovním číslem závodu Hameráček nesplouvejte úsek závodu přes kaskády pod hrází. Prosíme respektujte vyznačené koridory pro nastupování ve Dvorečku!

Další informace: vkslaviahk@volny.cz

Propozice: www.vkslaviahk.cz a www.kanoe.cz

Ahoj na Hameráčku 2019!

Rádi byste se zúčastnili Hamerského potoka 2019, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vybavení dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu pujcovna@dronte.cz nebo na telefonu 602 825 869.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: