HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

ČPV Svratka 2016

ČPV Svratka 2016

Po dvouleté pauze způsobené suchými léty se pod přehradou Vír na Svratce uskutečnil 16. ročník ČPV Svratka. Slalomová trať prověřila schopnosti všech zúčastněných, někteří dokonce nedobrovolně okusili koupel v ledové vodě.

Po dvou suchých letech, kdy nebylo možné závod pořádat, se 26. 6. 2016 uskutečnil již 16. ročník ČPV Svratka. Tento závod je proti tradičním čépévéčkám odlišný tím, že všechny branky jsou na slalomovém kanále pod Vírskou přehradou, v terénu s pěkně tekoucí ledovou vodou obtížnosti WW II.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Rekordních 26 branek

Pořadatelé závodníkům postavili 26 branek, což je zatím rekord všech ročníků. Poprvé byl na trati i černobílý xylofon, nechyběla ani oblíbená kombinace s nájezdem do válečku, či přejezd vlny nad obávanou skalkou. Přestože pořadatelé věnovali velkou pozornost výkladu trati, který probíhal jednou s figurantem na vodě a jednou u tradičně velice umělecky zpracovaného nákresu, tak úroda trestných bodů byla i u ostřílených jezdců vyšší než jsou asi normálně zvyklí. Řada závodníků se přesvědčila, že ani na první pohled jednoduchá kombinace čtyř povodných branek není zadarmo.

ČPV Svratka

132 startujících lodí všech kategorii si trať užilo a kromě osvěžení v ledové vodě nikdo nedošel žádné úhony. Velké poděkování patří jednak pořadatelům, za dobře odvedenou práci, tak ČSK, že celý pohár za podpory MŠMT a generálního partnera firmy Gumotex pořádá.

ČPV Svratka

Dík patří i všem sponzorům, kteří darovali ceny do tomboly. Těm, kteří nepřijeli a zůstali tentokrát doma, je možné vzkázat jen, že přišli o parádní vodácký zážitek, velice bohatou tombolu a pokud ani to nezabere, tak i o mimořádně pestré a bohaté občerstvení v cíli, které servírovaly půvabné hostesky. Tak zase za rok ahóóój ve Víru.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: