Czech Adventure Race 2013

Czech Adventure Race 2013

Na kroměřížsko se letos posunul vrchol sezóny milovníků expedičních závodů, Czech Adventure Race. V půlce srpna se sem sjedou nejlepší domácí i zahraniční týmy, aby poměřily své schopnosti v tomto náročném sportovním odvětví. Závodníci budou putovat malebnou krajinou Hříběcích hor a Chřibů pěšky, na kolách i na in-line bruslích.

Závod odstartuje z kroměřížského náměstí. Toto město s bohatou historií se pyšní nádherným zámkem a zámeckými zahradami, které jsou zařazeny do Světového dědictví UNESCO. Nicméně, organizační tým je připraven ukázat mnohem více architektonických, historických a přírodních krás Kroměřížska a Východní Moravy.

Závodníci odstartují ve středu 21. srpna v 10 hodin. Nejrychlejší tým bude schopen absolvovat závod během 55 hodin, zatímco jiné týmy využijí celý 75 hodinový limit. Délka celého závodu bude přibližně 500 km a bude zahrnovat vložené disciplíny, jako např. orientační běh, in-line brusle, skalní lezení, plavání, lanové aktivity, kánoe či pro Čechy typický a jedinečný Bolskros – přírodní překážková dráha, při které šplháte po lanových žebřících, plazíte se do kopce, kloužete z kopce a rozhodně se namočíte.

Závod je zároveň součástí Evropského poháru v Adventure Race (AREuroseries) a je veden jako Mezinárodní mistrovství ČR v extrémním závodě družstev a Akademické mistrovství ČR v extrémním závodě družstev.

Další informace o závodech a registraci najdete na internetových stránkách www.adventurerace.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: