Devils Extreme Race 2010

Devils Extreme Race 2010

O uplynulém víkendu, tedy 28. a 29. srpna, se konal další ročník svátku pro vodáky z česka i sousedních zemí známý jako Čertovy proudy, Čerťáky, Lipno a kdovíjak vodáci ještě vypouštění vody z Lipenské přehrady do jednoho z nejtěžších úseků divoké vody u nás říkají. Každoročně se na Čertových proudech koná velká spousta závodů a několikaletou historii už má i kayakcrossový vrchol sezony – Devils Extreme Race. Ten samozřejmě proběhl i letos. A jaký byl?

Ti největší pařiči a nadšenci vyrazili na hřiště v Loučovicíh, kde má Devils Race svůj basecamp, již ve čtvrtek večer, aby otevřeli nový ročník mohutnou párty. Nejspíš naštěstí jsem neměl tu čest večírek navštívit, ale údajně to nebylo nic pro děcka. V pátek pak začala hlavní velká sláva. Ve dvě hodiny odpoledne se otevřela vrata lipenské přehrady a to už se tu těsnalo snad tisíce vodáků se svými kocábkami, aby mohli donekonečna jezdit dolů a trumfovat se, kdo to dal vícekrát, kdo dal škvíru bez úrazu, kdo zavěsil kolik vracáků na Schodech a vůbec. Večer se pak všichni sešli na již zmíněném hřišti Loučovice a byl oficiálně zahájen letošní Devils Race. V pátek večer proběhla registrace a přípravná párty na tu sobotní, a také tedy na sobotní závodění.

Zkušenosti čtenářů

Typík

Ahoj, předně děkuju všem pořadatelů za organizaci závodu, což je jistě pořádná fuška a nevděčná práce. Ale trochu si teda rejpnu. Pravidelně končím vzávodech na posledních příčkách, páč jezdím jako mamlas, takže se nehci hádat na krev o tři místa v tabulce. Nicméně mě udivuje, jak je možný, že při slalomu, kde sem nevyjel akorát baner za traverzem a jinak všechny a po cestě sem se neflákal, jsem ve finále skončil v tabulce o 5 míst pod kamarádem, kterej jel rovně dolů a nedal ani baner před traverzem ani za ním. To jsou opravdu penalizace za banner nastavený tak blbě, že se vyplatí se na ně vykašlat a sypat to rovnou dolů? Nebo byl zrovna bannerovej rozhodčí na sváče? A když už teda prudím, tak jak je možný, že se podle výsledovky číslo 46 kvalifikovalo do sprintu s nulovejma bodama za slalom? Jinak ještě jednou velkej dík organizátorům a až budu jednou jezdit jako Zajíc, což bude tak v roce 2058, tak doufám že už budou ty výsledovky počítaný líp.

Myšák

Ono to s tou neprůhledností výsledků pokulhává už nějakou dobu. Proto letos spousta známých jmen k závodu vůbec nenastoupilo. A že jich bylo dost…
Docela zajímavé je pak sledovat o čem se lidé baví na párty. Třeba o rozdávání divokých karet kámošům, o opakování rozjížďky crossu jen kvůli tomu, že si jeden talián nepřečetl pravidla a nedotkl se cílového banneru a podobně. Dost to působí dojmem, že kdo nemá mezi pořadateli kámoše, nemůže čekat slušný výsledek… Alespoň tak na mne působí to, co se šušká mezi lidmi.

Keny

Chápu že organizovat takový závod asi není žádná velká legrace, ale je fakt, že některé nedostatky by se daly odstranit snadno. Mně se konkrétně nelíbilo, že na ranním breefingu bylo jasně řečeno, se stratuje v pořadí v jakém jsme se registrovali, což vůbec nebyla pravda a já tak nestihl start. Naštěstí dali pořadatelé šanci i zaspalcům a nechali nás jet na konci slalomu. Ale prostě tyto drobnosti pak kazí dobrý dojem ze závodu.
Na druhou stranu kladně hodnotím, že do dalších bojů nepostupují všichni, ale jen 32 nejlepších, což loni třeba nebylo.

Pavlik

Ahoj, trochu z jiného soudku – nenašel někdo na Čerťácích oranžové kajakářské pádlo Profiplast Delta (190/30p), zvláštní poznávací znamení: samolepka Vládci Peřejí na listu? Naposledy bylo spatřeno na Schodech, prý jej pak ještě někdo našel ohnuté… Díky moc, Pavlik

Hanka

Jen bych dodala, že mimo věcí, které se nevylepšily, tak organizátoři od loňska i několik věcí vylepšili. Například sobotní závod začal včas a včas byl dokončen, rampa byla bezpečná (nebo se tak aspoň tvářila;-)) byla zorganizována alespoň nějaká záchrana a výsledky na webu visí poměrně hodně brzo.
Stran konstruktivních návrhů: kdyby na devils webu byla adresa pro připomínky, tak se dají konstruktivní návrhy posílat tam…počet pindajících jde omezit on-line registrací na závody jen na ty, co závodili, pokud by to bylo potřeba.

Keny

Tak určitě se najde i spousta kladných věcí, které kluci docela dobře zmákli či vylepšili. Možnost připomínek na přímo na stránky Devils by byla dobrá varianta. Vždyť účelem není klukům něco vyčítat nebo je hanět, ale pomoci jim s doladěním detailů…

Ondra

Velká pochvala za koncert Jinovatky. Pro mně rozhodně kulturní zážitek roku :-).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: