Devils Extreme Race a Lipno 2015 – podrobné informace

Devils Extreme Race a Lipno 2015 – podrobné informace

Už jen několik dnů zbývá do zahájení dalšího ročníku největší české vodácké akce – Lipna. Stejně jako každý rok se na Lipně mimo volného splouvání, můžete těšit i na řadu závodů včetně populárního Devils Extreme Race. My jsme pro vás připravili souhrn toho nejdůležitějšího, co byste měli o letošním Lipně vědět…

Devils Extreme Race letos oslaví devátý rok svojí existence a jak jsme již zvyklí, pořadatelé si pro závodníky nachystali zase několik novinek. Začněme ale tím tradičním. Základna závodu bude jako vždy na hřišti v Loučovicích, kde bude nachystán pestrý catering občerstvení, koncerty kapel sjednocené pod hlavičku hudebního festivalu Lipno 2015, odpočinkové zóny, atrakce a taky spousta místa na zaparkování vozu, postavení přístřeší a přespání. Cena za osobu je symbolických 100 Kč za celý víkend. Kapacita areálu je 3000 osob, takže se nemusíte bát vzít s sebou ani své nejbližší. Pořadatel zároveň upozorňuje na zákaz kempování v nejbližším okolí hřiště, zejména okolo kostela a potom v prostorách startu naproti hotelu Kylián! Pokud hledáte klidnější nocoviště, využijte louky před teplárnou, kde je přespání oficiálně povoleno. Basecamp na hřišti bude otevřen už od čtvrtečního večera a kdo dorazí včas stihne určitě tradičních prvních 100 piv zdarma.

Samotný závod se uskuteční v sobotu a začne páteční večerní registrací (registrujte se již nyní na www.devilsextremerace.com a ušetřete 200 Kč, aktuálně je registrováno už 50 závodníků z 9 zemí světa) a vydáváním startovních čísel a samozřejmě také otevírací party. Během pátku je také možné zatrénovat si na celé trati, mimo slalomové trati. V sobotu v deset hodin začne kvalifikace, jak jsme zvyklí „u rampy“ před hotelem Kylián a ve 12 hodin by mělo následovat velké finále, do kterého postoupí nelepších 32 jezdců z kvalifikace. Na večer je nachystán ještě speciální závod (ona avizovaná novinka) nazvaný „Dam to Dam RACE“ a nebude jednat o nic jiného než o závod s hromadným startem, který začne pod hrází Lipno 1 a skončí nad hrází Lipno 2. V neděli pak mohou svoje síly tradičně poměřit tříčlenné týmy v team race.

Pro příznivce harmonogramů:

Závody:
Pátek

14.00 – 18.00 volný trénink a ježdění
17.00 – 23.00 registrace a vydávání čísel
20.00 race meeting

Sobota
10.00 sraz závodníků na parkoviště před hotelem „Kilián“ a start kvalifikace
12.00 meeting na trati finále, nejlepších 32 z kvalifikace – systém head to head
16.00 meeting pod hrází na slalomce pro start Dam to Dam RACE
21.00 vyhlášení vítězů, předání prize money, winners party

Neděle
11.00 Team Race

Párty a koncerty
Pátek

20:00 – Kruhová Záležitost
21:30 – Just for Being
23:00 – The Unholy Preachers

Sobota
20:00 – Až naprší a uschne
21:00 – Vyhlášení výsledků závodu
22:00 – Define me
23:30 – Cirkus Problem

Speciální vodácký vlak pojede
Další významnou novinkou letošního roku je vlak nazvaný Devils Train, který se podařilo vyjednat na sobotu a neděli. Na vlakovou permanentku za 200 Kč/víkend/osoba se můžete registrovat v tomto formuláři. Permanentky si vyzvednete na hřišti v Loučovicích u pořadatelů Devils Extreme Race. Kdo si bude chtít permanentku vyzvednout až u vlaku, obdrží ji za 300 Kč, takže s registrací a včasným vyzvednutím neotálejte. Jednotlivé jízdy v prodeji nebudou, z organizačních důvodů. Vlak bude jezdit dle speciálního jízdního řádu.

Pozor na uzávěru silnice
Silnice mezi Vyšším Brodem a Čertovou stěnou je dle aktuálních informací od našeho čtenáře Dana Prince neprůjezdná, takže se vlak bude určitě hodit, pokud nechcete vysedat až na klidně vodě v přehradě.

Uzavírka silnice mezi Vyšším Brodem a zastávkou Čertova stěna / F: Dan Princ

Voda na Lipně během víkendu poteče v následujících hodinách:

Závody na Lipně budou probíhat dle souhrnného rozpisu!
Pořadatelé všech závodů vyzývají vodáckou veřejnost: Chovejte se k sobě na vodě i mimo vodu slušně, na vodě dávejte přednost probíhajícím závodům, nevjíždějte do slalomové trati a závodníkům dávejte přednost vždy s dostatečným předstihem, respektujte pokyny pořadatelů, pravidla silničního provozu a pravidla vlakové přepravy a zároveň se respektujte navzájem. Jedeme si to užít!

Jak již bylo zmíněno, na Lipně budou probíhat spousty vodáckých akcí. Mimo Devils Extreme Race lze tedy například navštívit Závody ČP ve slalomu a sjezdu či Lipno Sport Fest 2015, který poběží už od soboty 15.8.

Tak AHOJ na Lipně!

Zkušenosti čtenářů

Vojta

A kde je Jinovatka????

Honza

Jinovatku budeš mít ráno na spacáku, joudo.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: