Doubrava

Doubrava

V sobotu 4. – 5. dubna se koná už na 24. ročník splutí Doubravy. Řeku odemkne v 10 hodin Dědek Doubravák, aby v 10:30 mohly vyjet první lodě na Doubravku. Úsek z Pařížova do Ronova je dlouhý 10 km a jeho obtížnost je klasifikována jako WW I–II. Mládeže pojede lehčí úsek Ronov – Žleby, což je 6 km.

Program

Sobota 4. dubna

V 8:00 hodin začne prezence pod Pařížovskou přehradou.

Voda poteče z VD Pařížov v sobotu od 10 – 15 hodin.

Po uzavření výpustí je dostatek vody v úseku Mladotice – Ronov ještě asi hodinu až hodinu a půl.

Po oba dny zajištěn průtok 9 kubíků z pařížovské přehrady.

Obtížnější místa vás čekají u Mladotic a pak známá Martinská kaskáda (WW II). Na obou místech je i možnost občerstvení a také první pomoc.

Cena splutí je 50 Kč na celý víkend a libovolný počet splutí. Mládež do 15ti let má splavné zdarma. Každý obdrží samolepku, kterou si nalepí na viditelné místo přilby, kterou je na vodě obtížnosti WW I–II dobré nosit.

Pro ty, kterým není jasné proč se za splutí vybírá, tu máme následující informace.

Vodácký bál se koná v sobotu večer v Ronově nad Doubravou v sále tělocvičny ZŠ Ronov n/D. od 20 hodin. K poslechu i k tanci bude hrát skupina Starý klády. Tombola na bále bude bohatá!

Neděle 5. dubna Pro ty kterým sobota na vodě nestačila opět poteče voda a to od 10ti do 13ti hodin.

Dopravu na přehradu a zpět

Tam: Ronov – Třemošnice – Běstvina – Pařížov

Zpět: Pařížov – Moravany – Kněžice – Ronov

Pokud možno dodržujte tento jednosměrný provoz.

Parkování

V Pařížově parkujeme osobní automobily na vyhrazeném parkovišti (bude označeno) na levé straně od Běstviny, autobusy u kostela na pravé straně od Moravan.

AKTUALIZOVÁNO!!!

Vzhledem k podmáčené louce v Ronově nad Doubravou, která slouží jako parkoviště a vodácký kemp, bude cíl splutí posunutý cca o 300 metrů na jinou louku, která je celkem suchá. Vystupovat se bude tentokrát na levém břehu. Zde bude možné také zakempovat. Příjezdové místo bude označeno a řízeno pořadatelem (špatné vyhýbání). Předem díky za pochopení této změny.

Jeden průšvih se vyskytl také v podobě spadlého stromu v laguně pod Martinskou peřejí. Není v silách našich ani Povodí Labe, které odstranilo tento týden několik stromů po velkém větru(moc dík) tento strom odstranit. Místo bude označeno a vodáci budou včas upozorněni členy z řad SHD Ronov.

Parkování v obci Pařížov bude povoleno pouze na vyhrazeném parkovišti ,v žádném případě nebude povolen vjezd do místa startu nad mostem. Dodržujte pokyny pořadatelů a členů SDH Běstvina, předejdete tím zbytečným dopravním komplikacím.

Ve vlastním zájmu dodržujte dopravní omezení (zákaz stání) v obci Pařížov v blízkosti startu. Autobusy je možné parkovat podél hlavní silnice na Žleby a před klubovnou MO ČRS.

Prosíme dodržujte pokyny pořadatelů.

Táboření

Po celý víkend bude v Ronově k dispozici na louce vodácký kemp vybavený pitnou vodou, místem na mytí, WC, ohništěm, vojenským stanem a stánkem s občerstvením. Je třeba se chovat ohleduplně, nerozdělávat oheň mimo vyhrazené místo, (táboříme na soukromém pozemku).

Placená inzerce:
Půjčování na Doubravce, kajaky Železný a Pyranha, rafty, nafukovačky, kánoe otevřené a zavřené, neoprény a další vodácký materiál

Zkušenosti čtenářů

Vajda

Ahoj vodáci, asi v polovičce tůně pod Martinskou peřejí je padlý strom přes celou řeku. V současné době ho není možné odstranit. Za zvýšeného průtoku při Otevírání půjde pravděpodobně přejet středem řečiště. Raději místo prohlédněte.

Radim

Ahoj, prosím Vás, nejede někdo na Doubravu v neděli z Brna nebo Blanska a nemá jedno místo na sedadle a na vleku pro kajak??? Díky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: