Expozice Vodáctví v Čechách

Expozice Vodáctví v Čechách

Nápad ucelené expozice vodáctví v našich zemích zrál v mysli mnoha vodáků už delší dobu. Nyní se ledy hnuly a v příštím roce stane skutečností. Město Zruč nad Sázavou poskytne prostor pro expozici vývoje vodáctví tak, aby zde mohla být představena ucelená historie a vývoj tohoto tradičního sportu a hlavně turistického odvětví v Čechách a na Moravě.

Ale nepůjde jen o suchý výčet faktů, žádné dlouhé texty a několik exponátů, ale součástí expozice budou i interaktivní prvky a s rozvojem další zajímavosti. Na rozloze více než 300 metrů čtverečních se návštěvník bude moct seznámit se zajímavými exponáty lodí, ale také s dalším vybavením, které k této aktivitě neodmyslitelně patří.

Na projektu začal pracovat Míla Pražák z Půjčovny Dronte a Vojta Jančar z Kotvy Bráník. Je to ale začátek cesty. Expozice je otevřená spolupráci se všemi vodáky, kteří budou chtít nějakým způsobem přispět ke vzniku tohoto muzea.

Máte doma knihu, loď, pádlo, kolejda, starou vestu, šprajdu, po doma vyrobené kalhoty do lodi, hudební nástroj na vodu, palubní deník, prostě cokoliv co by se dalo v expozici použít?

Pokud ano, dejte nám vědět na mail vo****@mu************.cz a my se vám rádi ozveme.

V těchto okamžicích se začíná s úpravou a rekonstrukcí prostor v městě Zruč nad Sázavou. S předstihem tedy oslovujeme všechny vodáky a příznivce, kteří se na projektu chtějí podílet. Otevření expozice je plánováno na září 2015.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: