Festival OBZORY – největší cestovatelsko-outdoorová akce roku (1. a 2. listopadu)

Festival OBZORY – největší cestovatelsko-outdoorová akce roku (1. a 2. listopadu)

Aktivní outdooroví sportovci, horolezci, zkušení i méně zkušení cestovatelé, ale i pasivnější diváci, kteří se jen rádi podivují nad zážitky jiných. Ti všichni se sejdou na jednom z největších festivalů v ČR o cestování a aktivitách v přírodě, kde pro ně bude připraveno 25 přednášek, 30 workshopů, 20 osobností a 11 filmů v celkem 6 sálech za 1 vstupné. Festival OBZORY se uskuteční 1. a 2. listopadu na pražské Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze a má ty nejlepší předpoklady stát se opravdu výjimečnou akcí.

Festival OBZORY - největší cestovatelsko-outdoorová akce roku <br>(1. a 2. listopadu)

Na co se můžete těšit?
„Jedná se o velkolepou konferenci s výměnou zkušeností a rad specializovaných odborníků,“ vysvětluje s úsměvem manažerka festivalu Kateřina Hlavová. Návštěvníci se podle ní můžou těšit na opravdu pestrý program, v němž nebudou chybět prezentace předních českých cestovatelů a outdoorových sportovců, interaktivní workshopy s předáváním horolezeckého know-how nebo kurzy vaření, hudby a tance z exotických zemí.

„Mezi hosty budou čeští horolezci Marek Holeček či Honza Trávníček, přední český kajakář Jakub Kajman Šedivý, skvělá highlinerka Anča Kuchařová nebo horský vůdce Jan Bednařík. Z cestovatelů jsme pak pozvali třeba Martina Mykisku, Lenku Klicperovou, Davida Švejnohu nebo motorkářku Dominiku Gawliczkovou, běžce ultramaratonů Ivanku Pilařovou, Honzu Zemaníka nebo Dana Orálka,“ vypočítává Kateřina a dodává, že to je jen zlomek celého programu.

Antarktida - Mára Holeček po výstupu na Monte Semila.Na festivalu bude přednášet také highlinerka Anča Kuchařová. Foto: Archiv Anči KuchařovéJednou z hvězd festivalu Obzory bude i motorkářka Dominika Gawliczková. Foto: Archiv Dominiky Gawliczkové

Workshopy všeho druhu Na festivalu Obzory si budete moci vyzkoušet orientální a bollywoodské tance. Foto: Archiv Vendulky Pánkové
Hosté se také naučí, jak se vybavit do přírody podle náročnosti výletu a jak si správně připravit cestovní lékárničku, seznámí se s nejnovějšími trendy techniky a s vybavením do přírody a také získají užitečné rady o focení v přírodě v náročných klimatických podmínkách. Lákadlem bude i možnost vyzkoušet nepálskou, libanonskou, či dokonce hmyzí kuchyni.

Vendulka Pánková, Miss Orient 2006, nechá nakouknout pod pokličku orientálního a bollywoodského tance, které si dívky mohou během festivalu vyzkoušet. Pokud máte rádi dynamičtější pojetí pohybů do rytmu hudby, Tereza Kerle pro vás připravila kurz afrického tance. Sobotní večer zakončí afrokubánská kapela Marimba Mama.

Velkou výhodou je, že se na celou akci můžete vydat i s dětmi. „Během festivalu bude k dispozici celodenní hlídání dětí, navíc s bohatým programem, který zajistí Wontanara a National Geographic Channel,“ vysvětluje Kateřina.

Celým festivalem bude provázet Pavel Sladký, osobitý moderátor z Českého rozhlasu, kterého můžete znát například z cestovatelského magazínu Casablanca na Rádiu Wave.

Doprovodný program
Pokud si najdete chvilku v nabitém programu v šesti sálech, můžete se porozhlédnout po chodbách, kde budou rozmístěny stánky s outdoorovým vybavením, kulinářskými dobrotami z celého světa, knihami, šperky a kořením. To vše bude k zakoupení za zvýhodněné festivalové ceny. Navíc o přestávkách proběhnou taneční a hudební představení.

„Zkrátka věříme, že si každý dobrodruh i cestovatel najde svůj „OBZOR“, kde mu bude fajn. Přijďte v hojném počtu, ať vytvoříme parádní atmosféru,“ zve Kateřina Hlavová a celý organizátorský tým.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: