Hiko Devils Extreme Race 2012

Hiko Devils Extreme Race 2012

Už šestý ročník Mistrovství České republiky aka European Open v extrémním kayakingu se uskuteční poslední srpnový víkend (31. srpna – 2. září 2012) pod Lipenskou přehradou, na části Vltavy nazvané Čertovy proudy. Devil’s Extreme Race startuje v Loučovicích. Vyhlášeno je několik různých závodů. Kvalifikace se jede na Loučovické kaskádě, finále, kayak cross a závod týmů na Čertových proudech. Pro letošní rok si připravili organizátoři řadu novinek.

„Hlavní letošní novinkou je, že jsme zařadili kategorii profi.“ říká jeden z organizátorů Jiří Kopečný. Důvodem je podle něj dát šanci i těm, kteří se nechtějí utkat přímo se světovou špičkou a zároveň o závody nechtějí přijít.

Placená inzerce:
Nafukovací kajak přímo od firmy Gumotex.

Zkušenosti čtenářů

JiB

Tak nevím. Závodů se sice nehodlám účastnit tak jako tak, ale docela rád bych si jen tak zapádloval na Čerťácích. Ovšem vzhledem k tomu, že s některými válci jsem se pral již při 20kubících, tak si je vůbec nedovedu představit při téměř dvojnásobném průtoku?! Má někdo povědomí jak za takového vysokého průtoku vypadají Schody?

Adam Podstavka

Rád bych se přijel podívat, jak to válejí ti nejlepší borci! A taky si třeba i část zkusit na raftu či kajaku… Zatím jsem spíš vodák-turista, než vodák-sportovec, nejtěžší co jsem jel byl Hubertus na Ohři (WW II+) – na kajaku a vydře… a to je nejspíš oproti Čerťákům jako porovnávat vodopád s olejem.

Ovšem jako člen posádky raftu by to možná šlo se zkušeným náčelníkem 🙂 Jaké máte kdo zkušenosti?

KubaN

Ahoj Adame,

asi to není nejlepší nápad. Jako při všem je nejlepší sbírat zkušenosti postupně a ne skočit po hlavě do nejdivočeší vody v ČR. Už podle tvého hodnocení peřeje na Hubertusu je vidět, že si toho zatím mnoho nesjel. To opravdu není WW II+ a i kdyby náhodou při určitém stavu vody byla, tak těch sto metrů peřeje neznamená vážný problém. Čerťáky jsou opravdu o něčem jiném. Je klidně možné, že už je sjelo pár lidí, co předtím byli pouze jednou na Hubertusu. Ono sjet se dá ledacos, když má člověk štěstí. Otázka je co by, kdyby to štěstí neměl. Co když tam s tím tvým náčelnikem zaplavete. Už si někdy plaval v divoké vodě? A v divoké vodě WW IV a těžší? Máš na to vybavení, zkušenosti?

Já bych si to bejt tebou ještě rozmyslel.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: