HIKO Youngsters kemp

HIKO Youngsters kemp

V pátek 19.září 2014 se HG sport centrum pomalu začalo plnit prvními účastníky podzimního kempu. Na všechny přihlášené – začínající i pokročilejší jezdce – čekal víkend plný pádlování, závodění a hlavně zábavy.

Večer se sešli téměř všichni přihlášení pádleři. Nejdříve jsme si něco pověděli o ježdění na divoké vodě, poté jsme zhlédli pár videií a večer jsme završili motivačním filmem o sjetí Konga.

Celý víkend nám vcelku počasí přálo a o to lépe se ráno převlékalo na první trénink. Každý den nás čekaly dva – jeden dopoledne a druhý po obědě. V sobotu po odpoledním tréninku byl pro začátečníky připraven slalom na klidné vodě a pro pokročilejší kayakcross. V závodech všichni bojovali statečně do posledních sil snad i proto, že je čekaly hodnotné ceny od HIKO sportu.

Večer jsme si příjemně unaveni přiblížili také disciplínu freestyle na divoké vodě a prostudovali pravidla pro kategorii youngsters na nedělní závod. Vyhlásili jsme vítěze závodů a nejlepšího jezdce dne. Pak následovala tombola, do níž ceny věnoval HG sport. Okolo půl osmé se pomalu začalo stmívat a nám nezbývalo pro dnešní den už nic jiného, než se zakousnout do šťavnatého steaku při společném grilování, a poté podle libosti posedět a probrat mezi sebou všechny zážitky a nové zkušenosti.

Nedělní ráno je jako vždy línější a občas to chce i trochu přemlouvání při oblékání do vlhkého hydra. Dopolední trénink probíhal opět ve skupinkách pod vedením zkušených instruktorů a u všech frekventantů je vidět znatelný pokrok.

Po obědě nás čeká poslední ježdění a jako sladká tečka za celým víkendem je pro ty nejodvážnější závod ve freestylu. Klání probíhalo na vlně uprostřed kanálu. Závodníci se nebojácně poprali se všemi jejími nástrahami a ještě při tom předváděli kontrolované a pečlivě naplánované jízdy.

Na závěr proběhlo ocenění nejlepších závodníků, rozloučení a poté už cesta zpět do různých koutů České republiky.

Kdo nestihl žádný z letošních kempů, tak opravdu nemusí smutnit a může se těšit na příští rok.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: