Hrnec Sea to Summit X POT 2,8 l

Hrnec Sea to Summit X POT 2,8 l

Napadlo vás někdy, že se dá pro spořiče místa a gramů vyrobit i skládací nádobí? Třeba hned hrnec? Recenzi jednoho takového zajímavého skládacího kusu pro vás máme právě dnes. Skládací hrnec Sea to Summit X POT se představuje.

Dodává: Warmpeace
www.warmpeace.cz
Testoval: Snížák

■ Materiál stěn: silikon bez BPA
■ Materiál dna: hliník – 6063-T6
■ Průměr: 21 cm
■ Objem: 2,8 l (testovaný model)
■ Hmotnost: 325 g (testovaný model)
■ Infocena: 1 100 Kč

Každý mi jistě dá za pravdu, když budu konstatovat, že jednou z nejméně skladných věcí, které potřebujeme nejen na vodu, ale k jakémukoliv pobytu v přírodě, jsou hrnce a další kusy nádobí. A právě na tuhle výbavu se zaměřil známý výrobce – STS – a vytvořil nádobí tzv. X Series. V této sérii najdeme několik skládacích hrnců – X POT –, a dokonce i skládací konvici (!). Nám se k recenzi dostal hrnec X POT o objemu 2,8 l.

Ihned po vybalení je člověku jasné, že s tímhle hrncem na klasickém ohništi neuspěje. Má, kromě dna vyrobeného z tvrzeného hliníku, pouze jenom plastové (poklička) respektive silikonové části (obvodové stěny). V plamenech táboráku by tedy hrnec rychle shořel (k totální destrukci dochází za 20 minut), ale jinak je použitelný na jakékoliv vařiče, které musí splnit jedinou podmínku, a sice, že šířka plamene nesmí přesahovat dno, aby nepoškodily obvodový silikon. Na dně je hranice pro plameny i vyznačena bílou ryskou.

To hlavní, čím je X POT jiný, je možnost jej složit. Je to možné díky postupně se rozšiřujícím stěnám, tvořeným pomyslnými prstenci, které jsou propojené pouze tenkou vrstvou silikonu, kde se stěna snadno přehne. Když tedy shora na stěny zatlačíte, „prstence“ se naskládají do sebe a z hrnce je placka. Pro pohodlnou manipulaci má hrnec dvě rovněž silikonová držadla, kterými jde navíc přichytit pokličku, například při transportu. Poklička je z pevného a průhledného tvrzeného plastu (bez BPA) a je opatřena otvory pro slévání těstovin a únik páry. Pokud máte další nádobí z X series, pak taky můžete využít možnost dávat tyto nádoby ve složeném stavu do sebe, tedy do velkého složeného hrnce vložit menší atd.

Hrnec jsem používal pro vaření několikrát a v podstatě nemám k jeho fungování výhrady. Splnil přesně to, co jsem očekával. Je pouze třeba zvyknout si na jeho pružné části a nechovat se k němu jako k hrnci plechovému. Stěny se při nesprávném uchopení a manipulaci rády bortí a polívku máte v trávě raz dva. Celkově ale tento kus výbavy hodnotím kladně, a pokud patříte mezi lidi, kteří řeší každý gram a uspořený objem, pak je X POT určen přesně pro vás.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: