HYDRO 1/10 – Divoká voda v ČR

HYDRO 1/10 – Divoká voda v ČR

  No tak je to tady vodáčkové naši zlatí. HYDRO 1/2010. Ani to nebolelo a váš nejoblíbenější vodácký magazín na světě se ladně přehoupl do osmého ročníku. Pravda trošku bolestivou změnu letošek přinese, a to že, jak jistě už víte z minulého čísla, HYDRO vyjde jen čtyřikrát za rok. Jestli vám kvůli tomu úsměvy trošičku zhořkly vězte, že až uvidíte, jak je hned první číslo pěkně tlusťoučký, bude se vám dál klidně pádlovat. Tak ať to jezdí!

HYDRO 1/10 je tedy na světě a vy jste určitě zvědaví, jaké jsou ve skutečnosti ty avizované změny? Ta zásadní a hodně dobrá je, že nám HYDRO fakt docela slušně ztloustlo. Místo obvyklých 48 stránek zmohutnělo na pěkných 72 a to už je sakra znát! Pošťáci se prohnou hehe. Navíc toho úžasnýho počtení a množství perfektních článků, prostě paráda. Kdo si, jako já, rádi berete HYDRO do místnosti vzdechů, musím vás upozornit že pár krátkých návštěv k přečtení stačit rozhodně nebude a připravte se na to že vás budou pěkně brnět nohy. Přibyly nám nové rubriky po kterých v redakci toužíme už delší dobu ale pro nedostatek místa zatím zůstávaly v kategorii dětských snů. Těšit se tak můžete třeba na HYDROgalerii nebo ZDrSEMáckej seriál, kde rozhodně nebude nouze o krev . Výraznější změnou prošla i grafika časopisu. A jak už to tak u HYDRA bývá zvykem, vypadá čím dál tím líp. Hned s prvním číslem se přesvědčíte, že tady jen tak nekecám. A nezapomeňte na každoroční HYDROnadílku ve které můžete jen tak k předplatnému, jehož výše je každoročně přímo směšná, zasoutěžit o parádní dárky.

Hned jak vomrknete HYDRObulvár a ze zaručeně pravdivejch vodáckejch drbů se dozvíte, co se to poslední dobou děje, čeká na vás každoroční HYDROnadílka. Naši sponzoři nejsou žádný škrti a až uvidíte tu přehlídku vyvoněnejch cen, myslím, že mi dáte za pravdu, popadnete tužku nebo klávesnici a začnete pilně vyplňovat anketní otázky. Kdo bude mít hotovo může se odměnit novou rubrikou HYDROgalerie. Výstavní prostor patří v premiéře Vladimíru Širlovi, fotografovi oblastního muzea v Děčíně.

Jak jste si určitě všimli už v nadpisu je letošní první HYDRO věnovaný Divokým řekám v Česku. Téma se rozjíždí na osmé stránce článkem Divoká česká hrouda, který se snaží zmapovat a stručně popsat ty nejdůležitější divoký říčky v naší malý republice. Napsal jsem ho já s vydatnou pomocí redakčních kolegů a stálých spolupracovníků jímž tímto děkuji a omlouvám se za dotěrné vodáckotématické telefonáty uprostřed zimy. Vy ostatní si prosím článek pěkně užijte a nechte se zlákat ke splutí alespoň některých z mnoha nabízených divočinek.

Abyste nebyli tak nadšení, že toho u nás máme tolik pěknýho k ježdění, skrouhne vám hřebínek duo Vojta Jančar & Honz, kteří si na vás nachystali smutnou zprávu o překrásných vodách, které tečou na našem území a na které my špatní lidé, kteří ve velkém plundrujeme řeky a zanecháváme za sebou rozsáhlé přírodní katastrofy spolu s genocidami celých ekosystémů, již nemůžeme jezdit pádlovat. Článek o říčkách, které napadly za oběť hydroelektrárnám a přehradním nádržím a proto jsou pečlivě chráněny terénními vozy ochranářů vystřídá mnohem optimističtější Honzův článek o Českomoravských tutovkách, tedy o řekách na kterých se svezete vždy při pravidelném vypouštění vody.

Abychom ale o našich řekách nemluvili jen za vás nechali jsme vás čtenáře napsat svůj vlastní článeček. Jak to dopadlo si přečtete na stránkách Hydroparáda. Kdo vyhrál Top 20 vám neprozradím, ale musím říct že mluvíte o vybraných říčkách fakt hezky a též chci poděkovat za všechny příspěvky co do redakce přišly. Za odměnu vás na následujících stránkách vezme František Prokeš na výlet po Jihlavě a řeknu vám na rovinu, že mě chlapík fakt nalákal. Když se podívám z okna do toho zimního marastu dal bych klidně i něčí ruku za pár chvilek letního pádlování po krásný řece.

Ne každej ale v zimě hartusí na lezavo jako já. Jsou mezi námi tací co si jedou na silvestra zapádlovat třeba do Afriky. Jak vypadá takový přivítání nového roku v divokých peřejích Zambezi nám povypráví Petr „Gándhí“ Novotný. Tak všechno nej do novýho roku!

A protože je Petr velkej cestovatel a má co vyprávět, vezme nás ještě na seakajakový výlet po pobřeží Kykládských ostrovů. Už jsme se tam s ním jednou vypravili, při druhém výletu se parta ale vydala na jiná místa a tak je stále co objevovat. A protože teda, kromě jinýho, Gándhí i sakra dobře fotí, těšte se na parádní snímečky. Dovolená u moře jak má bejt. Až se povozíte po slaných Kykládských vodách a prolistujete si tradiční vystřihovací průvodce, připravte si diáře, svolejte partičku do hospody a začněte plánovat. Jako v každém prvním čísle ročníku i tentokrát jsme pro vás připravili HYDROtermínovku 2010. Tedy abych byl přesnější poskládala ji pro vás s největší pečlivostí Věrka Kučerová a už při pohledu na nabitý čtyři stránky je jasný, že to byla vyčerpávající práce, a nás ostatní že čeká pěkně akční sezona.

Ani v druhé polovině HYDRO na zábavnosti nijak nepolevuje a tak se můžete s Jaromírem „Partigo“ Loskotem směle zakousnout do jedné severské krásky jménem Lainio. Partigo se pro splutí Lainia rozhodl kvůli oblasti, kterou protéká a která je v mapě označená jako „dopadiště raket“ a to je podle mě dost hustý. Na severu ještě zůstaneme tentokrát s Jiřím Hronem alias Chorošem. Ten nás vezme na švédské vodní plochy jezer a řek a vysvětlí nám že Nissan není jen auto. Moc pěkný počtení.

Pozvánku na pádlování po severní Itálii napsal Michal Šindelář. Celý výlet začíná na řece Isarco a následují další provařený klasiky oblasti italského Tyrolska mezi něž patří Passirio, Adige. V programu partičky nechyběla ani vzdálenější Noce v údolí Val di Sole a závěr patřil opět Isarcu tentokráte úseku nad přehradou. Osobně mám tuto oblast moc rád a v létě jsem tam pečenej vařenej coby průvodce CK. Takže díky za super článek.

Máte-li v sobě badatelské střevo, neváhejte ho probudit a vydejte se s Františkem Prokešem po stopách Zapomenutého Monoxylu z Hynkova a dostanete-li chuť projet se na takovém jednom plavidle nalistujte o stánku zpět kde na vás čeká jedna taková expedice na velkém nefalšovaném Monoxylu po vodách Středozemního moře.

Velkou radost nám v redakci udělalo, že nám partička připravující uznávané zdravotnické semináře ZDrSEM přislíbila spolupráci a od tohoto čísla rozjíždí na stránkách HYDROmagazínu seriál, který by vám měl v rámci možností časopisu představit základy první pomoci v krizových situacích. Jako účastník jejich kurzu jsem jejich nadšeným čtenářem a doufám, že vás ZdrSEMáci zaujmou podobně jako mě, naučí vás spoustu důležitých věcí a připraví vás na situace, které vám z celého srdce nepřeju.

S Jakubem Němcem, kterému nikdo z vodáků neřekne jinak než Čuro, se vydáme na projížďku po Westcoast. Jistě Čura už všichni dobře znáte, protože tenhle postavička je poslední dobou hodně vidět ve vodácké obci celý planety. Kluk jeden ušatá se dostal už mezi opravdové profíky a tak vás určitě nepřekvapí že článeček bude stříkat adrenalinem a smrdět dobrodružstvím na těch nejlepších řekách oblasti.

No ale jestli si myslíte, že to je všechno, přítelíčkové, tak to vás honem rychle vyvedu z omylu. Dalo by se říct, že sem zmínil jen zlomeček toho co na vás v novém HYDRU čeká. Rozhovor s šampiónem a olympionikem Michalem Novotným, Nebeské proudy Petra Charváta, rubriky Jak na to, HYDROtipy, HYDROreview, Cnawr stránečka, reporty z akcí i pozvánky na akce a nebo třeba Los Pádlos s jeho originélní Lahnovkou, na které se jistě těšíte ze všeho nejvíc – to všechno je důvod k urychlenému pořízení letošního prvního HYDROčísla. Samozřejmě, máte-li HYDROpředplatné, můžete zůstat úplně v klidu a někdy v polovině týdne ležérně otevřít poštovní schránku, ze které se na vás jistojistě vyvalí, jako velká jarní voda. Já vám přeju ať se vám líbí a ať vám to do dalšího čísla rychle uteče.

Ahoj Fantomas

Zkušenosti čtenářů

Prdoch

Já už mam doma letošní první Hydro a je moc povedenéééééééééééé !!!!!! Čtu ho v místnosti se sifonem 🙂

Fantomas

Myslim, že hodně kluků čte Hydro tam jako my, Stanďochu. Ale holky týhle vášni nějak nepropadly, čéče. Sou vždycky hrozně rychlý.

Civa

Ja nevim, jak vy, ale ja se mistnosti se sifonem bojim 🙂

Fantomas

A kam chodíš valit oči Čívo??

Honza Hrubeš

Taky bych se bál – ještě jsem neslyšel o nikom, kdo by ho úspěšně proplaval.

JKB

Je potreba se smirit s tim, ze sifony proste byly, jsou a budou. A kdyz se jich budes bat, tak si zjevne nikdy svuj oblibenej casopis v klidu neprectes. Takze misto strachu bych vymyslel strategii, jak se sifonu bezpecne vyhnout, pripadne postavit pred akci zachranu.

Růža

sifon mám rád pouze po kávě

žralok

Nové číslo je perfektní po všech stránkách . Nejvíce chválím rozmanitost příspěvků a celkovou úpravu . Zácpou netrpím a tak já čtu v pohodlí křesla .

Honza Musil

Fantomasi koukni se pls tam u vas v hydru na nekej muj učet nebo jak to mate, Nevim proc, přislo mi hydro domu 2krát. Jestli to třeba matka nezaplatila 2krát vid:-D dik Muska

JKB

Ja bych si tipnul, ze v tom Hydu mas naky fotky 😉

muska

Jako taky me to napadlo ale rikal sem si že v tomle je jen jedna.. tak asi to fakt je tim:-)

bjeta

Muska: to bude asi moje HYDRO. Me totiz neprislo vubec.

Fantomas

Kucká nebojte. Já se na to zejtra zeptám naší Dášenky a vona bude vědět. Tak vám to sem pak napíšu.

Civa

Mas pravdu Kubo. Pro jistotu jsem ten nas sifon uspal nozema z kuchyne 😀

Vojta

Tak to u vás Čívo jim už akorát lžicí..

Civa

Haha, tak to jsem klidnej! A chtel jsem rict ucpal a ne uspal, pac to poradnej sifon se neda uspat 🙂

Panda

teda musim rict ze clanky od meho nejvic nejlepsiho kamarada se ctou krasne ostatne cele HYDRO je bezva jestly to takhle pujde dal tak budu porad chodit pozde do prace uz jsem trikrat prejel prestup na metru s ocima na strankach hydra

kos

Kubaje king když dokáže jet na vodě a jěště sám sebe fotit :o)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Panda

on je prece ten chuck noris

žralok

vzpomenout si kdo mě fotil

JKB

Jo jo jako jo, dekuju, sem dobrej, ale v tomhle jsem nevinne, identitu autorky jsem redakci poskytl. Nepravem nabyty vydelek odevzdam ;-).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: