HYDROspeciál 2012

HYDROspeciál 2012

Již se stalo zvykem, že jarní číslo HYDROmagazínu s sebou přináší i zvláštní přílohu pojmenovanou HYDROspeciál. Ta je určena zejména začínajícím vodákům, aby jim přinesla cenné rady do prvních záběrů pádlem. Nejinak je tomu i v letošním roce a tak se pojďme podívat co HYDROspeciál 2012 přichystal.

Dále se podíváme na fenomén poslední doby a sice na splouvání řek komerčně, tedy za peníze s cestovní kanceláří. V poslední době bylo velmi diskutovaným tématem zrušení splutí Litického oblouku na Divoké Orlici z důvodu neukázněnosti vodáků a přelidněnosti úseku. Za vinu se to dávalo právě vodákům z cestovních kanceláří. Je vina skutečně jen u cestovek a půjčoven? Nebo se chovají jako zvěř i ti pravověrní?

Na další bezmála desítce stránek jsme pro vás přichystali průvodce po nejznámějších českých a slovenských turistických řekách, na které byste se v létě mohli vypravit. Cílem je usnadnit začínajícím vodákům jejich výběr a zkušenějším třeba připomenout, že by se po delší době mohli k nějaké řece vrátit. U každé řeky vám doporučíme úsek vhodný ke splouvání, upozorníme na možná nebezpečí, doporučíme kempy a také půjčovny lodí a vodáckého vybavení podél daného toku, které vám mohou cestu výrazně usnadnit. Doufáme, že si svojí favoritku na letošní léto vybere každý.

Zkušenosti čtenářů

aaa

Váš HYDROodkaz na HYDROpdf nefunguje…. 🙁

Věra

Omlouváme se, chybička se vloudila.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: