Isel Durchbruch – 2. část

Isel Durchbruch – 2. část

Voda je krásné průhledná a není jí mnoho, takže to vypadá, že budeme hrozně bouchat, ale nakonec je to úplně v pohodě. Ani jsem se nestačil psychicky připravit a už nám soutěska začíná. Teď mi taky začíná chybět to, že jsem se zrovna na tohle nebyl podívat a na prvním velkém skoku jsem trochu víc vpravo a dávám si eskymáčka. Krasnýho, rychlýho, takovýho, který spíš dodá sebevědomí.

Je to nějaký moc rychlý a za sebou a není vidět moc daleko před sebe. No nakonec tenhle úvodní kousek netrvá dlouho a máme ho za sebou. Každopádně pro mě, jen tak na oči, trochu psycho. Následuje pár „bezvýznamných” prahů, které krásně boofujeme a už je tu první z dvou avizovaných přenášení. Letmý pohled kam řeka mizí.. ano, v pohodě, takže se to fakt nejede. A co to přenášení, opravdu je potřeba 30m lano ? Letmý pohled stačí, ano je, ale ještě koukáme okolo se zřejmým úmyslem se tomu vyhnout. Tak to je pro mě novinka, tohle jsem ve svojí kariéře zatím dělat nemusel.

Abych to nějak statisticky uzavřel – trvalo nám to asi tři a půl hodiny. Kdybych si vzal stopky a počítal, jak dlouho jsme jeli čistého času dolů po řece (jenom Durchbruch), tak by to bylo asi 15 minut (možná i míň). Každopádně pokud vás už nebaví brousit stále to samé a chcete si to trochu obzvláštnit, tak proč ne. Pokud si chcete spíš víc zajezdit, dejte si radši třikrát Virgenschlucht a dvakrát Isel katarat (stejně jako my v neděli). Ve dvě hodiny odpoledne budete mít odježděno a můžete jet domů.

Zkušenosti čtenářů

Fantomas

si musim dojít na záchod

Snížák

von už to neni spíš kaňonyng…

Fantomas

Je ale musíš sebou tahat ještě kajak. Takže je to vlastně kajkoning.

Tuřín

Tak pánové,k tomuto není co dodat, smekám.

Martin

S těma zmrzlejma rukama bych vymyslel ještě jednoduché sebejištění při tom slaňování.. 😉

Martin Bauer

Nad Virgenschluchtem jsem to viděl jen s padáku a jak to vidím a čtu, s lodí se tam už asi nepohrnu:-)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: