Jaké bylo Sázavské pádlo 2016?

Jaké bylo Sázavské pádlo 2016?

6. – 8. května 2016 se v Pikovicích na břehu i v proudu Sázavy odehrál 46. ročník Sázavského pádla, závodu dětských vodáckých oddílů z Prahy. Letos se celý závod nesl v duchu pohádek a pohádkových postav.

Víkend pro nás začíná v pátek odpoledne balením a navazováním lodí u nás v loděnici na Libeňském ostrově. Na zaplněné tábořiště do Pikovic, které v těchto dnech patřilo jen nám, přijíždíme s dobrou náladou a plným vlekem kanoí ještě za světla, stavíme stany a večeříme. V devět hodin začíná závod všestrannosti pro děti do 18 let. Proběhla napínavá a pro diváka velmi zábavná soutěž, která si po hodině našla svého vítěze.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Sobotní závody všestrannosti

Sobotní vstávání je však nekompromisní a většina oddílů si do programu zařazuje rozcvičku ve vodě, my jen z povzdálí obdivujeme jejich odhodlání. Po snídani se již naše nejmenší děti do 12 let připravují na start svého závodu všestrannosti, proto jim utahujeme vesty, hledáme ta nejmenší pádla a neseme pramice na start k pikovickému mostu. Čtyřčlenné posádky startují po pěti minutách a na začátku musí rozbít kokosový ořech a poté vyjíždějí k prvním úkolům.

Sázavské pádlo

Ti chytřejší kokos nerozbijí úplně a stačí se ještě na cestu napít mléka. Více než 20 posádek navštěvuje 8 stanovišť a na každém se snaží získat co nejvíce bodů. Mezitím už dojíždí do cíle pod most kajakáři a nejstarší děti do 18 let.

Oběd je u nás perfektní příležitostí k odpočinku a dopilování výherní taktiky. Plni síly a odhodlání se po jídle na start závodu všestrannosti staví děti do 15 let, tentokrát na kanoích. Týmy tvořené vždy dvěma loděmi mají o něco složitější úkoly, avšak jdou po bodech stejně dravě.

Sázavské pádlo

Je třeba chytrost, síla, vědomosti i dobré pádlovací schopnosti

Body získané v závodu všestrannosti ovlivňují rozestupy na startu, proto je potřeba nejen natrénované pádlování, ale také trochu šikovnosti a vědomostí. Hned odpoledne se k mostu blíží první pramice, které startovaly v Krhanicích nad jezem a na sjezd se k nim přidali dospělí kormidelníci. Letos je tato kategorie v duchu děravých a neopravitelných pramic, proto vítězí nejen ty nejsilnější posádky, ale také ta nejpevnější plavidla. Závod o Sázavského medvěda jednoznačně vyhráli vodáci ze 4. Přístavu vodních skautů.

Sázavské pádlo

Večer je na řadě sjezd dospělých, kam mířím i já. Hromadný start téměř dvacítky posádek na břehu se nám vyvedl, na vodu se dostáváme mezi prvními a následuje lítý boj na takřka suché Sázavě. Do závodu jsou zahrnuty 4 branky a po více než hodině projíždíme jako druhá posádka pod mostem, kde pro nás ovšem závod nekončí a musíme se svou lodí také doběhnout až k hlavnímu stanu.

Sázavské pádlo

Pro nás to znamená stříbro, vítěz byl lepší a kategorie to byla letos vzácně vyrovnaná. Po zasloužené večeři se všichni odebíráme buď do stanů, k ohni nebo jen tak posedět s přáteli a užíváme si další společný večer.

Nedělní Sázavské pádlo

V neděli ráno nás po snídani čekají přípravy na královskou disciplínu, Sázavské pádlo. Naše posádky si vedly při plnění úkolů výborně a obsazují první dvě místa na startovním roštu do závodu ve sjezdu. Každou posádku doplňuje jeden vedoucí a jeden instruktor do 18 let, takže hlídku na sjezd tvoří 3 lodě. Na start v hojném počtu míříme vlakem.

Sázavské pádlo

Na místě je rušno a my nasedáme na vodu první. Po odstartování nasazujeme ostré tempo a míříme po proudu dolů. Bez problémů zdoláváme několik jezů a ve druhé půli závodu nás opět čekají branky. Ty děti projíždí při nízkém průtoku bez větších potíží. Kilometr před cílem již slyšíme podporu z mostu, proto ještě zrychlujeme.

Sázavské pádlo

Dojíždíme jako první s náskokem 6 a půl minuty, nadšení je obrovské. Po zaslouženém obědě je před námi slavnostní vyhlášení všech disciplín. Vítěze i letos čekají díky sponzorům skvělé ceny, které nám dělají velkou radost. Společným „ahóóój“ se loučíme, balíme a jedeme domů.

Sázavské pádlo

Díky všem zúčastněným, organizátorům a sponzorům za další ročník tohoto krásného závodu. Tak zase za rok, ahoj!

Jurda
vedoucí oddílu, závodník

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: