Kajak Noah Ascento

Kajak Noah Ascento

Kajak Ascento bych označil jako playboat pro větší jezdce. Tvarově loď vychází z kajaku Machito, jen dostala přidáno na objemu. Ten je soustředěn zejména okolo límce, což je pro kategorii playboatů typické. Dno kajaku je ploché, s výraznou hranou, a jsou na něm zajímavé detaily.

Dodává: Noah kayaks,
www.noahkayaks.cz
Testoval: Snížák

■ délka: 232 cm
■ šířka: 66 cm
■ objem: 270 l
■ barvy: červená, zelené, modrá, žlutá
■ infocena: 14 900 Kč

Kajak Noah Ascento

Kajak Ascento bych označil jako playboat pro větší jezdce. Tvarově loď vychází z kajaku Machito, jen dostala přidáno na objemu. Ten je soustředěn zejména okolo límce, což je pro kategorii playboatů typické. Dno kajaku je ploché, s výraznou hranou, a jsou na něm zajímavé detaily. Jedná se zejména o kýly a několik speciálních „prolisů“, které mají za úkol zlepšovat rychlost lodi. Nedokázal jsem jejich funkčnost posoudit, s určitostí ale mohu říci, že nejsou na škodu.

Kokpit lodi je jednoduchý, což odpovídá cenové kategorii kajaku. Zádovou opěrku je možné nastavit, poprvé u lodí Noah, pomocí ráčen. Sedačka je jednoduchá, plastová a není posuvná. Přesto se v ní dobře sedí a oceňuju kanálek pro odvádění vody uprostřed, který zajišťuje, že nebudete sedět v kaluži. Stehenní opěrky jsou součástí límce. Z toho vyplývá, že ani ty nejde nastavit. Je však možné si je vyladit dolepením pěn nebo předem určit jejich velikost po dohodě s výrobcem.

Pohled na dno kajakuOdkládací prostor pro pádlo

A jak se na Ascentu jezdí? Vezměme to popořadě. Nasedání i vysedání je bez problémů. To mě mile překvapilo, protože ne u všech podobných lodí tomu tak je. Na vodě loď funguje víceméně podle očekávání. Hlavní dominantou je snadná ovladatelnost a točivost. Stačí jeden silný záběr a loď otočíte „na pětníku“. I na poslední chvíli před válcem nebo skokem dokážete loď ukočírovat tak, jak potřebujete. Boofovat se dá snadno. I přes nižší objem, než je v dnešní době obvyklé, loď dobře proráží válce a další vodní překážky a nebál bych se jejího použití na řekách do WW IV.

Detail předního madlaKokpit lodi

Protože se jedná o playboat, zkoušel jsem i „play“ použití lodi. Svíčka na zádi či na přídi se daří bez potíží a opravdovou slastí je na Ascentu surfování. Loď je na vlně skutečně rychlá a skvěle ovladatelná. Na větší vlně si tak v pohodě můžete užívat třeba i rychlý „carving“. Spiny a další základní triky jsou samozřejmostí.

Ascento v akci

Ascento je jednoduchou lodí, která funguje, jak má, a bude dobře použitelná pro začínající kajakáře a lidi, kteří od lodi neočekávají jednostranné zaměření. Když k tomu přičtu ještě příznivou cenu, dostávám zajímavý výsledek.

Ascento v akciAscento v akci

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: