Kajakářské pádlo TNP Rapa

Kajakářské pádlo TNP Rapa

Komu by se zdálo, že Rapa není žádnou novinkou, kterou je třeba testovat, ten by se mýlil. TNP totiž začalo vyrábět svoje pádla s listy z vylepšeného materiálu PAG, což je polyamid plněný skelnými vlákny.

Dodává: Laminex,
www.tnp.cz
Testoval: Snížák

■ Materiál listů: PAG (polyamid plněný sklem)
■ Žerď: karbon-kevlarový kompozit
■ Délka: 182 – 240 cm (testováno 200 cm)
■ Hmotnost: testovaný model 980 g
■ Plocha listu: 713 cm2
■ Barvy: žlutá, červená
■ Infocena: 2 917 Kč (testovaný model)

Kajakářské pádlo TNP Rapa

Komu by se zdálo, že Rapa není žádnou novinkou, kterou je třeba testovat, ten by se mýlil. TNP totiž začalo vyrábět svoje pádla s listy z vylepšeného materiálu PAG, což je polyamid plněný skelnými vlákny. Listy pádla by díky němu měly více vydržet a být tužší. Pro test jsem si vyžádal pádlo se spojkou Vario Z, která umožňuje nastavit libovolný úhel pádla.

Záběrová strana listuNezáběrová strana listu

Už v původní verzi (HYDRO 1/10) se tvar listu Rapy osvědčil a hlavní výhrady byly k jeho materiálu. Musím uznat, že PAG je skutečně tužší a list jen tak neohnete. Dřív se po nějaké době list deformoval – a tato nemilá vlastnost teď zmizela. Najezdil jsem s ním hodně kilometrů a list pořád drží tvar. Tvrdost materiálu se odrazila i v jeho odolnosti a tak, ačkoliv jsem s ním poměrně slušně ryl, není opotřebení téměř znát. Vlastnosti listu (záběr, protahování vodou) se oproti předchozímu modelu nezměnily.

Detail spojky Vario ZDetail spojky Vario Z

Spojka Vario Z je jednoduchým řešením jak získat pádlo, u kterého si můžete nastavit libovolný úhel a orientaci. Každý z konců žerdě je osazen ozubeným prstencem a krátkým čepem (viz foto). Čep se nasune do otvoru ve druhé části žerdi a pomocí zoubků do sebe obě poloviny pádla zapadnou. Vše je překryto šroubovacím aretačním prstencem. Ten na mě ze začátku působil dojmem, že se bude během jízdy povolovat, ale ať jsem dělal, co jsem dělal, nepovolil. Aretaci není třeba natvrdo utahovat. Závit krásně jede až na požadovanou mez a pádlo by si určitě dokázala sestavit i méně silná vodačka.

Kajakářské pádlo TNP Rapa

Za sebe mohu říct, že se v TNP oproti předchozímu modelu vydali mnohem lepší cestou. List je pevný, zvolená žerď mi seděla a se spojkou jsem byl také spokojen. Když jsem se zpětně podíval, jaké další varianty pádla je možné si pořídit (množství spojek a variant žerdi), myslím, že si musí vybrat skutečně každý.

Zkušenosti čtenářů

jakub

Jezdíte s ním někdo? Jaké s ním máte zkušenosti?

Žíďa

Jezdím s rapou už nějakou chvíli a jestli hledáš levné pádlo, se kterým se nebojíš někde jebnout o šutry, tak je to ono, je blbuvzdorný a případná ztráta tak nebolí za ten peníz. Spousta lidí říká, že se jim s ním pádluje špatně, že má špatný záběr atd., mě se s ním pádluje naopak celkem dobře.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: