KANUFEST 2022

KANUFEST 2022

Organizátorská četa se v kempu roudnických kanoistů sjíždí už od středy, ve čtvrtek večer už je v téměř plné síle a všichni si pochvalují, že si můžou po práci na přípravách užívat kanál v podobě v jaké jsme ho asi ještě neviděli. V Labi teklo tak málo vody, takže měl kanál dost neobvyklý spád…

Bohužel v průběhu pátku se médii šíří zpráva, že z důvodu zajištění dostatku vody pro hašení požárů v okolí Pravčické brány bude muset vltavská kaskáda trošku povolit kohoutky, a tak povoluje a přivírá, přivírá a povoluje a se spodní vodou kanálu si to dělá, co chce. Ale s tím se hold nedá nic dělat.

Tradiční páteční večerní a noční ježdění doprovází punk kapela S.A.S.

Uzavřením sobotní registrace začíná u většiny koncentrace na samotný závod. Dvě kola sprintu a kolo slalomu bývají každoročně náročná, a to obzvlášť pro ty, co si troufají na dvě kategorie.

Při slalomu na závodníky čekalo 9 branek.
Při slalomu na závodníky čekalo 9 branek.

Po sečtení časů ze sprintů, lehké úpravě časomíry kvůli stavu vody a rychlému občerstvení se přesouváme k výkladu trati slalomu. Na závodníky čekalo devět branek. Bylo možné vidět jízdy velmi povedené, povedené, moc nepovedené a taky zpackané. Někdo předvedl, že nezahálí a pravidelně trénuje a v kombinaci s velkou motivací ukázal přihlížejícím úspěšnou jízdu, na někom se podepsala únava nebo naopak nedostatečný trénink a přemotivovanost. Všichni do toho ale dali všechno a ještě zbyly síly na týmový slalom, který se jel na stejné trati. Takže poté, co se brankami prohnaly kategorie mužů, žen, juniorů, juniorek a singlířů, pustili startéři na trať i týmy plné kluků a následně týmy MIXlé.

Při slalomu na závodníky čekalo 9 branek.
Při slalomu na závodníky čekalo 9 branek.

Po skončení sobotní části týmové soutěže byla chvilka na nabrání sil pro sobotní večírek. Tím nás provázeli Hoši od MV, a to, jak je zvykem, do ranních hodin.

V neděli sluníčko trošku přitopilo, proběhlo seznámení s bannery, rozhodčí potvrdili, že jsou ready a první rozjížďky crossu mohly odstartovat. Postoupili všichni, závodil, kdo chtěl – takže skoro všichni, a cílového banneru se taky dotkli skoro všichni, ale jen první dva se vždy mohli účastnit dalších kol. Po tom, co byli známí nejlepší crossaři v jednotlivcích, slyšely své crossové „start“ taky týmy. 12 kajakářů se opět po roce řítilo najednou kanálem se stejným cílem – splnit bannery a být nejrychlejší.

Cross tradičně startoval z rampy na začátku kanálu.
Cross tradičně startoval z rampy na začátku kanálu.

Po finálových rozjížďkách obou týmových kategorií byla vyhrazená hodinka pro počítání výsledků a přípravu vyhlášení. Nejlepší juniorkou se stala Lucka Součková, která zároveň ujela i všem holkám v dospělácké kategorii, singlířské prize money obdržel Mára Souček, nejvíc bodů z juniorů získal Dan Suchomel a zlatou medaili v mužské kategorii dostal na krk Honza Kolář. Kdyby ne, to by bylo jako nedat si na Vánoce bramborovej salát.

Celkový vítěz Honza Kolář.
Celkový vítěz Honza Kolář.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem sponzorům – HIKO sportu, HG sportu, WATER ELEMENTU a ZET KAYAKS za věcné ceny, GALASPORTu za poukázky na pádla, časopisu Pádler za propagaci akce a poukazy na předplatné, ZET KAYAKS zároveň za prize money pro vítěze, BIRRELu za občerstvení, Českému svazu kanoistů za (už si troufám říct) dlouholetou podporu, holkám a klukům z TJ UNION Plzeň za pomoc a především všem, co přijeli, co závodili, co se celý víkend bavili, a co, doufám, dorazí příště zas!

Výsledky všech závodů hledjete na oficiálním webu akce.

Obsáhlé fotografie z celého víkendu jsou k prohlédnutí na facebookové akci Kanufest 2022.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: