KANUFEST 2023

KANUFEST 2023

Páteční volné ježdění odstartovalo letošní roudnický Kanufest, již šestý v pořadí. Registrovaní pospíchali na koncert punkové kapely S.A.S. a ti, co se zaregistrovat nestihli, si museli ráno trošku přivstat.

Sobotní dvoukolový sprint lehce brzdily povětrnostní podmínky, ale nakonec se všem podařilo minimálně dvě kola odměřit a započítat výsledky obou jízd. Nejrychleji se kanálem prohnal místňák Ondra Koblih, který všem ukázal, že je tady doma. Nejsvižnější dívčí čas měla v součtu Lucka Součková, z mladíků se dvě nejlepší lajny podařily Sebastianovi Skrbkovi a mezi singlíři si pro nejvíce ohodnocené umístění dosprintoval Kuba Hrdlička. Vzhledem k průtahům se takřka vzápětí odstartovaly slalomové jízdy. V letošním roce tvořilo trať 11 branek, především kombinace dvou povodných bran přibližně v polovině kanálu a kombinace dvou protivodných bran na konci dokázaly časy a pořadím závodníků hodně zamíchat. Ve všech kategoriích kromě Cé jedniček si vítězové sprintů pohlídali i prvenství ve slalomu, jen Mára Souček ukořistil plný počet bodů za svou nejrychlejší singljízdu.

Sobotní individuální slalom.
Sobotní individuální slalom.

Po krátké pauze a zúřadování názvů týmů následoval slalom týmový. Celkem 20 hlídek se v podvečer postupně pustilo do roudnických peřejí s cílem projet všechny branky jako při individuálních jízdách. Byli jedinci, na kterých bylo vidět, že jsou týmovými jezdci, protože se jim jízda povedla mnohem víc, než když jeli jen za sebe nebo už tu trať prostě zas lépe znali, no a pak byli tací, kteří i přes skvělý výkon individuální dělali při poslední měřené disciplíně chybky. Poslední hlídka v cíli ukončila sobotní závodní část, kanál se otevřel volným jízdám a prostor před „vorovkou“ zábavě. Hoši od MV bavili muzikou do pozdních večerních nebo časných ranních hodin.

Závodil i hlavní organizátor akce – Kubánec.
Závodil i hlavní organizátor akce – Kubánec.

Nedělní dopoledne i odpoledne bylo tradičně ve znamení kayakcrossů. Nejdříve se odjel kompletní závod jednotlivců a následovala divácky velmi atraktivní disciplína kayakcrossu týmového. Trať a její plnění má simulovat jízdu na divoké vodě, a to tak, že jednotliví členové týmu se domluví, jak budou plnit bannery a dříve, než se jeden ze členů týmu nedotkne (tzn. neprohlídne obtížné místo na řece), nesmí další opustit vracák. 12 lidí se tudíž řítí kanálem a snaží se co nejrychleji dojet do cíle.

Při týmovém kayakcrossu je na vodě hodně živo.
Při týmovém kayakcrossu je na vodě hodně živo.

Po skončení všech rozjížděk již byly známy body i za poslední hodnocenou disciplínu a bylo možné vyhlásit vítěze.

V kategorii juniorů si pro celkové vítězství s plným počtem bodů dopádloval Sebastian Skrbek, plný počet bodů zajistil prvenství také Lucce Součkové, vyhlášeny byly zvlášť i juniorky, přičemž Julča Kleibrová nejen, že juniorky vyhrála, ale byla na předních příčkách i v kategorii žen. V kategorii singlů nasbíral největší počet bodů Mára Souček a Ondra Koblih si též bezkonkurenčně zajistil první místo v kategorii mužů. V týmovém závodě čistě mužské kategorie zvítězil tým EBS, v kategorii mixů patřilo první místo týmu EBSE Finance.

Vyhlašování vítězů.
Vyhlašování vítězů.

Rádi bychom tímto poděkovali všem za účast, protože kdybyste se akce pravidelně neúčastnili, určitě by podpora sponzorů a partnerů nebyla taková, jaká je.

Děkujeme sponzorům a partnerům – ČSK, ZET Kayaks, HIKO sport, HG sport, GALASPORT, Water Element a KK Roudnice za podporu a přízeň a budeme se těšit na další společné ročníky!

Další hromadu fotek z KANUFESTU 2023 hledejte na Zoneramě akce.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: