Kanumesse 2010 – den první

Kanumesse 2010 – den první

Jako každý rok i letos se v Německu koná obrovská výstava vodáckého vybavení s názvem Kanumesse. Letos pořadatelé využili závodu Adidas Sick Line s Kanumesse s ním spojili, aby se tu mohlo objevit co nejvíce lidí. Hned když jsme dostali do ruky plán výstavy ukázalo se, že se pořadatelům daří a oproti loňsku je výstava výrazně větší (nakonec se ukázalo že historicky největší), přibylo firem a navíc se expozice rozšířila o SUP Expo (Stand Up Paddling), sekci, která se rychle rozrůstá a má tu poměrně výrazné zastoupení.

Opět přineseme několik reportáží, co všechno tu vystavují a co je u koho nového a pro první den jsme zvolili české výrobce a několik výrobců, kteří k nám své zboží dovážejí. Veliký stánek má letos firma Železný, které se rozrostla o značku Zet Kayaks. Na stánku vystavují klasický sortiment lodí a velká pozornost je věnována kajakům Raptor. Raptora asi nemá cenu představovat, protože už ho určitě každý někde potkal, ale když jsem se kluků pozeptal na nějaké novinky tak mě upozornili na menší verzi Raptora, která už je připravena v počítačové podobě a brzy by také měla spatřit světlo světa a okusit vodu divokých řek. Na plakátě, na kterém ho tu mají vypadá pěkně, tak snad se brzy dočkáme.

Známá firma Profiplast změnila majitele a přesunula se na jih Čech. Celý výrobní sortiment plastových pádel zůstal zachován. Nové je, kromě majitele a výrobní haly, také logo a jeden model kanoistického a raftového pádla nazvaný Rafter, vyráběný GIT technologií. A protože kolem takových změn v zavedené firmě se děje spousta zajímavých věcí, přiblížíme vám novou firmu v samostatném článku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: