Kanumesse 2011 – novinky zahraničních firem

Kanumesse 2011 – novinky zahraničních firem

Po představení novinek firem z naší vlasti nyní přinášíme velmi rozsáhlý článek o novinkách u firem zahraničních. Jako každý rok jsme nestihli oběhnout úplně všechno, ale to nejzajímavější jsme snad zachytili. Schválně co vás zaujme nejvíc…

Legendární italský kajakář Francesco Salvato se rozhodl rozjet vlastní firmu a tak založil Zeroattivo. Nabízí sortiment všech možných plavidel. První v nabídce je otevřená kanoe s názvem Natura. Je vyráběna z plastu a díky čtyřem sedačkám se ideálně hodí na rodinná putování po klidných vodách. Dalším kouskem je touringový kajak nesoucí název Verve. Jedná se klasický touringový kajak, který má v zadní palubě zabudovanou vodotěsnou komoru a všechny další náležitosti, které má loď kategorie touring mít. Jelikož je Francesco kajakář, tak nesmí chybět nějaký pořádný kajak. Jmenuje se Orgasmo a je to jasná creekovka. Uvidíme jak na tom bude materiál. A na závěr byly u Francesca k vidění sit-on-top kajaky netradičního vzhledu nesoucí název LOL nebo LOL2. První je pro jednoho člověka druhý dvoumístný.

U stánku Big Dog se taky vyrojilo pár novinek. První je kevlarová OC1 Kaos, která vychází z tvarů klasických kánoí tohoto druhu určených pro freestyle. V kategorii OC1 se nachází i další novinka a sice plastová creekovka. Jmenuje se Force OC1, je plastová a v podstatě je to otevřenka stejné konstrukce jako freestylové speciály akorát má nafouklejší špice. Docela bychom chtěli vidět jak na tom někdo jede pořádnou divokou creekovačku. Poslední novinkou je tady rodeovka Kaos, která dostala nový facelift.

U novozélanského výrobce lodí se objevila nová creekovka Tuna, která evidentně vychází z předchůdce jménem Mystic. Na vodě už se svezla a údajně jsou na ní kladné ohlasy tak se snad brzy přesvědčíme na vlastné kůži. Jinak tu zůstává vše při starém.

Z expozice SUP, která je opět rozsáhlá stejně jako loni, jsme se zastavili u stánku firmy Red, jejíž paddleboardy již můžte koupit u nás doma. Dováží je Honza Rott a brzy se o nich určitě dozvíte víc. Brzy se pozná jestli se SUP chytne stejně jako se chytil ve světě a stane se tolik moderní záležitostí. Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že projížďka na paddleboardu centrem Prahy je hodně zábavná věc. Brzy se tímto odvětvím chceme zabývat víc tak buďte ve střehu.

Slovinská firma Duem Stuff zabývající se oblečením na divokou vodu zaměřenou především na design nezapoměla na novou kolekci ani na sezónu 2012. Krom toho má i pár technických vychytávek. Vylepšený střih špricek, kde záda špricky jsou šita z jednoho kusu neoprénu. V nabídce je nově také bunda šitá ze strečového materiálu.

Zkušenosti čtenářů

dzembis

tygrovany hydro je fakt ulet, ale vestu s pamelou chci! 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: