KNIHA: Mistři divoké vody

KNIHA: Mistři divoké vody

V polovině října vyšla kniha Jiřího Červinky nazvaná Mistři divoké vody s podtitulem Rozhovory s legendami 50. – 70. let.

Dodává: www.mistridivokevody.cz
Četl:
Petr Snížek

Autor: Jiří Červinka
Vazba: pevná bez přebalu
Rozměry: 206 x 146 x 14 mm
Počet stran: 156
Hmotnost: 302 g
Nakladatel: Klika
ISBN: 978-80-7666-075-5
EAN: 9788076660755
Infocena: 320 Kč

Stejně jako všechny ostatní vodácké knihy mi i tato udělala velkou radost. „Mistry“ jsem prolistoval okamžitě po vybalení a už na první okouknutí jsem se do několika míst začetl. Celou knihu jsem potom s velkým zájmem přelouskal za několik málo večerů a nebylo to dřív jen proto, že by si doma mysleli, že se před nimi schovávám.

Kniha obsahuje 10 chronologicky řazených rozhovorů s českými vodáckými osobnostmi z výše popsaného období, úvodní kapitolu a tabulkový přehled medailí českých slalomářů a sjezdařů ze závodů MS. Celou knihu ilustrují černobílé fotografie.

Ne, že by autor za poslední rok všechny osobnosti vyzpovídal. Nebylo by to ani možné, protože řada osob z knihy už není mezi námi. Jedná se o přepracované a doplněné rozhovory, které s danými lidmi za nejrůznějších okolností vznikly v posledních přibližně patnácti letech.

Jistě všechny zajímá, o jaké osobnosti se jedná. Vypisuji je tedy tak, jak jdou rozhovory s nimi v knize za sebou: Milo Duffek, Renáta Knýová, Vladimír Jirásek, manželé Novákovi, deblová posádka Zdeněk Valenta a Miroslav Stach, Ludmila Polesná, Jaroslav Pollert (tento rozhovor jsme vydali rovněž na našem webu), Petr Sodomka, Vladimír Vaňha, Standa Chládek.

Modus operandi je u všech kapitol neměnný – úvodní poutavý příběh (za mě vždy nejzajímavější část), stručné představení osobnosti a samotný rozhovor. Rozhovory jsou převyprávěné autorem, nikoliv vedené stylem otázka – odpověď. To mi přišlo zajímavější i čtivější, takže chválím.

Jak jsem už uvedl, knihu jsem přečetl za pár večerů. Každý příběh nebo rozhovor mě pohltil a nešlo se odtrhnout. Přiznám se, že jsem nečekal, že se do knihy tak začtu, zvlášť, když jsem většinu příběhů alespoň rámcově už znal. Jsou prostě neuvěřitelné a takové (doufám) navždy zůstanou.

Knihu Mistři divoké vody bych doporučil nejen nadšencům do naší vodácké historie, ale komukoliv, kdo se o vodáctví zajímá. Nad uvedenými příběhy bude určitě žasnout každý. Jo a jeden tip, kniha na e-shopech a v knihkupectvích vychází dráž než na oficiálním webu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: