KNIHA: Na kajaku z Alp do Středozemního a Severního moře

KNIHA: Na kajaku z Alp do Středozemního a Severního moře

Vodáckého čtení není nikdy dost. Dnes si představíme hned čtyři knihy, které by neměly uniknout pozornosti milovníků vodácké literatury.

Četl: Petr Snížek

Autor: Zdeněk Lyčka
Vazba: brožovaná/paperback
Rozměry: 201 x 200 x 8 mm
Počet stran: 140
Hmotnost: 351 g
Vlastním nákladem
ISBN: 978-80-908423-3-5
EAN: 9788090842335
Infocena: 250 Kč

V loňském roce vydal Zdeněk Lyčka svoji už čtvrtou knihu s vodáckou tematikou. Tedy lépe by asi bylo říct dvojknihu, protože předchozí tituly Na kajaku z Prahy do Severního moře, Na kajaku z Černého lesa do Černého moře a Na kajaku ze severní Moravy na Balt, vydané nakladatelstvím Argo, vždy popisovaly jednu ze Zdeňkových dálkových kajakářských výprav, zatímco v této knize Na kajaku z Alp do Středozemního a Severního moře jsou popsány výpravy dvě – po řece Rhôně a po Rýnu.

Ukázka fotografií z plavby po Rhôně.

Autor se i v nejnovější knize drží svého zavedeného stylu. Kniha je psána jako lodní deník se všemi náležitostmi a detaily. Dočetl jsem se třeba i takové věci, jako co zrovna autor jedl a pil, v kolik hodin vstával nebo jak dlouho sušil stan. Samozřejmě se ale najdou i velmi praktické informace o překonávání překážek na trase a mnoho dalších. Čistě deníkový styl je velmi vhodně doplněn o řadu zajímavostí ať už zeměpisného, historického nebo jiného charakteru. Kromě povědomí o Zdeňkově postupu po řece tak máme i povědomí o tom, jaké je krajina okolo řeky včetně toho, jaká byla její historie. Obzvlášť významné doplňující informace mají své vlastní kapitoly, kupříkladu Osobnosti spojené s Rýnem.

Ukázka fotografií z plavby po Rýnu.

Celou knihu doplňují hojně umístěné barevné fotografie.

Knihu jsem přečetl jedním dechem. Co by vodáka hlavně divokovodního mě samozřejmě nejvíc zaujaly popisy splutí peřejnatých horních pasáží obou řek, nicméně i informace z proplouvání spodními úseky pro mě nebyly bez zajímavosti. Klasicky platí, že jakmile člověk knihu dočte, tak by nejraději zasedl k mapám a naplánoval si vlastní výlet v podobném duchu. A tak to má být!

Jak knihu objednat?

Minimální cena jednoho výtisku k pokrytí nákladů na grafiku a tisk: 250 Kč (osobní odběr)

Knihu můžete obdržet i poštou, pošlete-li své jméno+adresu+289 Kč na účet 413201003/0800
(250 Kč kniha + 10 Kč obálka + 29 Kč poštovné).

E-mailový kontakt na autora: [email protected]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: