Kniha vodáckých povídek: Vlnožrouti

Kniha vodáckých povídek: Vlnožrouti

Vlnožrouti jsou pátou a poslední knihou, která vzešla z vodácké literární soutěže nazvané Kenyho VOLEJ. Tu po dobu 10 let pořádal Jiří „Pígo“ Nosek a podrobněji se o ní můžete dočíst v rozhovoru s ním. Celá knižní série si klade za cíl pobavit vodácké i nevodácké čtenáře a obohatit vodácké knihovny o zábavnou četbu, které je, i přes poměrně slušné množství vycházejících knih s vodáckou tematikou, stále málo.

Četl: Petr Snížek

Autor: sdružení vodáckých autorů

Počet stran: 212

ISBN: 978-80-7666-008-3

EAN: 9788076660083

Rozměry: 11 x 18,3 x 2,8 cm

Vazba: pevná bez přebalu, lesklá

Rok vydání: 2020

Nakladatelství: KLIKA

Infocena: 180 Kč

Předchozí čtyři knihy dokázaly vytyčený cíl bezezbytku splnit, Vlnožrouti nejsou v tomto ohledu výjimkou a nad ostatní knihy dokonce vyčnívají. Jako malý bonus v nich totiž mimo nejrůznějších vodáckých příběhů najdete i výběr nejlepší poezie, která se za celou dobu trvání soutěže Kenyho VOLEJ sešla a je opravdu milým zpestřením celé knihy. Lepší tečku si série vodáckých knih snad ani nemohla přát.

Stejně jako u předchozích knih jsou povídky poměrně krátké, a tak se mi (zase) snadno stalo, že jsem si po přečtení jedné, druhé a třetí řekl, že ta další je přece taky krátká a najednou jsem u knihy seděl přes hodinu. Velmi oceňuji pestrost povídek i nápaditost autorů. Rozhodně se nedá říci, že by povídky byly „na jedno brdo“ a najdou se i takové zajímavosti jako povídka vyvedená stylem dopisu otci, který je psán rukou indického mladíka, jež cestuje po světě a popisuje, jak se při cestách dostal ke splouvání české řeky s partou místních vodáků. Další povídkou, která mě hodně zaujala je popis splutí Vavřineckého potoka. Text je tak dynamický, že jsem si připadal jako bych Vavřinec právě jel. U povídky jsem si vzpomněl na svoje první splutí i na spoustu dalších, která byla vždy něčím výjimečná. A takových příkladů bychom v knize snadno našli mnohem víc. Zároveň mohu říci, že jsem v celé knize nenašel žádnou povídku, o které bych si řekl, že je vyloženě slabá nebo že mě nezaujala.

A dál už nechci nic prozrazovat, raději si Vlnožrouty sami kupte. Formát knihy a pevná vazba umožňuje její pohodlné přibalení na cesty (projde otvorem 50 l konve, takže ji můžete vzít i na vodu) a vy si pak můžete zpestřit volné chvíle. Nebo si prostě knihu vytáhnete doma a na chvíli se ponoříte do světa úžasných vodáckých fantazií. V kombinaci s předešlými knihami budete mít ve vodácké knihovně solidní porci zábavy, ke které se budete určitě rádi vracet, jako to dělávám já.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: