Krakonošovo Labíčko 2013 se povedlo

Krakonošovo Labíčko 2013 se povedlo

po dlouhých dvou letech se příznivci divokých vod Labe dočkali a přehrada Labská opět pustila na víkend vodu do koryta. Krom volného splutí byla možnost si i zazávodit na všech frontách. Sjezdem počínaje a kayak crossem konče. My jsme byli právě u toho kayak crossu.

Pro kayak cross na Labi se již vžil název Krakonošovo Labíčko a letošní ročník nebyl výjimkou. I trať zůstala neměnná. Vrchlabská soutěska se svým pověstným válcem, je prostě pro událost tohoto druhu jako stavěná. Závodníci se začali sjíždět již v pátek, kdy probíhal odpolední průplach koryta a pouštěná voda tak dávala možnost si před závodem zatrénovat. Kdo nestíhal dorazil až ve večerních hodinách do základny na vrchlabské loděnici Harta, kde probíhal večírek, ladění formy před závodem a další náležitosti, které k podobnému závodu neodmyslitelně patří.

A na úplný závěr ještě trochu smutná informace. Jednomu ze závodníků se během sobotní noci u loděnice Harta ztratil žlutý kajak Prijon Cross. Pokud byste o něm kdokoliv, cokoliv věděl, určitě nám dejte vědět do redakce. Nešťastného budeme informovat.

foto: Vojta Hejtmánek, Dagi Zemanová, Maňulka Durajová

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: