Krakonošovo Labíčko 2015

Krakonošovo Labíčko 2015

V termínu 24.-26.4. proběhlo po dvou letech zase Krakonošovo Labíčko – kayakcrossový závod, který už tradičně hostila obávaná Vrchlabská soutěska. A jaký ten letošní ročník byl? No jako obvykle epesní.

Od doby, co je Labe pro účely závodů pouštěno pouze jedenkrát za dva roky, je tato událost velmi velmi vyhledávanou (ne, že by předtím populární nebyla) a málokdo se nechá zaručený stav vody na Labi utéct. Letos byla voda ještě lepší než v předchozích ročnících, protože se na Labské soutěsce nejely slalomy (slalomáři vždy chtěli svůj průtok) a hrázný si tak mohl dovolit pustit více vody.

Samotný kayakcrossový závod se jel tradičně v sobotu a na neděli byl na programu už jen team race. Oproti minulým rokům zkrácený, aby se nemuselo cestou přenášet. Sobotní program byl našlapaný od rána do večera. Po registraci a výkladu trati přišly na řadu sprinty. Závodníci vystartovali z rampy nad jezem a co nejrychleji se museli dostat až pod most přibližně 200 m pod Vrchlabskou soutěskou, která byla tradičně největším strašákem na celé trati a vděčnou atrakcí pro diváky. Už během sprintu bylo jasné, že se úroveň závodníků zlepšuje a průjezdů se špatným koncem bylo pomálu.

Po sprintu následoval slalom vedený taktéž z rampy přes jez s dotykovým bannerem u hrany, který dokázal vyškolit nejednoho z favoritů, potom prosmyčka mezi kameny v podjezí, rychlý dotyk banneru nad Vrchlabskou a šup zchladit se do válce. Pak ještě čtyři přesazené bannery a cíl. Trať byla poměrně náročná a zejména banner na jezu a prosmyčka mezi kameny byly zábavné. Výsledné časy ze sprintu a slalomu se sečetly a z výsledků vzešlo 32 kajakářů pro kayakcross. V něm si to ti nejlepší rozdávali až do roztrhání těl a bezesporu nevětší atrakcí byl singlíř Honza Choutka, který závodil jak v C1, tak v kajakářích, kde to natřel i těm nejlepším a dostal se až „na bednu“. Vrcholem dne byla určitě finálová kayakcrossová jízda, ve které přijížděl na druhé pozici, těsně za Honzou Kolářem, favorit Viki Legat. Jindy strojově přesný závodník pokazil Vrchlabskou soutěsku a všichni, včetně Honzy Choutky na singlu, ho předfrčeli a zmizeli směrem k cíli. Davy diváků jen nevěřícně zíraly.

Již tradičně byly méně obsazeny kategorie K1Ž a singlíři, ale obě byly otevřeny a to je hlavní.

Celkově tedy:

K1M
1. Honza Kolář
2. Matěj Holub
3. Jan Choutka

C1M
1.Eda Doskočil
2. Jan Choutka
3. Jan Sloupenský

K1Ž
1.Tereza Svobodová
2.Kateřina Barešová
3. Martina Bakičová

Ze závodu vzniklo i několik povedených fotogalerií: třeba od Kuby Suchého či třeba Jiřího Nováka.
a taky hodně videí:

Tak za dva roky zase na Labi!!!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: