Krumlovský vodácký maraton

Krumlovský vodácký maraton

11. ročník maratonu se koná ve dnech 11. – 12. října. V pátek se pojede Krumlovský vodácký sprint, v sobotu v 11:00 odstartují maraton z Vyššího Brodu kajaky a kánoe a z Rožumberku startují dračí lodě, SUP, pramice, C5 – C9 a rafty. ICF zařadila KVM do nové Classic Canoe Marathon World Serie pro rok 2013.

Sprint je dlouhý 250 metrů a jede se od „Myší díry“ pod jez Mrázkova mlýna. V pátek odpoledne probíhá kvalifikace, ze které nejrychlejší lodě postupují do večerního sprintu, pojede se za umělého osvětlení.

Závod se jede v kategoriích K1 M, Ž, – sjezdové, rychlostní, mořské kajaky, C1, OC1, K2 – rychlostní, seakajaky, SUP – paddleboard, C2 turist (Samba kánoe dodá pořadatel), raft – bez omezení, dračí lodě.

Hromadný start je asi ve 13:00 hodin v kempu „Na Pískárně“. Maraton se jede na trati 11 km dlouhé. V tomto úseku je na Vltavě 6 jezů.

Děti mladší 11 let (2003 a více) nemohou do závodu nastoupit!

Vítěz kategorie obdrží pohár a žáci na stupních vítězů dostanou medaile a hodnotné ceny – vyhlašovací ceremoniál začne v 17:30 v party stanu v pivovarské zahradě.

Podrobné informace najdete na webu KVM.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: