Krumlovský vodácký maraton 2015

Krumlovský vodácký maraton 2015

Rok utekl jako voda a období podzimních maratonů je tu. Druhý říjnový víkend mají všichni v hlavě uložen jako víkend Krumlovského vodáckého maratonu a letos tomu nebude jinak. Již k tradičním pátečním sprintům bude v sobotu 10. října odstartován třináctý ročník velice oblíbeného vodáckého maratonu z Vyššího Brodu do Českého Krumlova.

Závod doznal oproti loňskému roku pár změn a mezi tou hlavní je změna místa startu v Rožmberku nad Vltavou. Letošní závod bude odstartován z kempu na pravém břehu pod zámkem Rožmberk. Novinkou ve startu v Rožmberku bude pro kategorie raftů a SUPů start „Le Mans“ ze břehu. Organizátoři také vyšli SUPerům vstříc a otevřeli jejich kategorii bez omezení tvaru či délky prkna.

Startu ve Vyšším Brodu neuniknou dvě změny, ačkoliv nebudou nijak dramatické. Letošní ročník poprvé uvítá oficiálně kategorii K1 SEA, tedy seakayaky, kterých vždy startovalo velké množství a už teď je jich přihlášeno 24. Rovněž je letos poprvé povoleno užívat jakékoliv pumpy.

Žákovského maratonu se dočkaly také dvě změny. Žáci mohou startovat v kategorii SUP U15 a došlo ke sloučení kategorií raftů a pramic. V pátečních sprintech s prize money lze startovat v pěti kategoriích a to K1M, K1Ž, C1, C2 a SUP.

O maraton je opět velký zájem, což dokládá předběžná startovní listina, na kterou se můžete podívat i vy

I když na maraton jezdí primárně závodníci z České republiky, je také oblíbenou zastávkou závodníků z celého světa a to i díky zařazení do prestižní série maratonů ICF World Series 2015.

Start ve Vyšším Brodu je určen pro kajaky a kanoe všech druhů. Trať měří 36 kilometrů a rekord drží Michael Odvárko s Jakubem Adamem, když v roce 2011 pokořili dvouhodinovou bariéru s časem 1:58:07. Loni se o zajetí tohoto času pokusili Tomáš Slovák a Karel Slepica, kterým v cíli chybělo na Odvárka s Adamem 36 vteřin. Zkrácenou trať o délce 26 kilometrů se startem v Rožmberku nad Vltavou poté absolvují všechny ostatní plavidla, například rafty, pramice, atd.

Krumlovský vodácký maraton ale není pouze o závodění. Po dokončení závodu je v cíli pro všechny závodníky připraveno občerstvení zdarma, dětský program v pivovarské zahradě pivovaru Eggenberg a večerní oficiální afterparty v pivovaru. Krumlovský vodácký maraton je nejlepší způsob jak strávit sobotní den na řece Vltavě udělat něco pro sebe.

Tým Krumlovského vodáckého maratonu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: