Krumlovský vodácký maraton – 8. ročník

Krumlovský vodácký maraton – 8. ročník

9. října startuje závod [b]kajaků[/b] a [b]kánoí[/b] na 36 km. Hromadný start je v 11 hodin ve Vyšším Brodě pod hrází. Letos startují z první startovní linie K2, ze druhé K1 a ze třetí všechny „C“éčkové kategorie. Závodníci mají na trati devět jezů. Přenášky na jezech jsou povolené.

Celkem je vypsáno dvacet kategorií.

Na pískárně v kempu je pro všechny závodníky povinný přeběh, a je tu připravené i občerstvení.

Pořadatel doporučuje přihlásit se nejpozději do neděle 3. října 2010 (včetně), neboť závodníci a posádky přihlášené v týdnu závodu, včetně soboty (4. až 9. října 2010), mají startovné vyšší. Poslední přihlášky se přijímají v sobotu 9.10. 2010 do 10:00 hodin.

Vyhlášení výsledků bude v 18:00 hodin v areálu pivovarské zahrady. První tři z každé kategorie se podělí, podle pravidel uvedených v propozicích, celkem o 80 000 Kč.

Podrobnosti najdete v propozicích na [redir=http://www.krumlovskymaraton.com/propozice/ newwindow]www.krumlovskymaraton.com[/redir].

Plakát závodu si můžete stáhnout zde.

Večerní párty se bude konat uvnitř v pivovarské restauraci. I letos budou hrát kapely Akia, b.a. a Tři Sestry Revival Banda.

Zkušenosti čtenářů

vaurien

V sobotu jsem se byl podívat na krumlovský maraton. Byla to super akce. Jediné, co mi dost pokazilo náladu bylo zoufale neprofesionální chování záchranářů na jezu pod jelení lávkou. Naprosto nesmyslně tam do proudu pod šlajsnou skákali pro každou převrácenou loď a snažili se jí odvláčet ke břehu v tom nejhorším místě, kde proud naráží do navigace a kam se vzápětí dostane každá další loď, která projede šlajsnou, takže se tam zákonitě srazí s tou první. Navíc byli přivázaní na laně, které se v proudu napnulo a projíždějící lodě se o něj zachytávaly. Několikrát jsem viděl, jak do záchranářů zavěšených na laně v proudu najela loď nebo se zamotala do toho lana a převrátila se. Doteď se divím, že nikdo (hlavně ti záchranáři) nepřišel k úrazu. Chápal bych, kdyby skákali pro někoho, kdo situaci nezvládá, topí se a pomoc potřebuje. V tom případě měli dalším lodím zakázat vjet do šlajsny. Jenže tihle Mičové Bjůkenenové se bezhlavě vrhali za každým, kdo se cvaknul a nejspíš si při tom připadali jako akční hrdinové. Přitom si stačilo stoupnout o pár metrů níž po proudu a kolem plující převrácené lodě, pádla a vodáky v pohodě tahat na břeh tam, kde nikomu nepřekáží…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: