Krumlovský vodácký maraton

Krumlovský vodácký maraton

8. října 2011 startuje 9. ročník KVM, který byl zařazen do ICF World Series. Závod kajaků a kánoí na 36 km začíná hromadným startem v 11 hodin ve Vyšším Brodě pod hrází. V 11:00 odstartují z první startovní linie K2, ze druhé linie startují v 11:05 K1 a v 11:10 je start kánoí ze třetí linie.

Dračí lodě startují z Rožmberku nad Vltavou v 11 hodin z první, a pramice ze druhé startovní linie v 11:05 a rafty ze třetí linie v 11:10. Jejich trať je opět dlouhá 26 km. Čeká je jen sedm jezů a přenášení je taktéž povolené. Obtížnost tratí je klasifikována do WW I–II.

Na pískárně v kempu je pro všechny závodníky povinný přeběh, a je tu připravené i občerstvení (čaj, sušenky, ovoce).

Cíl je pro všechny kategorie v Českém Krumlově na úrovni pivovarské zahrady.

[b]Žákovská kategorie[/b] startuje Na pískárně. Start je opět hromadný, přibližně ve 13:00 hodin. Žáci starší 11 let na C2 a pramice P5 / raft R5 mohou startovat v doprovodu rodičů, trenérů, či osoby starší 18 let. Trať s cílem v Českém Krumlově je dlouhá 11 kilometrů. Na trati mají šest jezů, kde je přenášení taktéž dovoleno.

Děti mladší 11 let (2001 a více) nemohou do závodu nastoupit!

Výše startovného záleží na dni, kdy odešlete přihlášku nikoliv na dni, kdy startovné zaplatíte. Doporučujeme přihlásit se nejpozději do neděle 2. října 2011 (včetně), neboť závodníci a posádky přihlášené v týdnu závodu, včetně soboty (3. až 7. října), mají startovné vyšší. Poslední přihlášky se přijímají v sobotu 8. 10. 2011 do 10:00 hodin.

Na letošním Krumlovském maratonu bude rozděleno 80.000 Kč.

Pořadatelé zajišťují ubytování v tělocvičnách v České Krumlově a Vyšším Brodě. Další ubytovací možnosti jsou na webu KVM.

Vyhlášení výsledků bude v 18:00 hodin v areálu pivovarské zahrady.

Podrobnosti najdete v propozicích na www.krumlovskymaraton.com.

Přihlášku najdete zde.

Večerní party bude uvnitř v pivovarské restauraci – zahrají opět živé kapely: Akia b.a. + Tři Sestry Revival Banda.

Zkušenosti čtenářů

Libor Peška

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: