Lipno za šesti kubíků

Lipno za šesti kubíků

V neděli 11. 11. 2012 Lipno pouštělo vrchem cca 6 kubíků. Nezaváhali jsme a naše představy o přenášení vlhkých kamenů se změnily v krásné technické poježdění, minimálně o stupeň lehčí než za „běžného stavu“ 20 kubíků.

text a foto: Marek Šmíd

Placená inzerce:
Nafukovací kanoe pro cesty i domácí sjezd od firmy Gumotex.

Zkušenosti čtenářů

žralok

ale zasloužíš si to jen díky tobě se to zvrhlo až k tej SOBOTNÍ a ne nedělní hromadné akci

Tom

Optimální stav za kterýho bych si to konečně troufnul shrncnout 🙂 Jak často se to takto pouští ? Je tam něco záludně nebezpečnýho, krom asi škvíry ?
A vidím na fotkách kamerky, tak kdepak se válí video ?

huddy

Neví někdo jak často to takhle pouští?

Marek

Bohužel tohle byla výjimka, kamarád z povodí napsal, že Lipno pouští vrchem 6 kubíků z důvodu opravy v odpadním tunelu. Až oprava skončí, tak voda půjde zase přes turbíny a pod Lipnem poteče obvyklých 1,5 kubíků. Nechci strašit, ale zřejmě to byla neopakovatelná příležitost.

žralok

Video určitě bude jen to trvá sestříhat . Taky bude dvojdílný článek u konkurence ode mě kde bude k přečtení podrobnosti jak to všechno vzniklo a pohled na řeku z Kursku

Tom

Takže to ještě teče nebo kdy končí opravy. Kdyžtak položíme pár dělbuchů a opravy mohou zase začít 😀
To je k nezaplacení taková známost na hrázi.

žralok

ale podle zpráv z diskuse , ketrá probíhá už týden na toto téma u konkurence to maj dneska zavřít

Kmochacek

Navečír propláchli tunel a zavřely kohouty, Lipno je zase suchý.

http://www.pvl.cz/portal/nadrze/cz/mereni_0001.htm

Byla to neopakovatelná záležitost kvůli opravám, která dnes IMHO skončila. Budou sice celý rok předělávat jednu turbínu, ale druhá dokáže požerat až 46k, do tohoto průtoku nic do řeky dobrovolně nepustí.

Ledaže by to dokázal někdo v budoucnu vyjednat…

Marek Palisa

V průběhu konání Lipna 2013 na konci prázdnin navrhuji domluvit např. v pátek, nebo v neděli vypouštění 6 m3/s od 14 do 18 hodin. Myslím, že by se našlo spousta lidí, kteří by si to chtěli sjet a povodí ušetří vodu. Kdo je pro ?

Snížák

No já si myslím, že během klasickýho Lipna bude víc lidí proti pouštění 6ti kubíků než pro… Moc často se u nás bez šutrování nepovozíš a Lipno je jednou z příležitostí, tak proč si ještě ubírat.

žralok

Je dost málo pro některé úseky . Kajakářům takhle malá voda tolik nevadí , ale zapomeň na něco málo obratnýho jako je nafukovačka .

Václav

No, já si myslím, že problém Čerťáků (a zároveň pro určitou sortu vodomilů jejich největší plus) při letním pouštění je to, že je tam do úzkého koryta vypuštěno obrovské množství vody. Což z toho sice dělá zajímavou vodu pro extrémisty (kajakáře a další typu Kmocháčka na Rudém ďáblovi), ale pro nás starší a usedlé, co se už trochu bojíme, nedostižnou záležitost. Nicméně o Čerťácích jsem slyšel mluvit s respektem i zkušené jezdiče. A šest (možná radši osm či deset kubánců) by bylo přesně „to vono“, abychom si tam troufli a užili si krapet srandy – i s tím, že vobčas něco přeneseme. Což by pro extrémisty samozřejmě byla nuda. Něco podobného jsem zažil v éře horolezecké – na písku jsou sice všeobecně ceněné extrémní cesty, ale nejvíc oklouzané (a populární) od častého lezení jsou hezké cesty prostřední obtížnosti. Čerťáky za nižší vody by přitáhly daleko víc jedinců než dosud ( i kdyby za to měli platit – možná by tohle mohl být pro někoho argument, aby to dovolil?).Jak by se to asi dalo vyjednat?

líny

Mluvíš mi z duše, Václave.
Osobně bych se přimlouval za pouštění týdenní a se stoupajícím průtokem-pondělí 7 kubíků, v úterý 9, ve středu 11 a tak dále. Bylo by velice zajímavý sledovat, jak se řeka mění…

Snížák

se zase sneseme na zem z říše snů a budeme se těšit na klasický Lipno 😀

Vojta

No četnost tohodle nebude vleká, ale asi před 20ti lety to takhle taky teklo jenže v červnu, pamatuju se, že jsem jeli Blanici a pak sem a dali to na těch 6ti. Já jel jen do Loučovic, protože podle mne to dál bylo už suchý,a to docela šlo prostě technická trojka, ale kluci to jeli až do VB a přenesli schody a škvíru a prej to taky šlo občas se holt bouhalo mezi šutry… takže asi tak jednou za dvacet let zřejmě je předepsaná údržba tunelu a tak poteče zas těch 6 tak vo roce 2032……
V.

Václav

Nevím sice, jestlim si do tý lodi budu ještě schopen kleknout, ale (skoro)sedmdesát dneska nejni žádnej věk, že jo! Za dvacet let už navíc určitě bude běžná výměna opotřebenejch orgánů.. ))))

Jana

Jo, Václave, tak potom napíš, rada sa pridám. Tesne po šesťdesiatke to ešte určite zvládnem, keď už teraz so mnou kamaráti vypiekli a nedali vedieť, že vyrážajú 🙂

Kmochacek

… dle kilometráže myslím z konce 60.let, pouštělo Lipno v neděli odpo do koryta asi 60 kubíků kvůli průplachům.

Tak to bych chtěl opravdu vidět 🙂

Václav

… spolek vodáckých důchodců na Lipně nasadí umělé zuby, namaže francovkou své revmatické (či umělé) klouby, otře desetidioptrické brýle a vezme pádla do svraštělých rukou. Mezitím všichni ti dnešní Hydro-extrémisti taky zestárnou do středního věku, dozrajou,
dostanou rozum, a v souvislosti s tím už taky pochopí a ocení pouštěnejch 6 k. Myslím, že se trochu s předstihem rýsuje hezká akcička….

Monte

No vida jak se může krásně vytvořit alpká řeka v Česku.Tohle je ideální terén,kterej se tady v ČR bohužel moc nevyskytuje( na fotkách to vypadá podobně jako taková delší Riegrovka!:-), tam je ta sjízdnost taky nevyzpytatelná )Díky za článek.P.S. Moc by mě zajímal podrobný popis /kilometráž/za stavu 6 m3( na co dát bacha,co si užít ,kde přenést apod.,případně co dá dát při trošce šikovnosti teba na „pálavě“ a co už ne !:-)Třeba jednou přijde „krize z nadvýroby el.energie“ a bude nutné stále upoštět oněch šest kubíků!§:-)

žralok

Místa která sjedeš v pohodě na ní budou nuda a na většině toku se budeš jen trápit . Je to místy fakt kamenitý a s nevýrazným proudem , který ti nepomůže nabrat na krátkých úsecích mezi průskoky rychlost na tak pomalém plavidle .

Monte

Já osobně to „pomalé plavidlo“ nejezdím a moc neuznávám, ale pro někoho je to „východisko“.Byl to jen dotaz .Tak díky za odpověď a omlouvám se za chyby v komentáři.

Václav

a všude!

žralok

Kdyby jsi viděl mojí jízdu ( trápení ) na Kursku asi bys mluvil jinak . Dost jsem toho cestou trefil a to i šutry na břehu . Párkrát jsem málem zmasakroval kajakáře ( hlavně lehkým kontrem zevlující nad průjezdem ) . Něco jsem jel bokem a něco pozadu . Několikrát jsem prováděl korekci směru o šutry okolo a třikrát zůstal na šutru bokem a to považuju Kursk za podstatně rychlejší a obratnější než nějakou Pálavu a pod.

Pavel

čau, kam vlastně ta voda mizí a kde se vrací? (sorry, možná je to pro někoho hloupý dotaz, ale byl sem tam párkrát na normální pouštění a není mi jasný, jestli to vedou nějakejma rourama až zase do té další nádrže , co je až dole pod čertákama? Předpokládám, že prvně to semelou normálně na hrázi na Lipně… a pak ??? ) Díky.

Kmochacek

vše se semele hluboko (160m) pod zemí blízko hráze Lipna I, kde jsou dvě 60MW turbíny a pak odpadním tunelem až do vyrovnávačky.

http://www.ckrumlov.cz/cz1250/region/soucas/t_eleli.htm

Pavel

díky, Kmocháčku, moc zajímavej odkaz !!

líny

rozumím tomu dobře, že ty trubky jsou ty modrý tečky? http://www.mapy.cz/#x=14.272190&y=48.636463&z=13

Kmochacek

přesně tak, stačí přepnout na fotomapu a hned uvidíš vtokový (Lipno I) i výtokový objekt (Lipno II).

Teď bude jedna turbína celý rok mimo provoz, ale i tak by muselo z Lipna týct víc jak 45k, aby šlo něco do koryta, naposledy byl takový odtok myslím v létě 2009 ( tehdy šlo vše přes VE) a projevil se až z Vyšáku:
http://www.youtube.com/watch?v=o4-Dt90hfD4

líny

no, pokud to bude zavřený rok, mohlo by při troše štěstí při jarním tání a nebo letních deštích něco téct..letos jsem jel okolo někdy v červnu při velkech deštích a od papírny už to vypadalo docela dobře

Václav

jaký to byl tedy na Kursku zážitek – veskrze pozitivní, veskrze negativní či tak něco napůl?

Ivoš

Tak pro zájemce video hííír : https://vimeo.com/54073843

žralok

Voda v listopadu za takhle krásnýho počasí a navíc úsek který si už zřejmě nikdy nesjedu za stavu co skoro nikdo nejel musí být pozitivní zážitek . Byly tam úseky co by chtěli víc vody aby se užili , úseky co byly perfektní , ale taky místa kde jsem si připadal že jedu jak kulečníková koule a z těch nadšenej nejsem . Navíc hrozný přenášení pro obludy jako je Kursk . Prostě jsem nadšenej , ale kdyby to teklo tenle víkend zas tak nejedu .

Dědek

Ten, kdo jezdí Škvíru za týhle vody, je podle mě jantar.
Kdo souhlasí, ať udělá čárku. Kdo nesouhlasí, ať křížek 🙂

Snížák

_ 🙂

Tomáš

Pokud je něco z následujícího špatně, klidně mě opravte – úplně všemu nerozumím. Někdo zde řešil, že by třeba šlo domluvit pouštění. Podívejme, kolik by to asi stálo, kdyby náhodou někoho zajímali více vodáci než energie.

Hltnost turbíny, jak tu někdo psal je 46k. Předpokládejme, že při tomto průtoku vyrobí 60 MW – výkon 1 turbíny. Při absenci 6k tedy nevyrobí cca 7,8 MW. Počítejme, že si výrobce řekne cenu 2,5 Kč za kW, to by tedy znamenalo, že by vodáci museli zaplatit za pouštění 6k (i ty stálé 2 by si výrobce napočítal) 19 500 Kč za hodinu. To je bez sponzoringu myslím nerealizovatelné.

Václav

No, já si myslím, že problém Čerťáků (a zároveň pro určitou sortu vodomilů jejich největší plus) při letním pouštění je to, že je tam do úzkého koryta vypuštěno obrovské množství vody. Což z toho sice dělá zajímavou vodu pro extrémisty (kajakáře a další typu Kmocháčka na Rudém ďáblovi), ale pro nás starší a usedlé, co se už trochu bojíme, nedostižnou záležitost. Nicméně o Čerťácích jsem slyšel mluvit s respektem i zkušené jezdiče. A šest (možná radši osm či deset kubánců) by bylo přesně „to vono“, abychom si tam troufli a užili si krapet srandy – i s tím, že vobčas něco přeneseme. Což by pro extrémisty samozřejmě byla nuda. Něco podobného jsem zažil v éře horolezecké – na písku jsou sice všeobecně ceněné extrémní cesty, ale nejvíc oklouzané (a populární) od častého lezení jsou hezké cesty prostřední obtížnosti. Čerťáky za nižší vody by přitáhly daleko víc jedinců než dosud ( i kdyby za to měli platit – možná by tohle mohl být pro někoho argument, aby to dovolil?).Jak by se to asi dalo vyjednat?

Monte

No vida jak se může krásně vytvořit alpká řeka v Česku.Tohle je ideální terén,kterej se tady v ČR bohužel moc nevyskytuje( na fotkách to vypadá podobně jako taková delší Riegrovka!:-), tam je ta sjízdnost taky nevyzpytatelná )Díky za článek.P.S. Moc by mě zajímal podrobný popis /kilometráž/za stavu 6 m3( na co dát bacha,co si užít ,kde přenést apod.,případně co dá dát při trošce šikovnosti teba na „pálavě“ a co už ne !:-)Třeba jednou přijde „krize z nadvýroby el.energie“ a bude nutné stále upoštět oněch šest kubíků!§:-)

Monte

Já osobně to „pomalé plavidlo“ nejezdím a moc neuznávám, ale pro někoho je to „východisko“.Byl to jen dotaz .Tak díky za odpověď a omlouvám se za chyby v komentáři.

Václav

No, já si myslím, že problém Čerťáků (a zároveň pro určitou sortu vodomilů jejich největší plus) při letním pouštění je to, že je tam do úzkého koryta vypuštěno obrovské množství vody. Což z toho sice dělá zajímavou vodu pro extrémisty (kajakáře a další typu Kmocháčka na Rudém ďáblovi), ale pro nás starší a usedlé, co se už trochu bojíme, nedostižnou záležitost. Nicméně o Čerťácích jsem slyšel mluvit s respektem i zkušené jezdiče. A šest (možná radši osm či deset kubánců) by bylo přesně „to vono“, abychom si tam troufli a užili si krapet srandy – i s tím, že vobčas něco přeneseme. Což by pro extrémisty samozřejmě byla nuda. Něco podobného jsem zažil v éře horolezecké – na písku jsou sice všeobecně ceněné extrémní cesty, ale nejvíc oklouzané (a populární) od častého lezení jsou hezké cesty prostřední obtížnosti. Čerťáky za nižší vody by přitáhly daleko víc jedinců než dosud ( i kdyby za to měli platit – možná by tohle mohl být pro někoho argument, aby to dovolil?).Jak by se to asi dalo vyjednat?

Monte

No vida jak se může krásně vytvořit alpká řeka v Česku.Tohle je ideální terén,kterej se tady v ČR bohužel moc nevyskytuje( na fotkách to vypadá podobně jako taková delší Riegrovka!:-), tam je ta sjízdnost taky nevyzpytatelná )Díky za článek.P.S. Moc by mě zajímal podrobný popis /kilometráž/za stavu 6 m3( na co dát bacha,co si užít ,kde přenést apod.,případně co dá dát při trošce šikovnosti teba na „pálavě“ a co už ne !:-)Třeba jednou přijde „krize z nadvýroby el.energie“ a bude nutné stále upoštět oněch šest kubíků!§:-)

Monte

Já osobně to „pomalé plavidlo“ nejezdím a moc neuznávám, ale pro někoho je to „východisko“.Byl to jen dotaz .Tak díky za odpověď a omlouvám se za chyby v komentáři.

Václav

No, já si myslím, že problém Čerťáků (a zároveň pro určitou sortu vodomilů jejich největší plus) při letním pouštění je to, že je tam do úzkého koryta vypuštěno obrovské množství vody. Což z toho sice dělá zajímavou vodu pro extrémisty (kajakáře a další typu Kmocháčka na Rudém ďáblovi), ale pro nás starší a usedlé, co se už trochu bojíme, nedostižnou záležitost. Nicméně o Čerťácích jsem slyšel mluvit s respektem i zkušené jezdiče. A šest (možná radši osm či deset kubánců) by bylo přesně „to vono“, abychom si tam troufli a užili si krapet srandy – i s tím, že vobčas něco přeneseme. Což by pro extrémisty samozřejmě byla nuda. Něco podobného jsem zažil v éře horolezecké – na písku jsou sice všeobecně ceněné extrémní cesty, ale nejvíc oklouzané (a populární) od častého lezení jsou hezké cesty prostřední obtížnosti. Čerťáky za nižší vody by přitáhly daleko víc jedinců než dosud ( i kdyby za to měli platit – možná by tohle mohl být pro někoho argument, aby to dovolil?).Jak by se to asi dalo vyjednat?

Monte

No vida jak se může krásně vytvořit alpká řeka v Česku.Tohle je ideální terén,kterej se tady v ČR bohužel moc nevyskytuje( na fotkách to vypadá podobně jako taková delší Riegrovka!:-), tam je ta sjízdnost taky nevyzpytatelná )Díky za článek.P.S. Moc by mě zajímal podrobný popis /kilometráž/za stavu 6 m3( na co dát bacha,co si užít ,kde přenést apod.,případně co dá dát při trošce šikovnosti teba na „pálavě“ a co už ne !:-)Třeba jednou přijde „krize z nadvýroby el.energie“ a bude nutné stále upoštět oněch šest kubíků!§:-)

Monte

Já osobně to „pomalé plavidlo“ nejezdím a moc neuznávám, ale pro někoho je to „východisko“.Byl to jen dotaz .Tak díky za odpověď a omlouvám se za chyby v komentáři.

Václav

No, já si myslím, že problém Čerťáků (a zároveň pro určitou sortu vodomilů jejich největší plus) při letním pouštění je to, že je tam do úzkého koryta vypuštěno obrovské množství vody. Což z toho sice dělá zajímavou vodu pro extrémisty (kajakáře a další typu Kmocháčka na Rudém ďáblovi), ale pro nás starší a usedlé, co se už trochu bojíme, nedostižnou záležitost. Nicméně o Čerťácích jsem slyšel mluvit s respektem i zkušené jezdiče. A šest (možná radši osm či deset kubánců) by bylo přesně „to vono“, abychom si tam troufli a užili si krapet srandy – i s tím, že vobčas něco přeneseme. Což by pro extrémisty samozřejmě byla nuda. Něco podobného jsem zažil v éře horolezecké – na písku jsou sice všeobecně ceněné extrémní cesty, ale nejvíc oklouzané (a populární) od častého lezení jsou hezké cesty prostřední obtížnosti. Čerťáky za nižší vody by přitáhly daleko víc jedinců než dosud ( i kdyby za to měli platit – možná by tohle mohl být pro někoho argument, aby to dovolil?).Jak by se to asi dalo vyjednat?

Monte

No vida jak se může krásně vytvořit alpká řeka v Česku.Tohle je ideální terén,kterej se tady v ČR bohužel moc nevyskytuje( na fotkách to vypadá podobně jako taková delší Riegrovka!:-), tam je ta sjízdnost taky nevyzpytatelná )Díky za článek.P.S. Moc by mě zajímal podrobný popis /kilometráž/za stavu 6 m3( na co dát bacha,co si užít ,kde přenést apod.,případně co dá dát při trošce šikovnosti teba na „pálavě“ a co už ne !:-)Třeba jednou přijde „krize z nadvýroby el.energie“ a bude nutné stále upoštět oněch šest kubíků!§:-)

Monte

Já osobně to „pomalé plavidlo“ nejezdím a moc neuznávám, ale pro někoho je to „východisko“.Byl to jen dotaz .Tak díky za odpověď a omlouvám se za chyby v komentáři.

Václav

No, já si myslím, že problém Čerťáků (a zároveň pro určitou sortu vodomilů jejich největší plus) při letním pouštění je to, že je tam do úzkého koryta vypuštěno obrovské množství vody. Což z toho sice dělá zajímavou vodu pro extrémisty (kajakáře a další typu Kmocháčka na Rudém ďáblovi), ale pro nás starší a usedlé, co se už trochu bojíme, nedostižnou záležitost. Nicméně o Čerťácích jsem slyšel mluvit s respektem i zkušené jezdiče. A šest (možná radši osm či deset kubánců) by bylo přesně „to vono“, abychom si tam troufli a užili si krapet srandy – i s tím, že vobčas něco přeneseme. Což by pro extrémisty samozřejmě byla nuda. Něco podobného jsem zažil v éře horolezecké – na písku jsou sice všeobecně ceněné extrémní cesty, ale nejvíc oklouzané (a populární) od častého lezení jsou hezké cesty prostřední obtížnosti. Čerťáky za nižší vody by přitáhly daleko víc jedinců než dosud ( i kdyby za to měli platit – možná by tohle mohl být pro někoho argument, aby to dovolil?).Jak by se to asi dalo vyjednat?

Monte

No vida jak se může krásně vytvořit alpká řeka v Česku.Tohle je ideální terén,kterej se tady v ČR bohužel moc nevyskytuje( na fotkách to vypadá podobně jako taková delší Riegrovka!:-), tam je ta sjízdnost taky nevyzpytatelná )Díky za článek.P.S. Moc by mě zajímal podrobný popis /kilometráž/za stavu 6 m3( na co dát bacha,co si užít ,kde přenést apod.,případně co dá dát při trošce šikovnosti teba na „pálavě“ a co už ne !:-)Třeba jednou přijde „krize z nadvýroby el.energie“ a bude nutné stále upoštět oněch šest kubíků!§:-)

Monte

Já osobně to „pomalé plavidlo“ nejezdím a moc neuznávám, ale pro někoho je to „východisko“.Byl to jen dotaz .Tak díky za odpověď a omlouvám se za chyby v komentáři.

Václav

No, já si myslím, že problém Čerťáků (a zároveň pro určitou sortu vodomilů jejich největší plus) při letním pouštění je to, že je tam do úzkého koryta vypuštěno obrovské množství vody. Což z toho sice dělá zajímavou vodu pro extrémisty (kajakáře a další typu Kmocháčka na Rudém ďáblovi), ale pro nás starší a usedlé, co se už trochu bojíme, nedostižnou záležitost. Nicméně o Čerťácích jsem slyšel mluvit s respektem i zkušené jezdiče. A šest (možná radši osm či deset kubánců) by bylo přesně „to vono“, abychom si tam troufli a užili si krapet srandy – i s tím, že vobčas něco přeneseme. Což by pro extrémisty samozřejmě byla nuda. Něco podobného jsem zažil v éře horolezecké – na písku jsou sice všeobecně ceněné extrémní cesty, ale nejvíc oklouzané (a populární) od častého lezení jsou hezké cesty prostřední obtížnosti. Čerťáky za nižší vody by přitáhly daleko víc jedinců než dosud ( i kdyby za to měli platit – možná by tohle mohl být pro někoho argument, aby to dovolil?).Jak by se to asi dalo vyjednat?

Monte

No vida jak se může krásně vytvořit alpká řeka v Česku.Tohle je ideální terén,kterej se tady v ČR bohužel moc nevyskytuje( na fotkách to vypadá podobně jako taková delší Riegrovka!:-), tam je ta sjízdnost taky nevyzpytatelná )Díky za článek.P.S. Moc by mě zajímal podrobný popis /kilometráž/za stavu 6 m3( na co dát bacha,co si užít ,kde přenést apod.,případně co dá dát při trošce šikovnosti teba na „pálavě“ a co už ne !:-)Třeba jednou přijde „krize z nadvýroby el.energie“ a bude nutné stále upoštět oněch šest kubíků!§:-)

Monte

Já osobně to „pomalé plavidlo“ nejezdím a moc neuznávám, ale pro někoho je to „východisko“.Byl to jen dotaz .Tak díky za odpověď a omlouvám se za chyby v komentáři.

Václav

No, já si myslím, že problém Čerťáků (a zároveň pro určitou sortu vodomilů jejich největší plus) při letním pouštění je to, že je tam do úzkého koryta vypuštěno obrovské množství vody. Což z toho sice dělá zajímavou vodu pro extrémisty (kajakáře a další typu Kmocháčka na Rudém ďáblovi), ale pro nás starší a usedlé, co se už trochu bojíme, nedostižnou záležitost. Nicméně o Čerťácích jsem slyšel mluvit s respektem i zkušené jezdiče. A šest (možná radši osm či deset kubánců) by bylo přesně „to vono“, abychom si tam troufli a užili si krapet srandy – i s tím, že vobčas něco přeneseme. Což by pro extrémisty samozřejmě byla nuda. Něco podobného jsem zažil v éře horolezecké – na písku jsou sice všeobecně ceněné extrémní cesty, ale nejvíc oklouzané (a populární) od častého lezení jsou hezké cesty prostřední obtížnosti. Čerťáky za nižší vody by přitáhly daleko víc jedinců než dosud ( i kdyby za to měli platit – možná by tohle mohl být pro někoho argument, aby to dovolil?).Jak by se to asi dalo vyjednat?

Monte

No vida jak se může krásně vytvořit alpká řeka v Česku.Tohle je ideální terén,kterej se tady v ČR bohužel moc nevyskytuje( na fotkách to vypadá podobně jako taková delší Riegrovka!:-), tam je ta sjízdnost taky nevyzpytatelná )Díky za článek.P.S. Moc by mě zajímal podrobný popis /kilometráž/za stavu 6 m3( na co dát bacha,co si užít ,kde přenést apod.,případně co dá dát při trošce šikovnosti teba na „pálavě“ a co už ne !:-)Třeba jednou přijde „krize z nadvýroby el.energie“ a bude nutné stále upoštět oněch šest kubíků!§:-)

Monte

Já osobně to „pomalé plavidlo“ nejezdím a moc neuznávám, ale pro někoho je to „východisko“.Byl to jen dotaz .Tak díky za odpověď a omlouvám se za chyby v komentáři.

Václav

No, já si myslím, že problém Čerťáků (a zároveň pro určitou sortu vodomilů jejich největší plus) při letním pouštění je to, že je tam do úzkého koryta vypuštěno obrovské množství vody. Což z toho sice dělá zajímavou vodu pro extrémisty (kajakáře a další typu Kmocháčka na Rudém ďáblovi), ale pro nás starší a usedlé, co se už trochu bojíme, nedostižnou záležitost. Nicméně o Čerťácích jsem slyšel mluvit s respektem i zkušené jezdiče. A šest (možná radši osm či deset kubánců) by bylo přesně „to vono“, abychom si tam troufli a užili si krapet srandy – i s tím, že vobčas něco přeneseme. Což by pro extrémisty samozřejmě byla nuda. Něco podobného jsem zažil v éře horolezecké – na písku jsou sice všeobecně ceněné extrémní cesty, ale nejvíc oklouzané (a populární) od častého lezení jsou hezké cesty prostřední obtížnosti. Čerťáky za nižší vody by přitáhly daleko víc jedinců než dosud ( i kdyby za to měli platit – možná by tohle mohl být pro někoho argument, aby to dovolil?).Jak by se to asi dalo vyjednat?

Monte

No vida jak se může krásně vytvořit alpká řeka v Česku.Tohle je ideální terén,kterej se tady v ČR bohužel moc nevyskytuje( na fotkách to vypadá podobně jako taková delší Riegrovka!:-), tam je ta sjízdnost taky nevyzpytatelná )Díky za článek.P.S. Moc by mě zajímal podrobný popis /kilometráž/za stavu 6 m3( na co dát bacha,co si užít ,kde přenést apod.,případně co dá dát při trošce šikovnosti teba na „pálavě“ a co už ne !:-)Třeba jednou přijde „krize z nadvýroby el.energie“ a bude nutné stále upoštět oněch šest kubíků!§:-)

Monte

Já osobně to „pomalé plavidlo“ nejezdím a moc neuznávám, ale pro někoho je to „východisko“.Byl to jen dotaz .Tak díky za odpověď a omlouvám se za chyby v komentáři.

Václav

No, já si myslím, že problém Čerťáků (a zároveň pro určitou sortu vodomilů jejich největší plus) při letním pouštění je to, že je tam do úzkého koryta vypuštěno obrovské množství vody. Což z toho sice dělá zajímavou vodu pro extrémisty (kajakáře a další typu Kmocháčka na Rudém ďáblovi), ale pro nás starší a usedlé, co se už trochu bojíme, nedostižnou záležitost. Nicméně o Čerťácích jsem slyšel mluvit s respektem i zkušené jezdiče. A šest (možná radši osm či deset kubánců) by bylo přesně „to vono“, abychom si tam troufli a užili si krapet srandy – i s tím, že vobčas něco přeneseme. Což by pro extrémisty samozřejmě byla nuda. Něco podobného jsem zažil v éře horolezecké – na písku jsou sice všeobecně ceněné extrémní cesty, ale nejvíc oklouzané (a populární) od častého lezení jsou hezké cesty prostřední obtížnosti. Čerťáky za nižší vody by přitáhly daleko víc jedinců než dosud ( i kdyby za to měli platit – možná by tohle mohl být pro někoho argument, aby to dovolil?).Jak by se to asi dalo vyjednat?

Monte

No vida jak se může krásně vytvořit alpká řeka v Česku.Tohle je ideální terén,kterej se tady v ČR bohužel moc nevyskytuje( na fotkách to vypadá podobně jako taková delší Riegrovka!:-), tam je ta sjízdnost taky nevyzpytatelná )Díky za článek.P.S. Moc by mě zajímal podrobný popis /kilometráž/za stavu 6 m3( na co dát bacha,co si užít ,kde přenést apod.,případně co dá dát při trošce šikovnosti teba na „pálavě“ a co už ne !:-)Třeba jednou přijde „krize z nadvýroby el.energie“ a bude nutné stále upoštět oněch šest kubíků!§:-)

Monte

Já osobně to „pomalé plavidlo“ nejezdím a moc neuznávám, ale pro někoho je to „východisko“.Byl to jen dotaz .Tak díky za odpověď a omlouvám se za chyby v komentáři.

Václav

No, já si myslím, že problém Čerťáků (a zároveň pro určitou sortu vodomilů jejich největší plus) při letním pouštění je to, že je tam do úzkého koryta vypuštěno obrovské množství vody. Což z toho sice dělá zajímavou vodu pro extrémisty (kajakáře a další typu Kmocháčka na Rudém ďáblovi), ale pro nás starší a usedlé, co se už trochu bojíme, nedostižnou záležitost. Nicméně o Čerťácích jsem slyšel mluvit s respektem i zkušené jezdiče. A šest (možná radši osm či deset kubánců) by bylo přesně „to vono“, abychom si tam troufli a užili si krapet srandy – i s tím, že vobčas něco přeneseme. Což by pro extrémisty samozřejmě byla nuda. Něco podobného jsem zažil v éře horolezecké – na písku jsou sice všeobecně ceněné extrémní cesty, ale nejvíc oklouzané (a populární) od častého lezení jsou hezké cesty prostřední obtížnosti. Čerťáky za nižší vody by přitáhly daleko víc jedinců než dosud ( i kdyby za to měli platit – možná by tohle mohl být pro někoho argument, aby to dovolil?).Jak by se to asi dalo vyjednat?

Monte

No vida jak se může krásně vytvořit alpká řeka v Česku.Tohle je ideální terén,kterej se tady v ČR bohužel moc nevyskytuje( na fotkách to vypadá podobně jako taková delší Riegrovka!:-), tam je ta sjízdnost taky nevyzpytatelná )Díky za článek.P.S. Moc by mě zajímal podrobný popis /kilometráž/za stavu 6 m3( na co dát bacha,co si užít ,kde přenést apod.,případně co dá dát při trošce šikovnosti teba na „pálavě“ a co už ne !:-)Třeba jednou přijde „krize z nadvýroby el.energie“ a bude nutné stále upoštět oněch šest kubíků!§:-)

Monte

Já osobně to „pomalé plavidlo“ nejezdím a moc neuznávám, ale pro někoho je to „východisko“.Byl to jen dotaz .Tak díky za odpověď a omlouvám se za chyby v komentáři.

Václav

No, já si myslím, že problém Čerťáků (a zároveň pro určitou sortu vodomilů jejich největší plus) při letním pouštění je to, že je tam do úzkého koryta vypuštěno obrovské množství vody. Což z toho sice dělá zajímavou vodu pro extrémisty (kajakáře a další typu Kmocháčka na Rudém ďáblovi), ale pro nás starší a usedlé, co se už trochu bojíme, nedostižnou záležitost. Nicméně o Čerťácích jsem slyšel mluvit s respektem i zkušené jezdiče. A šest (možná radši osm či deset kubánců) by bylo přesně „to vono“, abychom si tam troufli a užili si krapet srandy – i s tím, že vobčas něco přeneseme. Což by pro extrémisty samozřejmě byla nuda. Něco podobného jsem zažil v éře horolezecké – na písku jsou sice všeobecně ceněné extrémní cesty, ale nejvíc oklouzané (a populární) od častého lezení jsou hezké cesty prostřední obtížnosti. Čerťáky za nižší vody by přitáhly daleko víc jedinců než dosud ( i kdyby za to měli platit – možná by tohle mohl být pro někoho argument, aby to dovolil?).Jak by se to asi dalo vyjednat?

Monte

No vida jak se může krásně vytvořit alpká řeka v Česku.Tohle je ideální terén,kterej se tady v ČR bohužel moc nevyskytuje( na fotkách to vypadá podobně jako taková delší Riegrovka!:-), tam je ta sjízdnost taky nevyzpytatelná )Díky za článek.P.S. Moc by mě zajímal podrobný popis /kilometráž/za stavu 6 m3( na co dát bacha,co si užít ,kde přenést apod.,případně co dá dát při trošce šikovnosti teba na „pálavě“ a co už ne !:-)Třeba jednou přijde „krize z nadvýroby el.energie“ a bude nutné stále upoštět oněch šest kubíků!§:-)

Monte

Já osobně to „pomalé plavidlo“ nejezdím a moc neuznávám, ale pro někoho je to „východisko“.Byl to jen dotaz .Tak díky za odpověď a omlouvám se za chyby v komentáři.

Václav

No, já si myslím, že problém Čerťáků (a zároveň pro určitou sortu vodomilů jejich největší plus) při letním pouštění je to, že je tam do úzkého koryta vypuštěno obrovské množství vody. Což z toho sice dělá zajímavou vodu pro extrémisty (kajakáře a další typu Kmocháčka na Rudém ďáblovi), ale pro nás starší a usedlé, co se už trochu bojíme, nedostižnou záležitost. Nicméně o Čerťácích jsem slyšel mluvit s respektem i zkušené jezdiče. A šest (možná radši osm či deset kubánců) by bylo přesně „to vono“, abychom si tam troufli a užili si krapet srandy – i s tím, že vobčas něco přeneseme. Což by pro extrémisty samozřejmě byla nuda. Něco podobného jsem zažil v éře horolezecké – na písku jsou sice všeobecně ceněné extrémní cesty, ale nejvíc oklouzané (a populární) od častého lezení jsou hezké cesty prostřední obtížnosti. Čerťáky za nižší vody by přitáhly daleko víc jedinců než dosud ( i kdyby za to měli platit – možná by tohle mohl být pro někoho argument, aby to dovolil?).Jak by se to asi dalo vyjednat?

Monte

No vida jak se může krásně vytvořit alpká řeka v Česku.Tohle je ideální terén,kterej se tady v ČR bohužel moc nevyskytuje( na fotkách to vypadá podobně jako taková delší Riegrovka!:-), tam je ta sjízdnost taky nevyzpytatelná )Díky za článek.P.S. Moc by mě zajímal podrobný popis /kilometráž/za stavu 6 m3( na co dát bacha,co si užít ,kde přenést apod.,případně co dá dát při trošce šikovnosti teba na „pálavě“ a co už ne !:-)Třeba jednou přijde „krize z nadvýroby el.energie“ a bude nutné stále upoštět oněch šest kubíků!§:-)

Monte

Já osobně to „pomalé plavidlo“ nejezdím a moc neuznávám, ale pro někoho je to „východisko“.Byl to jen dotaz .Tak díky za odpověď a omlouvám se za chyby v komentáři.

Václav

No, já si myslím, že problém Čerťáků (a zároveň pro určitou sortu vodomilů jejich největší plus) při letním pouštění je to, že je tam do úzkého koryta vypuštěno obrovské množství vody. Což z toho sice dělá zajímavou vodu pro extrémisty (kajakáře a další typu Kmocháčka na Rudém ďáblovi), ale pro nás starší a usedlé, co se už trochu bojíme, nedostižnou záležitost. Nicméně o Čerťácích jsem slyšel mluvit s respektem i zkušené jezdiče. A šest (možná radši osm či deset kubánců) by bylo přesně „to vono“, abychom si tam troufli a užili si krapet srandy – i s tím, že vobčas něco přeneseme. Což by pro extrémisty samozřejmě byla nuda. Něco podobného jsem zažil v éře horolezecké – na písku jsou sice všeobecně ceněné extrémní cesty, ale nejvíc oklouzané (a populární) od častého lezení jsou hezké cesty prostřední obtížnosti. Čerťáky za nižší vody by přitáhly daleko víc jedinců než dosud ( i kdyby za to měli platit – možná by tohle mohl být pro někoho argument, aby to dovolil?).Jak by se to asi dalo vyjednat?

Monte

No vida jak se může krásně vytvořit alpká řeka v Česku.Tohle je ideální terén,kterej se tady v ČR bohužel moc nevyskytuje( na fotkách to vypadá podobně jako taková delší Riegrovka!:-), tam je ta sjízdnost taky nevyzpytatelná )Díky za článek.P.S. Moc by mě zajímal podrobný popis /kilometráž/za stavu 6 m3( na co dát bacha,co si užít ,kde přenést apod.,případně co dá dát při trošce šikovnosti teba na „pálavě“ a co už ne !:-)Třeba jednou přijde „krize z nadvýroby el.energie“ a bude nutné stále upoštět oněch šest kubíků!§:-)

Monte

Já osobně to „pomalé plavidlo“ nejezdím a moc neuznávám, ale pro někoho je to „východisko“.Byl to jen dotaz .Tak díky za odpověď a omlouvám se za chyby v komentáři.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: