Lofer Rodeo 2019 se vydařilo. Češi získali dvě zlata!

Od 13. do 15. září hostilo rakouské městečko Lofer akci nazvanou Lofer Rodeo, která se postupně zabydluje ve vodáckém kalendáři i u českých pádlerů. Víkend se nesl ve znamení čtyř hlavních bodů: pádlování na loferské slalomové trati za nočního osvětlení, vodácké závody, legendární párty a protestní jízda proti elektrárně na Saalachu. Tohle všechno doplnilo skvostné počasí a perfektní vodní stav v řece.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Pořadatelem Lofer Rodea je vodácký klub Whitewater Slaves, který si pro závodníky na úvod víkendu připravil pádlování za nočního osvětlení doplněné o bar přímo na břehu řeky. Už během této taškařice se na vodě sešli vodáci z Rakouska, Německa, Itálie, Švýcarska, Česká republiky, Velké Británie, Slovenska, Nizozemí a Nového Zélandu.

Lofer Rodeo 2019 otevřelo pádlování za barevného osvětlení / F: Florian Hartmann

V sobotu v 10 hodin odstartovaly první závody. 180 závodníků rozdělily sprinty na 64 postupujících mužů a 16 postupujících žen, a pak na ty, co už měli volno. V odpoledních kayak crossových bitvách si nakonec nejlépe vedl Matthias Weger z Rakouska. Ženská kategorie byla nejobsazenější v celé historii závodu a o to větší byla konkurence. Souboje byly u děvčat snad drsnější než u mužů a v jedné z rozjížděk se dokonce plavalo. Jako vítězná z této vřavy nakonec vyšla česká závodnice Pavlína Kodadová Zástěrová. Na start se postavilo i pár singlířů a i zde se na zlatou pozici vyšvihl Čech – Eda Doskočil.

Z prvního místa se radovala Pavlína Kodadová Zástěrová / F: Carolina Auer

Po závodech přišla na řadu veliká párty v místní loděnici, kde byla připravena opravdu mocná zásoba piva. Pořadatelé už byli poučeni z předchozího ročníku, kdy jim pivo vždy došlo. Součástí večera bylo samozřejmě vyhlášení vítězů, předání cen, soutěžilo se o kajak značky Spade a po tom všem začal hrát DJ Maqua, který na podiu vydržel až do pozdních nočních hodin.