Marathon pro drsňáky

Marathon pro drsňáky

Vodácký závod pro běžce. Anebo běžecký závod pro vodáky? Každopádně pěkná drsňárna. Kdo si Nisa Marathon vyzkoušel, ten rozumí… Čtyřicet kilometrů kamenitým korytem řeky, ze kterého smíte vystoupit až v cíli. Že je místy málo vody? Tak šup přes palubu a táhnout loď po svých. [b]Máte čas 2. června[/b]?

Svérázný severočeský podnik není pro každého. Ale pravidelní účastníci na něj nedají dopustit – a pro ty nové je to zážitek k pohledání. Letošní ročník bude navíc mimořádně napínavý, slibují organizátoři…Zatnout zuby, obrnit se proti nepohodě – a do toho! S tím vstupují účastníci Nisa Marathonu do tohoto závodu už od prvního ročníku, který se uskutečnil v roce 2001. Na startu v Proseči nad Nisou se tehdy sešlo dvanáct posádek. A hned se přesvědčily, že je nečeká žádná selanka.

Nadále platí, že se na start mohou hlásit pouze dvoučlenné posádky, a to jak mužské, tak ženské či smíšené. Pohlaví nehraje pro Nisa-maratonce roli; tady se uznává jediná kategorie: drsňák! Ale i ten potřebuje alespoň duševní podporu. Účastníky závodu proto tradičně provázejí jejich přátelé a rodinní příslušníci – a pořadatelé se rozhodli připravit zpestření i pro ně. V cíli závodu tak bude nachystáno nejen tradiční občerstvení pro závodníky, ale i kulturní a soutěžní program pro jejich blízké a pro fanoušky akce.

Už to s vámi cuká? Zvažujete účast? Více informací o závodu, jeho podmínkách a možnostech přihlášení najdete na stránkách [redir=http://www.nisamarathon.cz newwindow]www.nisamarathon.cz[/redir].

text: Jan Prokeš

foto: archiv Nisa Marathonu

Zkušenosti čtenářů

Natalie

To zní jako správná zábava.

Petr

No, myslím, že až budu hledat v bazaru na Hydru otevřenku, tak mě bude asi zajímat, jestli absolvovala tuto akci. Myslím, že když v dřívějších dobách si vodáci museli sami stavět laminátky na půjčených kopytech, tak by je taková s prominutím blbost asi nenapadla jet. Ale tohle je můj osobní názor, kdokoliv může mít jiný, já mu ho neberu. Když si ale koupím loď, tak chci na ní jezdit a ne ji za rok zrasovat v rádoby adrenalinu.

anonym

to Petr – Řek bych že těm lodím to skoro vubec neublíží.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: