MČR v eskymování vrcholí

MČR v eskymování vrcholí

V neděli 24. 3. 2013 se koná v bazéně v Brně na Lesné finále Mistrovství České republiky v eskymování (MČRE). Během ledna, února a března probíhala v jednotlivých krajích krajská kola. Nejlepší tři z každé kategorie postoupili do celostátního finále.

V neděli 24. 3. 2013 se koná na bazéně v Brně na Lesné finále Mistrovství České republiky v eskymování (MČRE). Během ledna, února a března probíhala v jednotlivých krajích krajská kola. Nejlepší tři z každé kategorie postoupili do celostátního finále. Soutěží se v devíti kategoriích – K1 děti, K1 hoši, K1 dívky, K1 muži, K1 ženy, K1 veteráni, K1 veteránky, C1 a C2. Závody se skádají ze dvou disciplín – eskymování na počet a eskymování na čas. Při eskymování na počet závodník dělá eskymácké obraty o 360° co nejrychleji. Počítá se kolik jich udělal za půl minuty. Nejlepší se dostávají k počtu dvaceti eskymáckých obratů za půl minuty. Disciplína eskymování na čas spočívá v co nejrychlejším přejezdu bazénu tam a zpět, přičemž cestou tam i zpět musí závodník udělat tři eskymácké obraty o 360°. Tato disciplína je náročná především na orientaci v prostoru nad i pod vodou a výborně simuluje eskymování na řece.

Protože do finále postupují Ti nejlepší z krajů, jsou výkony závodníků opravdu úžasné a stojí za podívání. Přijeďte tedy do Brna povzbudit závodníky ze svého kraje. I pro diváky a doprovod bude připraven doprovodný program. Více informací najdete v propozicích. Na akci Vás zvou pořadatelé – VODÁK sport, s.r.o, vodácký oddíl Racek a Český svaz kánoistů.

Zkušenosti čtenářů

Luděk

čase že to proběhne?

Snížák

To se přeci píše v propozicích…

Luděk

nějak mi ten odkaz utekl, čekal jsem to u termínu. 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: