Mistrovství světa juniorů ve sjezdu na divoké vodě a Silesia Kanoe Maraton

Poslední týden v červenci se v Opavě a Hradci nad Moravicí odehrálo Mistrovství světa juniorů ve sjezdu na divoké vodě, které se zpět do České republiky vrátilo po více než patnácti letech. Na prestižním vodáckém závodě předvedli své umění nejen tuzemští reprezentanti, ale i zástupci z různých koutů světa. Moravskoslezský kraj přitom pořádal tak významný vodácký závod poprvé.

Závodit na mistrovství přijelo 15 kanoistických federací z celého světa. Mistrovství světa juniorů se uskutečnilo ve dnech 25. až 31. července 2011 v Opavě a Hradci nad Moravicí. „Mistrovství světa juniorů jsme s Robertem Kneblem, technickým ředitelem, a spolu s organizačním týmem a dobrovolníky z řad aktivních mladých závodníků z celé České republiky připravovali skoro dva roky. S organizačním průběhem jsem byl zcela spokojen, jen nás bohužel celý týden hodně potrápilo počasí,“ řekl pořadatel mistrovství a mistr světa ve sjezdu na divoké vodě Tomáš Slovák.

Závod na 21 kilometrů z Vítkova Podhradí do Hradce nad Moravicí zavedl závodníky na jednu z nejhezčích řek v České republice. Závodníci musí překonalo šest jezů, řadu peřejí a skoků. Mnoho z nich poprvé v životě objevilo podmanivou krásu Moravice. Na start  maratónu se dnes v 15.00 hodin ve Vítkově Podhradí postavilo více jak 180 závodníku od mistrů světa ve sjezdu na divoké vodě s profesionálním vybavení až po opravdové amatéry s půjčenými  rafty. Do cíle dojeli všichni, i když někteří závodníci se cestou i vykoupali.

Zkušenosti čtenářů

Kouda

Úžasný, moc velká chvála pořadatelům. Atmosfera byla skvělá pro nás přihlížející od vody, ale i pro laiky. Což takhle si troufnout i na světový pohár v sjezdu ?

kuba

Na MS byla skvělá atmosféra jen mě mrzí,že jsem nenašel výsledky maratonu v prostoru cíle ani na netu víc jak týden po závodu.