Moravice na týden ožije kanoistikou

Moravice na týden ožije kanoistikou

V pondělí 26. července se na Moravici, kde příští rok pojedou junioři Mistrovství světa ve sjezdu, sjedou reprezentační výpravy na Předmistrovský závod mistrovství světa juniorů ve sjezdu na divoké vodě 2010. Program na Moravici je bohatý. Kromě Pre MSJ a MČR juniorů a veteránů ve sjezdu na divoké vodě se však pojede i 1. ročník otevřeného vodáckého [b]Silesia Kanoe Maratonu[/b]

Pro české sjezdaře, a hlavně všechny milovníky kudrnaté vody, je to unikátní příležitost jak si zapádlovat při průtoku osmnácti kubických metrů za vteřinu v peřejích Moravice. Voda poteče z kružberské přehrady od úterý 27. července do neděle 1. srpna.

[b]Silesia Kanoe Maraton[/b] se koná v sobotu 31.července.

[b]Start[/b] je ve Vítkově Podhradí na vzdutí jezu, kde se pojede nejdříve asi 1,5 kilometrové kolečko po kterém bude následovat přenášení jezu (na levém břehu – délka přenosu cca 150 m). Po cestě čeká závodníky 6 jezů. Poslední dva jezy v Kylešovicích se povinně přenáší.

[b]Cíl[/b] je po 27 kilometrech v Kylešovicích v areálu „U Chovatelů“.

Pořadatelé zvou na tento závod všechny milovníky divoké vody od profesionálů přes turisty až po naprosté začátečníky.

Přihláškový formulář najdete na [redir=http://www.kanoemaraton.cz newwindow]www.kanoemaraton.cz[/redir], kde najdete i veškeré informace o závodě.

[b]Startovné[/b] se platí 200 Kč/osoba do 27.7.2010 a 400 Kč/osoba hotově při prezentaci.

[b]Ubytování[/b] bude zajišťovat ubytovací referentka celé akce Kateřina Vacíková na [email]ka**************@se****.cz[/email], nebo na 777642368.

Kromě sportu bude čas i na zábavu a kulturu. V pátek večer budou mít účastníci a fanoušci možnost shlédnout outdoorové filmy na večerním promítání. V sobotu pak proběhne velká párty s rytmy rockové formace No Distance Paradise.

Mistrovství světa juniorů ve sjezdu se k nám vrátí po dlouhých patnácti letech, avšak poprvé v celé historii se tak významná akce pojede na Moravě. Po dlouhých jednáních se nakonec povedlo zajistit pouštění vody na Moravici během celého týdne nejenom příští rok, ale i letos.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: