Naplánujte si prodloužený zářijový paddleboardový SUPer víkend v Praze

Naplánujte si prodloužený zářijový paddleboardový SUPer víkend v Praze

Foto: EURO TOUR / Paule Ganse Photography Poslední zářijový víkend se odehraje v centru Prahy na Vltavě a bude doslova o co stát. Pádlování ve stoje začíná v pátek 25. září týmovými soutěžemi kolem Střeleckého ostrova v rámci druhého ročníku paddleboardového festivalu Prague Paddle Fest, kterého se mohou zúčastnit čtyř až šestičlenné týmy.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Ideální možnost vyrazit si s rodinnou, partou nebo kolegy z práce ve skupině užít centrum Prahy s výhledem na Národní divadlo nebo Karlův most. Další den v sobotu 26. září bude na programu závodění dětí a vrcholem bude hlavní závod, který je součástí světového seriálu Euro Tour, ve kterém se čeští závodníci potkají se světovou špičkou na trati technical race – závodu kolem ostrova s točícími pasážemi na bójích na délce cca 7 km. Pro české závodníky, kteří se zúčastní v sezóně 2020 minimálně čtyř závodů Českého poháru v paddleboardingu včetně MČR může být motivací o polovinu zvýhodněné startovné do tohoto mezinárodního závodu z plného startovného 2000 Kč pro dospělé a 1000 Kč pro juniory. Více informací na www.praguepaddlefest.cz nebo www.cfsup.cz.

Neděli doporučujeme využít k prospání se ze sobotní párty, svalové regeneraci a k prohlídce Prahy a přípravou na největší vltavskou událost s devadesátiletou tradicí. Velmi oblíbený závod především skautských posádek na pramicích a vyhledávaný zážitek v podobě volného splutí otevřel minulý rok také závodní kategorii pro paddleboardy. Letošní ročník ranního závodu je součástí regionálního českého poháru v paddleboardingu v disciplíně long distance. Na deseti kilometrech po proudu Vltavy musí závodníci zdolat tři pražské jezy – ve stoje nebo v kleče (případně existuje i pomalejší možnost oběhnutí jezu) – se začátkem na Císařské louce a cílem na ostrově Štvanice. Pro paddleboardisty je tento závod unikátní i tím, že příležitost se projet v úseku Výtoň – Štvanice, tedy centrem Prahy, se jim díky Třem jezům naskytne pouze jednou za rok. Jindy zde totiž platí zákaz plavby paddleboardům z důvodu velkého lodního provozu a bezpečnosti. Více informací na www.3jezy.skauting.cz.

25. – 26. 9. 2020 Prague Paddle Fest

28. 9. 2020 Napříč Prahou – přes tři jezy

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: