Napříč Prahou – přes tři jezy

Napříč Prahou – přes tři jezy

Stejně jako v minulých letech vás zveme na 28. září na největší pražskou vodáckou událost pro veřejnost: závod „Napříč Prahou – přes tři jezy“. Akci již více než sedmdesát let pořádají vodní skauti. V posledních letech vstoupil závod i do povědomí široké veřejnosti otevřením pro všechny vodáky a zájemce.

Podobně jako další vodácké akce jsou Tři jezy jak sportovním závodem, tak společenskou událostí. „Tři jezy“ jsou jedinečnou šancí ke sjetí všech tří pražských jezů, které jsou otvírány a jejich splutí je povoleno pouze u příležitosti této akce. Všechny jezy nebo přesněji vorové propusti, jsou svým způsobem unikátní, zejména svou mohutností – široké jsou 12 m.

Akce se tradičně koná 28. září, o svátku svatého Václava, který je státním svátkem a letos připadá na středu.

Poplatek za volné splutí je 30 Kč, startovné v závodu 50 Kč.

Věnujte také dostatečnou pozornost pročtení kompletních propozic a informacím o bezpečnosti. Děkujeme za pochopení.

Registrace probíhá do 20.9 (dodatečná možná i na místě) přes web závodu: 3jezy.skauting.cz. Prostřednictvím těchto internetových stránek je možné i zamluvení lodi, která na vás bude čekat na startu a odevzdáte jí v cíli.

Těšíme se na hojnou účast a další vydařený ročník.

Zkušenosti čtenářů

jarka

Tohoto závodu jsem se zúčastnila před 57 lety s vodáckým oddílem Státní banky.Závod byl tenkrát kratší o Štvanici, cíl byl na Občanské plovárně.Nikdy na ten zážitek nezapomenu, chut se zúčastnit by byla, ale tělo už moc neposlouchá. Budu s vámi – AHOJ

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: