O Vltavotýnskou kremroli – první ročník závodu na seakajacíh v Týně nad Vltavou

O Vltavotýnskou kremroli – první ročník závodu na seakajacíh v Týně nad Vltavou

Vodácký klub RK Týn pořádal první listopadový víkend závod na 6 a 15 km primárně na seakajacích. Vedlejší kategorie ale povolovala i rychlostní a sjezdové kajaky. Hlavní cenou pak byly kremrole různých rozměrů. Jak se závod vydařil?

Nultého ročníku závodu mořských kajaků O Vltavotýnskou kremroli se dne 7.11.2015 zúčastnila desítka závodníků na mořských kajacích a doplnila ji další téměř desítka závodníků ve vedlejších kategoriích. Nejvzdálenější závodníci z Cardiofitness Děčín absolvovali trať 15 km K2M, nejrychlejší závodnicí na 15 km byla domácí Magdalena Koberová (vedlejší K1Ž).

Kratší trať 6 km opanovali především mládežníci ze spřáteleného SK Vltava Český Krumlov (pro zajímavost: všechny dívky byly rychlejší než chlapci!).

Hlavní cenou závodu byla Maxikremrole z cukrářské dílny Radky Třískové, ani ostatní ale nepřišli zkrátka a mohli si pochutnat na menších kremrolích.

Trasa závodu vedla od nového mostu po proudu Vltavy na soutok s Lužnicí. Dále proti proudu řeky Lužnice do obce Koloděje nad Lužnicí. V Kolodějích otočka kolem mostního pilíře a zpět po proudu na soutok s Vltavou. Odsud proti proudu Vltavy směr Týn nad Vltavou, opět k novému mostu.

Všichni účastníci si pochvalovali trať i její okolí, pěkné počasí a v neposlední řadě i zázemí loděnice a zabezpečení samotných závodníků. Nemalou měrou k tomu přispěly ceny od sponzorů, kterým tímto děkujeme.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: