Odemykání Doubravy

Odemykání Doubravy

I přes nepříznivou předpověď meteorologů na velikonoční prodloužený víkend zavítala na 24. ročník tisícovka vodaček a vodáků z celé ČR, bratrského Slovenska, z daleké Kanady – Vancouveru přiletěl určitě nejvzdálenější a zároveň nejstarší účastník a stále aktivní vodák 80-ti letý kamarád Jarda. Doubravu využila ke svému tréninku i reprezentace ČR ve sjezdu na divoké vodě.

Sobotní ráno pod Pařížovskou přehradou bylo mírně mrazivé, ale přesto po osmé hodině začali přijíždět již první vodáci. Okolo desáté hodiny byl v prostoru startu pod mostem v Pařížově již správný vodácký zmatek. Nafukování lodí, převlékání do neoprenů, zjišťování kdo co zapomněl doma atd.

Tou dobou se už korytě Doubravy nacházelo 9 kubíků vteřinových, které byly zajištěny až do 15-té hodiny. Nedočkavý dav ve kterém se nacházelo spousta dětí očekával příchod vodníka Mildu alias Dědka Doubraváka, který dorazil s mírným zpožděním aby po slavnostním projevu zahájil otočením zlatého klíče vodáckou sezonu 2015 na Doubravě.

Hasiči měli celý den spoustu práce

Voda nebyla zrovna nejteplejší, přesto docházelo k mnoha zvrhnutím a nedobrovolným koupelím. Tradičně nejvíc plaváčků bylo na Martinských kamenech, docházelo zde i k drobným zraněním jako rozbité nosy, sedřené klouby a též jedno vyhozené rameno. Cíl v Ronově byl letos posunut vzhledem k podmáčené louce cca o 300 m dál, tentokrát na levou stranu, kde byl i vodácký kemp.

Pro vodáky, ale i pro ostatní byl večer v Ronově připraven Vodácký bál.

Kdo měl vody málo, mohl využít i neděli již ke klidnějšímu splutí, kdy nebyla řeka tak zaplněna plavidly.

Velké poděkování patří již tradičně Krajskému úřadu v Pardubicích, Povodí Labe s.p. Hradec Králové, všem účastníkům vodoprávního řízení, majitelům pozemků, členům SDH Ronov, Kněžice, Žleby, partnerům a kamarádům bez kterých by se tato akce nemohla uskutečnit.

Od pádla zdraví

Franta „Bobrů“ Zvěřina

Bobrovo fotky najdete zde. Poslední čtyři jsou od Anety Zvěřinové.

Tady se můžete podívat na Láďovo fotky ze soboty a z neděle.

Můžete se podívat i na video. Na Doubravce nebylo jen drama, ale byla i pohoda.

A jak to viděl Kamil Handlíř?

Datum Velikonoc letos vyšlo i na tradiční odemykání řeky Doubravy. Přestože počasí předchozích dní lákalo spíš k návštěvě lyžařského střediska, břeh řeky byl v sobotu ráno v Pařížově obsypán spoustou vodácké populace. A ti kteří dorazili, určitě nelitovali.

Dědek Doubravák sebou mimo klíče k odemknutí řeky přivezl i slunečné počasí a rozdával jej všem dosyta. Vody bylo dost nejen v řece, ale i v cíli na louce v Ronově. Konec splutí byl proto letos o pár zatáček dál.

Ronovským skautům patří dík nejen za organizaci celé akce, ale i za zajištění čisté řeky od nedávno spadaných stromů.

Kamilovo fotky najdete i zde.

foto: Franta „Bobr“ Zvěřina, Aneta Zvěřinová, Láďa Zelený a Kamil Handlíř

video: Alena Hrubá a Martina Bakičová

Zkušenosti čtenářů

Jirka

Ahoj, no koukal jsem ze Doubravka ma moc zajimavou i tu horni cast nad prehradou. https://youtu.be/Ft8Kp_dKJcg

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: